Парфюмни размисли и страсти - 231

  • 58 549
  • 740
  •   1
Отговори
# 405
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Tamar - виолетовият ангел е невероятен парфюм, още крия няколко капки от него в едно шише Yellow Heart

# 406
  • София
  • Мнения: 4 884
А аз искам да ми се случи парфюм, с който цялата стая да ухае и някой като влезе в офиса да каже "уау". Simple Smile
И така цял ден.

# 407
  • Мнения: 1 429
А аз искам да ми се случи парфюм, с който цялата стая да ухае и някой като влезе в офиса да каже "уау". Simple Smile
И така цял ден.
Ами аз съм така с Elixir des Merveilles на Hermes. В едно огромно фоайе около 30-40 метра, като влязат от входната врата, колегите казват: Познахме, че ти си на работа - навсякъде ухае на твоя парфюм. Говоря за 7-8 часа примерно, след като съм се напръскала. Същото е и с Poison Girl EDP, но той по-малко ме радва. Peace

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 22:22 от cabochard

# 408
  • София
  • Мнения: 2 374
Silver pearl, OneMore  един от малкото парфюми, които ЛМ е запомнил и които отразява всеки път с комплимент. Това фино гурме много ми харесва Two Hearts
Линстант - тази нежност и комарин?! За червеното кубче на Нарцисо получих коментар, че мирише на стик против изпотяване Rolling Eyes  , аз си го харесвам.
Honour e разкош, в уишлиста ми е заедно с Lilac Love Heart Eyes . Ciel и Blossom Love не ме грабнаха особено, но имам малко останало количество за още 1-2 проби. След като на първа проба плахо пръснах само веднъж Blossom Love и ми се стори съвсем безобиден, то при втора проба реших, че ще "влача шлейф" и се пръснах щедро 6 пъти. Лелеее! (с низходяща интонация) Open Mouth. Все едно се наврях в огромен престоял с дни във вода букет, чак имах чувството, че усетих и блатен газ... Стоях до входната врата и мигах в потрес и се чудех как така обгазена ще изляза навън и се удържах да не изтичам в банята. Добре, че след няколко минути това чудо отмина и стана хубав. На мен се развива предимно цветен, амарето, кожа почти не се усещат.
С Либре няма да се вземем, не е мой. 5th Avenue Royale Elizabeth Arden не ми хареса изобщо, само бутилката му е хубава. Намирам го унисекс, направо мъжки даже. Силен е и траен.
Арабски парфюми, освен Рава, май нямам. Сега съм набелязала Swiss Arabian Casablanca и Ulyana. Преди доста време имах няколко подарени арабски минита парфюм концентрат в подобни бутилки като на амуажите, които не харесах и дадох на майка ми ако иска да ги ползва. Но тогава още бях далеч от парфюмната тема, даже и не помня на кой бяха. Сега можеше по по-различен начин да погледна на тях.

# 409
  • Мнения: 8 462
Аз вървя напоследък в монопарфюмна посока. Сериозно съм подхванала Secret sucre на Molinard и изобщо не ми се мисли за друг. Лятото ми беше задушлив, но сега е просто прекрасен. Ще видим, колко ще продължи тази пристрастеност. Kissing

# 410
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 150
Мен две деца ме отчаяха Simple Smile Напръсках се с L'instant edt и едно съседско дете ми вика-лельо, защо си се напръскала с комарин Rolling Eyes А днес, отивам да взимам дъщеря ми от училище и се напръсках с  Violette Angel  на Mugler.Влиза в колата и ми вика:мамо, нов ароматизатор за колата ли си купила Worried Спешно се нуждая от комлимент за парфюма ми Simple Smile

Хехе, не се връзвай и си пръскай парфюмите. Те децата не обичат и кафе и тоник и черен шоколад и хиляди други неща които ние възрастните смятаме за вкусни и приятно ухаещи. Като го извикаш да му дадеш парче торта и го гушнеш това съседче "комарина" ще му хареса като аромат.
Децата са така, пък и по-големите - привързваш се към даден аромат независимо какъв е от самия човек който го носи. Дъщеря ми например много харесва Дона Карън Кашмир до ден днешен понеже през лятото като беше много малка и стоеше при баба си на гости и една наша роднина много мила жена й плетеше плитки в косата и й слагаше фиби и като се е въртяла около нея да й прави всекидневните "прически" детето е запомнило парфюма който е носела.

Последна редакция: ср, 23 окт 2019, 20:40 от Athena

# 411
  • Мнения: 906
Благодаря, Athena  Flowers Hibiscus В този ред на мисли...извадих кутията с Mugler-ите, но нямам Аура.Чудех се дали е подходящ за идните студове?Познавам го само от блотер, но доста му се чудя.

# 412
  • Мнения: 31 174
Благодаря, Athena  Flowers Hibiscus В този ред на мисли...извадих кутията с Mugler-ите, но нямам Аура.Чудех се дали е подходящ за идните студове?Познавам го само от блотер, но доста му се чудя.
Да, подходящ е.

# 413
  • София
  • Мнения: 4 444
Може ли някой да ми даде информация дали Arabian's Secret предлагат мостри на парфюмите или не?

# 414
  • Мнения: 31 174
Може ли някой да ми даде информация дали Arabian's Secret предлагат мостри на парфюмите или не?
Какви мостри? Не продават мостри. Тестват се от тестери в Мола. Имат нови парфюми и не са никак лоши, дори единият Хабиби е чуден.

# 415
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Тестват се от тестери в Мола. Имат нови парфюми и не са никак лоши, дори единият Хабиби е чуден.

Ха! И на мен Хабиби ми допадна от теста и е поредно желание...
Знам си аз по кой да се ориентирам Stuck Out Tongue Winking Eye

# 416
  • София
  • Мнения: 4 444
Попитах дали предлагат, а не дали продават мостри /виали/ на парфюмите. Но явно имат само тестери. Благодаря. Flowers Hibiscus

# 417
  • София
  • Мнения: 862
А аз искам да ми се случи парфюм, с който цялата стая да ухае и някой като влезе в офиса да каже "уау". Simple Smile
И така цял ден.
И аз искам такива парфюми, но рядко откривам нещо по моя вкус.
Сега в момента имам един Lancome Poeme, който може да изпълни стаята.
Ако някой знае цветни, плодови, дървесни и не прекалено сладки гурмета, които събират комплименти и изпълват стаята, моля, нека сподели! Simple Smile
.

# 418
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Много са парфюмите, които изпълват помещения  и предизвикват възторжени коментари.
Но те като цяло са капризни и си избират на кого да стоят добре.

# 419
  • Мнения: X
А аз искам да ми се случи парфюм, с който цялата стая да ухае и някой като влезе в офиса да каже "уау". Simple Smile
И така цял ден.
И аз искам такива парфюми, но рядко откривам нещо по моя вкус.
Ако някой знае цветни, плодови, дървесни и не прекалено сладки гурмета, които събират комплименти и изпълват стаята, моля, нека сподели! Simple Smile

Веднага споделям нещо сравнително бюджетно, което има голям шлейф и е много красив аромат: https://www.fragrantica.com/perfume/Lacoste-Fragrances/Lacoste-P … ur-Femme-669.html
Един от най-любимите ми е и винаги гледам да имам от него.
Има и по-лека версия: https://www.fragrantica.com/perfume/Lacoste-Fragrances/Lacoste-P … L-g-re-44165.html
Този вариант е с леки цитруси във връхните нотки, но после стават еднакви.
Специално при мен изпълва стаята и винаги получавам комплименти с него. Нещо, което не ми се случва с повечето ми нишови аромати.
Ароматът е много нищен тук, за мен е преобладаващо цветен, с креместо-кадифени оттенъци, защото има доминиращи хелиотроп и виолетка. За мен лично доста прилича (без да е еднакъв) на Chanel Chance Tendre EDT.

И да не се бърка с:
https://www.fragrantica.com/perfume/Lacoste-Fragrances/Lacoste-P … ntense-48560.html
https://www.fragrantica.com/perfume/Lacoste-Fragrances/Lacoste-P … Elixir-53415.html
Тези версии са съвсем различни.

Общи условия

Активация на акаунт