Очакват ли от вас мъжете ви да вършите всичко вкъщи?

  • 6 684
  • 154
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 77
Наскоро установих, че майка му на моя мъж го е научила лошо - да му пере, глади и зарежда чистите дрехи без напомняне от негова страна. Аз мразя да гладя и сега го приучавам той да го прави (само за своите дрехи естествено), но аз пускам пералнята и простирам, щото за него е сложно да разделя видовете пране и т.н.
Аз му мрънкам, че трябва да чистя, защото основно той разхвърля, но това май ще си остане вечния ни спор.
А за готвенето - когато ни е кеф и на който му е кеф - няма значение, стига да е вкусно   chef

# 46
  • София
  • Мнения: 7 098
Не само, че не очаква, а и поема някои задължения - например чисти, глади си дрехите, изхвърля боклука, като му връча списък ходи и да пазарува. Даже и повече неща вършеше из къщи, но аз го отучих и му иззех доста функции, защото домакинската работа не ми тежи, напротив. Единственото нещо, за което грижата е изцяло моя е храненето, което не значи, че съм заживяла в кухнята...  cook cook  food002 К,вото сложа, т,ва се яде!

# 47
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Ами НЕ!То аз незнам какво очаквам от себе си та той ли?Знае,че мразя да готвя и дори не ме кара ,той не е почитател на мойте гозби но другото не ми тежи.

# 48
  • Мнения: 2 039
Ама как така ще мрънка  Shocked Shocked Shocked??? Такива строго патриархални(по-скоро нахални  Laughing) отношения са ми непонятни!Ми аз как ще го трая такъв,хич не търпя да ме юркат  Naughty!Помагаме си във всичко,то това е смисълът на семейството Peace  bouquet

# 49
Промърморва понякога че не е много подредено но все тая с две деца няма как да е друго а за готвенето помага и той защото е по професия готвач а в момента работи друго и да готви му е нещо като хоби

# 50
  • Мнения: 2 804
Моето съкровище винаги казва децата са на първо място домакинстването идва после .
Пък той е добричък и ми помага когато види че не смогвам макар че нямам много нужда справям си се идеално и сама .
Неговите задължения са да изхвърли боклука , да напазарува в мое присъствие и да занесе торбите у дома .

# 51
  • Мнения: 4 239
Май му се иска, но си знае, че няма да стане.

# 52
  • София
  • Мнения: 39 941
Може би очаква, а може би не. Започна да не очаква чак толкова след като започнах доста успешно да го приобщавам към къшната работа.

# 53
  • Мнения: 940
Аз също съм мама в къщи само мъжлето работи -обаче чисти повече и от мене и дума не обелва ако не е изчистено пък и за бебка помага много,сам си пере ,сам се грижи за храната си-аз готвя веднъж на пълнолуние(както се казва),не че аз не предлагам да помогна понякога ама тои не ще, когато направя нещо негово винаги ми благодари. Heart Eyes
Единственото което правя аз и държа да го правя е като нещо трябва да се изчисти в детаил-не че тои няма да иска просто аз знам че се справям по добре.
Обичам такива теми защото осъзнавам какво злато имам до себе си.Радвам се и на другите мами с подобни мъже. newsm10 smile3521

# 54
  • Мнения: 619
Здравейте .Искам да ви питам очакват ли от вас половинките ви да е сготвено,изчистено newsm75 newsm79 newsm28 1ironing wash hang 1dishes и пр. с една дума третират ли ви като все едно сте слугата вкъщи?Ако не можете да се справите мрънкат ли че не било чисто,сготвено и пр.?Моичкия непрекъснато мърмори - ако му кажа,че съм уморена била съм длъжна и толкоз. #Crazy #CrazyНикакво разбиране от негова страна,че в крайна сметка съм човек и от време навреме имам нужда от глъдка въздух. Sick


Знаеш ли мила - то е както си го направиш. За мен подобно поведение би означавало, че не ме уважава като човек.

съгласна съм. Peace

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Здравейте .Искам да ви питам очакват ли от вас половинките ви да е сготвено,изчистено newsm75 newsm79 newsm28 1ironing wash hang 1dishes и пр. с една дума третират ли ви като все едно сте слугата вкъщи?Ако не можете да се справите мрънкат ли че не било чисто,сготвено и пр.?Моичкия непрекъснато мърмори - ако му кажа,че съм уморена била съм длъжна и толкоз. #Crazy #CrazyНикакво разбиране от негова страна,че в крайна сметка съм човек и от време навреме имам нужда от глъдка въздух. Sick

На твое място бих взела радикални мерки. Всеки обича да му е чисто и сготвено, но никой на никого не е длъжен. Слугувам само на децата Naughty

# 56
  • Мнения: 1 446
С годините разбра , че като съм капнала от умора и заспя. Трябва да простре или де рабърка яденето например. Даже може и да приготви нещо за хапване. Това е.

# 57
  • Мнения: 704
Не, не очаква. Sunglasses

# 58
  • Мнения: 8 505
Не,разбира се.Гледам да си свърша работата,но ако има нещо останало,нищо не казва.Помага ми само в почивните дни,работното му време не позволява помощ през седмицата.

# 59
  • Мнения: 2 676
 Shocked ами не.
Винаги предлага да ми помогне с нещо, често чисти , готви - щото аз мразя готвенето.

Общи условия

Активация на акаунт