Майка му ни използва.

  • 9 239
  • 254
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 220
Ааа, моят мъж се оплаква от тъщата си, ама никога няма да тръгне да пише във форум за това 😁 Но, като цяло, жените сме си по-злобни, така е.

# 181
  • Мнения: 2 749
Обърках темата

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 22:11 от Olia Nik

# 182
  • Мнения: 3 256
За мен една 50 годишна, здрава и работеща жена трябва да може да подпомага младите, а не да ги цоца.
Ооо, каква била работата!
А младите понеже са млади и здрави, не трябва ли да изкарват повече пари?
А болният татко не може да помага?
Какъв речник, о какво чудо!

# 183
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
За мен една 50 годишна, здрава и работеща жена трябва да може да подпомага младите, а не да ги цоца.
Ооо, каква била работата!
А младите понеже са млади и здрави, не трябва ли да изкарват повече пари?
А болният татко не може да помага?
Какъв речник, о какво чудо!
Нито едното, нито другото е правилно.

# 184
  • Мнения: 2 749
За мен една 50 годишна, здрава и работеща жена трябва да може да подпомага младите, а не да ги цоца.
Ооо, каква била работата!
А младите понеже са млади и здрави, не трябва ли да изкарват повече пари?
А болният татко не може да помага?
Какъв речник, о какво чудо!

Явно някой се припозна в "цоцането" . Grinning

Хората около мен в близка до тази възраст, включително и аз, си помагаме на децата при старта на самостоятелния им живот. Не им мрънкаме да ни купуват обувки или лекарства.

# 185
  • Мнения: 3 256
Не, имам много години до цоцането.
На 30 години не е старт.
Освен ако не броя намиране на гадже с лош език и високо самочувствие, за старт.
Да му имам старта аз на тоя.

# 186
  • Мнения: 6 982
1. Не ми звучи реалистично, че години наред, всяка събота и неделя се цепят дърва и се ремонтира.

2. Ако приемем, че това е вярно, кой предлагаш да свърши тази работа? Майка му сама да си цепи дървата?
Аз ще дам идея по 2. Grinning Ако виждат, че не могат да се справят с поддръжката на 3-етажна къща:
а) Намират наематели за 2 от етажите и си живеят на един;
б) Продават къщата и заживяват в имот, който могат да поддържат (майка ми направи така);
в) Отделят си се в 2-3 стаи и останалите се заключват, поддържат се само проформа, колкото да не стане съвсем на нищо.

Няма такова нещо като: Аз не мога да си гледам къщата, дай да товаря детето си всеки божи уикенд да бачка, докато така се счупи, че не може вече и да иска. Не бих играла тази роля нито като родител, нито като "детето". Все пак не раждаш дете, за да те гледа, а за да има някакъв живот - не такъв на инвалидизиран млад мъж.

Аз пък се чудя какво странно има в това, че авторката не иска да прекарва всяка събота и неделя или далеч от мъжа си или при свеки? Млади хора са, вместо да се радват на свободното си време заедно, ще се забиват при маминка. Тя нали си има мъж нека той ѝ помага, в противен случай сина е принуден да гледа и майка си и мъжа ѝ. А тя сега е само на 50, а като стане на 70 какво? Направо да се пренася при нея ли? Имам приятелка на 50, има здравословни проблеми жената, но работи и издържа студентка. Сигурна съм, че не ѝ е хрумнало да иска нещо в замяна.
Ама разбира се. На 25-30 години все им е мерак вместо да се излежават до 11 в кревата и после да се разходят за ръчичка в парка, да ходят да перат килими, хаха. И това редовно, не като нещо има нужда.
Жената е крайна манипулаторка и знае точно как да ходи по струнките на синчето си.
Да не говорим за откачалските ревове как я бил зарязал!? Това е мъж във възраст за семейство. Какво се очаква да прави? Да живее с маменце, докато смъртта ги раздели? То по тази логика аз съм чудовище, че се отделих от майка ми на 21-22 г., но досега не е ревнала, че е "изоставена". Че и тази от темата има втори мъж, т.е даже не е сама.
//Оф, къде ги намирате такива? Нашите свекъри също са от този тип, но ние сме си определили сума, която им се дава всеки месец (+ отгоре, ако им има нещо здравословно, разбира се) и над това - йок. Много по-лесно и ясно се живее. Ако изпаднем в тежко затруднение, сумата ще намалее. Някакси ми се вижда абсурдно майката да си тегли кредити за почивки, които в крайна сметка сина й изплаща, докато жена му тегли заеми за ядене и ходи със скъсани обувки. Пак ще питам: къде ги намирате такива?

# 187
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Но нека да си бъдем честни- една майка си остава майка и си обича порасналото момче. И го мисли. И  има нужда от чисто човешко общуване с него. Ако снахите не го разбират, жалко. Защото, ако и те момчета родят, ще видят как е. Едно време  свеката , като родих, ми казваше - И ти един ден ще станеш свекърва, ще видиш , че не е лесно.
Тука, в темата, маман явно си вряка за внимание. Ако снахата не се дразни толкова, ще се наместят нещата.
Надявам се, разбираш, че същото се отнася за майките на порасналите момичета - и те са  родени и отгледани със същата обич и всичко съпътстващо, с която и момчетата. И тях ги мислят, и техните майки имат нужда от общуване с тях. Каква е разликата, като са все нечии деца? Или едните са пО деца от другите?
Съмнявам се, че повечето свекърви ще реагират толкова снизходително, ако сватя им започне често-често да привиква щерка си да й върши едно или друго, лишавайки по този начин семейството й от нея и времето с нея. Или да й иска пари, които и синът им изкарва.
Като се видят и другите теми по тоя въпрос, които си стоят на първа страница, става ясно откъде тръгва разделението на такива и онакива и как едни и същи пишат различни неща в зависимост от това, за чий родител иде реч. Случвало се е снаха да бъде упреквана, че не е съгласна мъжът й да дава пари за алкохол на баща си, който си изпуква пенсията за пукница и след това увисва без стотинка. Тук лекарствата излизат по-маловажни от едни обувки и боде очите защо снахата защо дава за лекарства на баща си, но пък някак се прескача даването от сина от взет заем за обувки на майка му. Та чак безпаричен изпадняк го нарекоха, а за безотговорното поведение на майката на мъжа с кредити за почивки - ни дума.

# 188
  • Мнения: 19 318
Мъжът на 26 г., работел тежък физически труд, от който се е скапал вече, за има няма 5 години максимум, обаче изкарвал по-малко от авторката. Тежкият мъжки физически труд по принцип е добре платен. В столицата още повече, защото за 1000 нето се намират позиции, дори и с неособени умения и квалификации, да стоиш в офиса на бюро, зиме на топло, лете на хладно, и няма кандидати за тежък труд на тази заплата. Как не стигат при това положение парите ви, не знам. Няма логика да изкарва под 3 минимални заплати месечно, а ти уж изкарваш повече от него. Да сменя работата, ако толкова го уврежда, за малко пари. Аз съм си цепила дървата (вярно, не наведнъж, а малко по малко), и не съм се увредила от това. Подпомагате постоянно свекървата, обаче споменаваш, че много пъти сте искали пари от нея, като закъсате, и тя все нямала. Ами на мен няма да ми дойде на акъла да искам пари редовно от някой, на когото все давам, защото няма. Откъде ще има да даде той? Явно нещата не са такива, за каквито се представят. Ако темата е реална, де, защото виждам, че видната форумна шизофреничка активно участва в нея.

# 189
  • Мнения: X

Няма такова нещо като: Аз не мога да си гледам къщата, дай да товаря детето си всеки божи уикенд да бачка, докато така се счупи, че не може вече и да иска. Не бих играла тази роля нито като родител, нито като "детето". Все пак не раждаш дете, за да те гледа, а за да има някакъв живот - не такъв на инвалидизиран млад мъж.
Да разбира се и в никакъв случай не трябва всеки свободен ден или уикенд на "детето" да бъде ангажиран с помощ за родителите. Но това не отменя помощта за тях тотално, нали? Аз, ако съм мъж, никога не бих оставила майка ми или която и да е жена сама да си цепи дървата. Не бих я отсвирила с "Имаш си мъж, да ти ги нацепи." По-скоро, бих се уговорила с мъжа на майката двамата да нацепим дървата или да платим доставка на вече нацепени. Залитането и в двете крайности е нередно.

# 190
  • Наблизо
  • Мнения: 6 368
Куку,коя е форумната шизофреничка?

# 191
  • Мнения: 6 166
Даски я обвиняват в няколко теми вече, но тя не пише тук. Не знам кукумицинка какво набеждава. Може да не си е пила зеления чай днес.

# 192
  • Мнения: 19 318
Не, не, хвърлих едни карти Таро и стана ясно коя е. Моля да не се чувстват заподозрени потребители с по-малко от десет акаунта.

# 193
  • Мнения: 6 982

Няма такова нещо като: Аз не мога да си гледам къщата, дай да товаря детето си всеки божи уикенд да бачка, докато така се счупи, че не може вече и да иска. Не бих играла тази роля нито като родител, нито като "детето". Все пак не раждаш дете, за да те гледа, а за да има някакъв живот - не такъв на инвалидизиран млад мъж.
Да разбира се и в никакъв случай не трябва всеки свободен ден или уикенд на "детето" да бъде ангажиран с помощ за родителите. Но това не отменя помощта за тях тотално, нали? Аз, ако съм мъж, никога не бих оставила майка ми или която и да е жена сама да си цепи дървата. Не бих я отсвирила с "Имаш си мъж, да ти ги нацепи." По-скоро, бих се уговорила с мъжа на майката двамата да нацепим дървата или да платим доставка на вече нацепени. Залитането и в двете крайности е нередно.
Съгласна. Ако иде реч само за дървата или поне, ако изискванията са в граници и не през ден, а на мен ми се струва, че примера е по-скоро илюстративен. Ключът е някъде в излиянията на свекървата, че иска той да идва често, за да не изглежда уж я е зарязал и много страдала по него, изоставената тя. И най-удобния начин е да му намери някакви задължения по къщата, защото само с "Ама съседката Пенка каза, че си ме зарязал" не е достатъчно добър довод.
Аз също много помагах с местенето на майка ми (самото местене, приемане на тежки доставки като идваха мебели, сглобяване...), че и МП помага особено с тежките неща, но това видимо беше временен период под пара и като цяло се виждаме с нея в удобно за нас време да хапнем мусака и да пийнем винце, а не да ни привиква само за бачкане и за "Какво ще кажат съседките". Другото си е точно използване и авторката правилно се е усетила, че е под атаките на манипулатор(и).

# 194
  • София
  • Мнения: 24 839
.... като цяло се виждаме с нея в удобно за нас време да хапнем мусака и да пийнем винце, а не да ни привиква само за бачкане и за "Какво ще кажат съседките". Другото си е точно използване и авторката правилно се е усетила, че е под атаките на манипулатор(и).
Вие сте в един град с нея и приятелят ти не те е спирал да ѝ помогнеш за каквото и да е, нали?
Не прави фасони и няма да е против да се видите двете, нали?
И не се опъва да ѝ отидете заедно на гости, нали?
Имаш ли идея, колко пъти би пуснала авторката момчето, ако майка му просто му кажеше, че иска да го види?
Нито един път, като я гледам как се е нахъсала, че и инвалид го изкара вследствие цепенето на дърва.
Всъщност, колко често се виждате с майка ти- поединично и двамата?

Общи условия

Активация на акаунт