Парични проблеми

  • 14 595
  • 336
  •   1
Отговори
  • Мнения: 112
Здравейте, живея с приятеля си от около година. Живеем в мое жилище (ако това е от значение). Проблема в моите очи (в неговите съм алчна), е че не изкарва достатъчно пари. Не говоря за някакви колосални суми. Говоря за това да му стигат поне за неговите нужди. Никога не може да изкара от заплата до заплата. Не ми купува подаръци, не ме води никъде, просто наистина са малко според мен. Той ме упреква че аз искам да излизаме, да получавам подаръци поне по поводи, била съм меркантилна и т.н. Което за мен не е така, най-малкото аз съм платила всички почивки, почти всички излизания, много пъти съм му правила подаръци, давала съм му пари... Та кажете къде според вас аз греша и има ли бъдеще връзка с такъв човек. (Аз съм на 27,той на 32)

# 1
  • Мнения: 68 642
Разминавате се. Не сте един задруг.

# 2
  • Мнения: 3 720
Ти говориш за неговите пари, а той направо харчи твоите, кой е меркантилният? Надявам се да не мислиш, че е възможно той да има право.
Грешиш с търпение. На следващата почивка иди с приятелка и му обясни, че тя си плаща нейната част и затова така. Ако не подейства, излез с приятел и обясни, че той плаща вечерята и затова така.😁

# 3
  • Мнения: 40 857
Ами нямаш бъдеще с него. Никоя жена няма да търпи тя да издържа мъж, а той да нехае и да не се опитва. Поне каква му е професията? Да не е някоя интересна, но ниско платена, или такава, която ще носи дивиденти в бъдеще?

Да не говорим, че сега сте гаджета, а ако станете семейство и имате деца?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Казвам директно - използвач. И се крие зад лафа, че си меркантилна. Приключвай.

# 5
  • Мнения: 197
Спри да до глезиш, да му купуваш подаръци и да му плащаш почивките. Така ще го свикнеш и ще имаш "търтей". Защо живеете в твое жилище? Той няма ли? И не си алчна, той просто няма пари и е му се харчат за теб! 😉

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Тя вече има търтей. На 32 години да не му стигат парите за месеца, да чака на половинката си и да няма грам амбиция да расте, аз това го наричам търтей.

# 7
  • Мнения: 68 642
Само си губи времето с него. Оправия няма. Такъв ще си е този явно.
Всеки да си решава с кого ще живее и създава семейство, да си отваря очите хубаво, за да не реве после.

# 8
  • Мнения: 112
Ами нямаш бъдеще с него. Никоя жена няма да търпи тя да издържа мъж, а той да нехае и да не се опитва. Поне каква му е професията? Да не е някоя интересна, но ниско платена, или такава, която ще носи дивиденти в бъдеще?

Да не говорим, че сега сте гаджета, а ако станете семейство и имате деца?


Няма бъдеще според мен в тази фирма като цяло. Работи в завод, там има служители с години на заплата под 1000 лв... За мен лошото в случая е че не се стреми да се развива някъде другаде.

S.v.s. Няма свое жилище, за това сме в мое.

Teta75 аз деца не бих му и родила, просто искам да си сверя часовника тук.

Последна редакция: вт, 26 апр 2022, 15:29 от Rozova_dolina

# 9
  • Мнения: 239
Грешите и то много - като плащате пътуванията, излизанията и всичко. Не е редно жената да издържа мъжа, освен в някаква екстремна ситуация ( загуба на работа, заболяване или подобно) и то ако мъжът се е доказал като пълноправен партньор и също се грижи за Вас, а не е търтей. Хората и на две места работят и се стремят да се развиват.. утре как ще бъде глава на семейството, че и деца ще отглеждате заедно?
Преди време съм го играла този филм и никога вече!

# 10
  • Мнения: 9 355
А ти стоиш с него, защото.... Преди теб къде е живял и как си е плащал почивки и подаръци?

# 11
  • Мнения: 68 642
Ами мацка, ти си си отговорила според мен вече на въпросите, та нужда от сверяване на часовник...не знам има ли. Наясно си за себе си, че това не е ок. Просто навика, чувства ....това те дърпа назад в момента.
Аз акъл не искам да давам на никого.
Само пак ще ти кажа...мисли добре, преди да се обвържеш с някого. Мисли.

Дали един човек иска и ще се развива, си личи от началото. Много си личи.

# 12
  • Мнения: 10 993
Тази връзка няма никакво бъдеще. Ако решите да останете заедно, то трябва вие да изкарвате парите в семейството.

# 13
  • Мнения: 112
А ти стоиш с него, защото.... Преди теб къде е живял и как си е плащал почивки и подаръци?

Последната година при майка си (в чужбина) , преди това на квартира като тя му е помагала финансово.

Teta 75 права си за чувствата...

# 14
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Той те използва и за сметка на това и ти насажда чувство за вина, ти си на 27 но не мислиш да му раждаш деца  точно на него, нямате брак...не разбирам какво те държи още при него?
На тази възраст и то с приятел трябва да си окрилена от отношенията, не натоварена. Защото после, като се завърти колелото и се появят един ден и деца, и роднините от отсрещната страна, ще има достатъчно натоварващи моменти.
Та...защо е темата?

Общи условия

Активация на акаунт