Лаймска болест

  • 1 526
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте. Преди няколко месеца ме ухапа кърлеж на десния крак над глезена. Махнах го, като го намазах със мас и го завъртях по посока обратна на часовниковата стрелка. След две седмици мястото започна да почервенява и посинява. Отидох в спешното и ми удариха инжекция против тетанус, както и пих антибиотик. Минаха още две седмици и всичко изчезна, избледня мястото и не ме сърбеше. Но след няколко дена мястото се беше зачервило от глезена до мястото на ухапването, беше оттекъл крака. А преди няколко дни там ме беше ухапало някакво насекомо, дори кръв пусна. Направих си изследвания за лаймска болест и се оказа че имам такава. Седях една седмица на системи в болницата и след това пих 30 дена антибиотик. До днешна дата нямам никакви оплаквания като болки на ухапаното място, посиняване или каквито и да е било други сериозни оплаквания. Вчера си направих профилактично изследване за лаймската болест в МДЛ Цибалаб гр. Плевен, и това са резултатите:



До колкото помня при първото изследване, което си направих, за да разбера дали съм болна от лаймска болест резултатът беше 240 Au/ml. Не знам вече какво да правя..

# 1
  • Добрич
  • Мнения: 933
Резултатът показва,че сте имали прекарана скоро инфекция.

# 2
  • Мнения: X
Активна инфекция няма. Просто “белег” от прекарана такава.

Общи условия

Активация на акаунт