Частни училища - информативна тема 29

  • 32 059
  • 792
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 895
Понеже не съм от най-редовните в тази тема, може да съм изтървала обсъждането:
https://m.capital.bg/biznes/kompanii/2019/10/04/3968434_rodni_br … ecata_da_misliat/

По този повод се присетих за Ежковите вълнения как настъпват чужденците като скакалци. Някой да има инфо за Рептън? Дори на сайта на ВМ Груп са ги поизтрили.  https://m.dnes.bg/obrazovanie/2018/07/27/britanskite-uchilishta-reptyn-podpisaha-sporazumenie-za-sytrudnichestvo-s-vm-finans-grup.383467 Коригирам се. Има ги в новини. От структурата на групата са ги изтрили.

И още нещо. https://www.marica.bg/plovdiv/obrazovanie/britansko-uchilishe-v- … avq-svoq-direktor


От миналата година търсят партньори:
https://www.manager.bg/biznes/novost-v-chastniya-obrazovatelen-s … tpva-v-blgariya-s

Последна редакция: чт, 10 окт 2019, 15:25 от .♥.Fancy.♥.

# 76
  • Мнения: 6 301
Но за цените, няма милост от никого, каквито и благородни идеи да проповядва. За Maple Bear говоря. "Ще бъде във високата класа от училища, малко по-скъпо от френското частно училище в София например." Френският лицей е скъпо училище, като само ААУ е по-скъпо, но е утвърдено и известно, има забравих колко, но над 120 май бяха училища от такъв тип по целия свят. Тези са нови, а още по-скъпи. Не знам кой колко ги е чувал, лично аз не бях. Интересно кой ще им плаща таксите в Бургас или Пловдив, или пък в Румъния в Сибиу, където вече били направили, а не в Букурещ.

# 77
  • София
  • Мнения: 700
Всъщност някой знае ли какво стана след като почти целия миналогодишен 3 клас от Артис отиде в БШ?
В Артис имат ли тази година 4 клас? Много ми е интересно

# 78
  • Мнения: 5 895
Но за цените, няма милост от никого, каквито и благородни идеи да проповядва. За Maple Bear говоря. "Ще бъде във високата класа от училища, малко по-скъпо от френското частно училище в София например." Френският лицей е скъпо училище, като само ААУ е по-скъпо, но е утвърдено и известно, има забравих колко, но над 120 май бяха училища от такъв тип по целия свят. Тези са нови, а още по-скъпи. Не знам кой колко ги е чувал, лично аз не бях. Интересно кой ще им плаща таксите в Бургас или Пловдив, или пък в Румъния в Сибиу, където вече били направили, а не в Букурещ.

Ако целят Френския, то той определено не е 75% от местната ценова скала. Simple Smile

"Разбира се, опитваме да предлагаме колкото можем по-ниска цена, но качеството на обучението е от първостепенна важност за нас. Затова цените ни са малко по-високи. Обикновено по света се позиционираме на около 75% от местната ценова скала, като 100% е най-скъпото училище. Ще бъде във високата класа от училища, малко по-скъпо от френското частно училище в София например."

# 79
  • Мнения: 6 301
Да, да, именно, това имах предвид. Освен ако за 100% не смятат ААУ, тогава може и да излиза сметката:) Но ААУ е нещо съвсем извън таргета на когото и да било, според мен на всички, които учат там, някой им реимбунсира таксата - някое посолство или корпорация. Невъзможно ми се струва в България някой, който е с всичкия си, та било то и чужденец, да плаща 18000 евро годишно за училище. Така че то изобщо не би следвало да бъде пример за каквото и да било.

# 80
  • София
  • Мнения: 16 193
Има фолкпевици, чиито деца учат там. Няколко  певици са. И не само, знам за още две деца, българчета, които учат там, родителите са ИТ-та. На наша съфорумка детето скоро ще учи там, връщат се от САЩ в България (пенсионират се).

# 81
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 737
Видях, че обсъждате Данков, та да дам личен отзив.
Наистина страхотен човек и преподавател! Много е усмихнат, забавен и  наистина някак няма напрежение с него. Прави математиката супер интересна и винаги дава нестандартен материал, който или не се учи изобщо, или се учи много по-късно- с идеята да се учи на логика и мислене, не да се изпреварва по някакъв начин. Честно казано аз бях изненадана, че при толкова лежерен преподавател могат да се постигнат резултати- мислех, че само с по-строгите се получава.

# 82
  • софия
  • Мнения: 4 985
Мен в статията искрено ме разсмя последния абзац-за математиката! Смятайте ккаъв превес е взела вече манията по математика, щом това е основно засегнато в наблюденията и съответно бъдещата им работа!
В няколкото европейски държави, върху които имам наблюдения, фокуса върху креативния изказ и осигуряване на достатъчно творческа среда за децата е от много голямо значение за родителите. Видимо в ежедневието на едно семейство се усеща грижата едно дете не само да не”прегрее”ами и да му се осигурии достатъчно любопитство за всичко извън академичното. На мен това много ми харесва

# 83
  • София
  • Мнения: 18 024
Мецане, в ААУ има със сигурност стипендии или някаква подобно форма на подпомагане, понеже съученичка на голямата ми дъщеря от ОУ и нейният брат 4 години по-късно бяха приети там и НЕ плащаха тези космически суми. Родителите им не са дипломати, не са чалга певци,  не идваха към онзи момент от чужбина, не са и IT . Simple Smile Девойката си кандидатства тогава и по каналния ред за ДУ, беше приета във френската , но отиде в ААУ, като даже се чудя дали не отиде след 8 калс, тоест дали не изкара една година във ФЕГ. За малкия, който беше пък в класа на малките ми дъщерив същото основно, сякаш още преди излизането на резултатите на НВО се знаеше, че ще учи в ААУ. Но тези детайли така или иначе са без значение, важното е, че  не плащаше родителското тяло тези неземни суми за две деца.

# 84
  • Мнения: 5 895
Интересно ми е кой е поел първия франчайз? И изобщо има ли такъв.

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
Ох, от такива вече ми писна! Само подхранват мързела на някои деца и родители с тези глупости! Много удобно противопоставят "запаметяването" и "стигането до информацията и критичното мислене", а има и кой да им вярва явно. От няколко години започвам все повече да изпадам в ужас как децата не тренират паметта си, не могат едно стихотворение наизуст да научат, една песен дори не знаят наизуст! Помненето на обем информация и логическите връзки вървят ръка за ръка, обаче и едното, и другото стават с работа, детето да има възможност да се развива. Ние нормални хора ли искаме или търсачки да правим? Ако не знаят един обем информация те няма как да оперират с нея. Как ще мисли критично, ако няма факти, които да знае, че да мисли по тях!

# 86
  • Мнения: 5 425
Ох, от такива вече ми писна! Само подхранват мързела на някои деца и родители с тези глупости! Много удобно противопоставят "запаметяването" и "стигането до информацията и критичното мислене", а има и кой да им вярва явно. От няколко години започвам все повече да изпадам в ужас как децата не тренират паметта си, не могат едно стихотворение наизуст да научат, една песен дори не знаят наизуст! Помненето на обем информация и логическите връзки вървят ръка за ръка, обаче и едното, и другото стават с работа, детето да има възможност да се развива. Ние нормални хора ли искаме или търсачки да правим? Ако не знаят един обем информация те няма как да оперират с нея. Как ще мисли критично, ако няма факти, които да знае, че да мисли по тях!

Има място както за запаметяването, така и за търсене, обработка и презентиране на информация.
Големият проблем е когато се разчита запаметяването да компенсира липсата на мислене. Или когато направо се иска да го замести. Като в НВО и матурите.

# 87
  • София
  • Мнения: 10 825
Мецане, в ААУ има със сигурност стипендии или някаква подобно форма на подпомагане, понеже съученичка на голямата ми дъщеря от ОУ и нейният брат 4 години по-късно бяха приети там и НЕ плащаха тези космически суми. Родителите им не са дипломати, не са чалга певци,  не идваха към онзи момент от чужбина, не са и IT . Simple Smile Девойката си кандидатства тогава и по каналния ред за ДУ, беше приета във френската , но отиде в ААУ, като даже се чудя дали не отиде след 8 калс, тоест дали не изкара една година във ФЕГ. За малкия, който беше пък в класа на малките ми дъщерив същото основно, сякаш още преди излизането на резултатите на НВО се знаеше, че ще учи в ААУ. Но тези детайли така или иначе са без значение, важното е, че  не плащаше родителското тяло тези неземни суми за две деца.
Има стипендии в ААУ, ежегодно са 3-5 места, като може да се кандидатства след 7 и след 8 клас. Процедурата е времеемка и на няколко етапа като започва от февруари и завършва в края на май, включва писмени и устни изпити на кандидата, мотивационни писма от детето и от родителите, едно тесте документи за финансовото положение на семейството и т.н. Имам приятелско дете, което е там стипендиантче и са много доволни хората.

# 88
  • София
  • Мнения: 16 193
Моят малкия син опита, не го допуснаха до изпит (в интерес на истината, не отговаряхме на критерия да имаме финансова нужда). Синът на моя наемателка-малайзийка е там 12 клас, тя не е особено очарована като качество на преподаването и изискванията, според нея единственото му предимство е  IBто.

# 89
  • София
  • Мнения: 10 825
Няма критерии за финснсова нужда. Поне никъде на сайта няма нищо подобно. До колкото аз знам стипендиантите ги "натискат" и очакват високи резултати за разлика от другите ученици, за които  е по-лежерно

Общи условия

Активация на акаунт