Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 61

  • 35 685
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 096
Трябва да ида до лабораторията да си пусна месечните кръвни изследвания, но се зачудих дали не стана късно като час и по-добре да го оставя за утре?

# 16
  • София
  • Мнения: 39 744
Трябва да ида до лабораторията да си пусна месечните кръвни изследвания, но се зачудих дали не стана късно като час и по-добре да го оставя за утре?
Утре сутринта.

# 17
  • Мнения: 361
Привет, не знам дали при мен е проблема, но снимката е изрязана и не се виждат стойностите. Не, че са ми съвсем ясни какво значат, но някой по-компетентен може да помогне. Аз предполагам, че се гледа комбинирания риск, но не съм съвсем сигурна, и аз гледах моя резултат като теле в железница и мигах на працали.

Евентуално може да се свържеш с лабораторията и да попиташ какво значи резултата, ако е в Майчин дом София, предполагам, че няма да ти откажат.


Здравейте. Бих искала да попитам за ранния БХС , кой резултат се гледа, тъй като съм на преглед след седмици. Вашият комбиниран риск ли се гледа като крайно или тези двете стойности отдолу - биохимичен риск и възрастов риск? Благодаря Ви, дано някоя от вас ми пише.

# 18
  • Мнения: 150
Здравейте. Бих искала да попитам за ранния БХС , кой резултат се гледа, тъй като съм на преглед след седмици. Вашият комбиниран риск ли се гледа като крайно или тези двете стойности отдолу - биохимичен риск и възрастов риск? Благодаря Ви, дано някоя от вас ми пише.
Гледа се Вашия риск и вашите стойности,които са излезли на изследването.Долните са за сведение колко е средно статистическата стойност на жените във вашата възраст и общи фактори с вашите.Така поне ми беше обеснил моя гинеколог:yum:

# 19
  • Мнения: 1 189
Аз съм в 11г.с и съм смъкнала даже 1кг. Не знам дали е нормално ... Знам,че по принцип първите 3 месеца не трябвало да се качва нищо, но ...

# 20
  • Мнения: 919
Aз от 63 кг, станах 57. Вече съм 14 г.с + 3 дни. От по-миналата седмица почнах да се храня вече нормално и очаквам вече да качвам.

# 21
  • Мнения: 361
Ами то наистина е супер индивидуално, имам една позната, която също свали 6-7 кг. в първото тримесечие, но тя имаше ужасно гадене.

Аз също доста повръщах, но пак си качих 3 кг. за 14 седмици

# 22
  • Мнения: 727
Аз съм едва в 5г.с., но нямам никакъв спетит за момента, нямам гадене, но ям колкото да не 3 без хич. Бях и болна и съвсем, добре че поне течности приемам ппд формата на чайове. Страх ме е направо да се изтегля, че и без това съм си много слаба...
В този ред на мисли какви витамини приемате ?
Аз пия само ФК и биозин мама в момента, но все си мисля, че не е достатъчно.

# 23
  • Мнения: 183
Аз съм едва в 5г.с., но нямам никакъв спетит за момента, нямам гадене, но ям колкото да не 3 без хич. Бях и болна и съвсем, добре че поне течности приемам ппд формата на чайове. Страх ме е направо да се изтегля, че и без това съм си много слаба...
В този ред на мисли какви витамини приемате ?
Аз пия само ФК и биозин мама в момента, но все си мисля, че не е достатъчно.
Добре си се сетила за витамини, че сега се оформят органите и са важни. Препоръчвам Pregnacare, защото производителя ги разделя по вид за всяко тримесечие според нуждите на бебето. За това ги намери в сайта и прочети кой вид Pregnacare е за 1-ви триместър, май беше Pregnacare Original, но да не те подведа, провери си

# 24
  • София
  • Мнения: 10 642
Освен фолиева к-на, вит. Д и от 5 месец вит.В12 друго не съм пила. Не ми е и предписвано от лекарите.
А В12 го започнах с 2 инжекции, защото беше паднало на 50

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 19:01 от Nandin

# 25
  • Мнения: 361
Ами колкото хора, толкова и мнения ще видиш за витамините. Поне така беше при мен, като се порових за инфо. Има хора, които ги отричат категорично и смятат, че могат всичко да си набавят с храната.

Аз се доверявам на лекаря ми, съответно каквото каже - пия (разбира се, говорим за разумни неща). При първата ми бременност пиех фолиева киселина (400мкг на ден) два-три месеца преди да забременея и след това до към 15-16 седмица. Тогава вече ми казаха, че не е нужно да я пия повече и ми изписаха витамини ( не помня обаче какви, беше преди 5г.)

Сега при прегледа за установяване а бременността, веднага(още в 5-6та седмица) ми изписаха Пренатал (в които има фолиева киселина) и отделно още една таблетка фолиева киселина, т.е. Общо 800мкг на ден.

При първия ти преглед АГ-то ще ти кажае какво е най-добре. Аз не бих пила нещо на своя глава в този период.

Аз съм едва в 5г.с., но нямам никакъв спетит за момента, нямам гадене, но ям колкото да не 3 без хич. Бях и болна и съвсем, добре че поне течности приемам ппд формата на чайове. Страх ме е направо да се изтегля, че и без това съм си много слаба...
В този ред на мисли какви витамини приемате ?
Аз пия само ФК и биозин мама в момента, но все си мисля, че не е достатъчно.

# 26
  • Мнения: 708
Пиех Пренатал в началото за около 2 месеца.
Само до 10 г. с.   бях качила около 6 килограма, а не съм се тъпкала, нито съм имала по-голям апетит.
Спрях ги след това.
Ама въпреки всичко си качвам много, макар и да не ям по много, което ми е доста странно.
В 36 седмица съм, а вече съм качила 20 килограма.
Според мен много си зависи от структурата, не само от начина на хранене. Не бих казала, че ям само тесто, боклуци и т. н., даже напротив. Това лято ядох толкова много плодове и салати, колкото през живота си досега не бях яла, ноооо....
Е, не ми личи да съм качила толкова кила, даже не ми вярват, видимо са около 10-12, ама факта си е факт - 20 са.

# 27
  • Мнения: 5 468
Понякога повечкото качени килограми се дължат на задържане на вода. Добрата новина е, че ако са от вода, непосредствено след ражданено ще се стопят.

Относно витамините, скоро бяхме обсъждали, че трябва да се приемат много внимателно. Редно е да се пият, ако се установи дефицит или има някаква допълнителна нужда, като тогава изписват нужния витамин самостоятелно. Тези комбинираните са нож с две остриета. Според някои лекари, приемът на синтетични комбинирани витамини води до наедряване на бебето. Смятат, че това е една от причините слаби жени да раждат по 4 и кусур кг бебета. Аз и двете бременности съм пила само фолиева киселина(която е задължителна), а лекарите ми са считали, че няма нужда от витамини. Аз се храня ежедневно с много плодове и зеленчуци, така че и през бременностите го правех. Така че полза от такива витамини би имало евентуално през зимния сезон, когато изборът на плодове и зеленчуци е ограничен. Като цяло смятам, че разнообразното хранене е по-добрият вариант.

# 28
  • Мнения: 3 096
Може ли да хвърлите едно око на тези тонове на една приятелка? Бебето изостава с килограмите, 2400 гр в 35 г.с
Скрит текст:



Правен е повторен запис днес вечерта, заради тези тонове от сутринта:
Скрит текст:


# 29
  • Мнения: 5 468
Трябва лекар да ги види, не е за форум. Единствено мога да кажа, че вероятно на първия запис бебето е спяло и затова са направили нов.

А за изоставането на теглото е доста странно. За мен са си нормални кг за 35 г.с. Те наддават най-много последните 2-3 седмици. Моят в 36 г.с.(35 +) е бил 2,600кг, като това измерване с ехограф е само приблизително. Роди се 3,400кг.

Общи условия

Активация на акаунт