Доктор Иван Сигридов - тема №2

  • 35 674
  • 769
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 421
Здравейте,момичета. Аз съм нова в тази тема,накратко правила съм един единствен опит ин витро в Турция-успешен,но за кратко,защото в 7 седмица-мисед аборт. Като лекарите казаха,че просто се случва често. Та смятам да започвам процедура  ЗЕТ другия месец и много исках да си пусна изследвания за тромбофилия и някакви други генетични изследвания,за да съм по-спокойна и като цяло да посетя др. Сигридов. Когато се позаинтересувах обаче,доктора в момента не преглежда и не знам към кого да се обърна след трансфера.Ако някоя от вас има някаква информация или може да ми препоръча някой ще съм благодарна.

# 616
  • Мнения: X
Като цяло за тромбофилия трябва да знаете преди трансфера защото обичайно терапия се назначава при Самия ЕТ. Така че с изследвания отивате при Русев ща да витназначи терапия при ЕТ .Ако има тромофилия . Как то и витамините не е зле да си изследвате

# 617
  • Мнения: 16 871
Запиши час при доц. Русев. Той ще ти разчете резултатите и ще ти назначи допълнителни, при необходимост.

# 618
  • Мнения: 421
Като цяло за тромбофилия трябва да знаете преди трансфера защото обичайно терапия се назначава при Самия ЕТ. Така че с изследвания отивате при Русев ща да витназначи терапия при ЕТ .Ако има тромофилия . Как то и витамините не е зле да си изследвате

Да и аз искам преди трансфера да знам,за да може веднага слвд трансфера ако имам тромболифия да се запичне веднага терапия и евентуално ако всичко е наред да съм спокойна. Предполгам,че ако се установи талава,това не пречи на трансфера..

# 619
  • Мнения: X
Това ви казвам че тарапия често се почва в деня на самия трансфер , А понякога и Аспирин преди това . Трябва да знаете за терапията преди това . И да я почнете в деня на трансфера или предварително зависи от случая ви .

# 620
  • Мнения: 816
Здравейте,момичета. Аз съм нова в тази тема,накратко правила съм един единствен опит ин витро в Турция-успешен,но за кратко,защото в 7 седмица-мисед аборт. Като лекарите казаха,че просто се случва често. Та смятам да започвам процедура  ЗЕТ другия месец и много исках да си пусна изследвания за тромбофилия и някакви други генетични изследвания,за да съм по-спокойна и като цяло да посетя др. Сигридов. Когато се позаинтересувах обаче,доктора в момента не преглежда и не знам към кого да се обърна след трансфера.Ако някоя от вас има някаква информация или може да ми препоръча някой ще съм благодарна.
Аз правих инвитро в Мемориал - там преценяват дали и кога трябва терапия за тромбофилия. При мен беше клексан като се види пулс на ембриона. При мен там искаха допълнителни изследвания освен генетичните. Попринцип леките мутации не ги притесняват. Относно миседа най- вероятно е било генетичен проблем.

# 621
  • Мнения: X
В Турция като цяло тромофилиите доста се подминават ч Аз имам уж леки мутации ама съм с 3 аборта . Така че аз не бих се доверила на турские лекари относно терапия за тромбофилия .

# 622
  • Мнения: 816
В Турция като цяло тромофилиите доста се подминават ч Аз имам уж леки мутации ама съм с 3 аборта . Така че аз не бих се доверила на турские лекари относно терапия за тромбофилия .
Аз съм с 3 аборта - последният след като бях при Сигридов , 3 биохимични също. В Турция ми изписаха по- скоро заради абортите клексан (имам 3 леки мутации) , но аз си се следя и при Паскалева , не само Русев.

# 623
  • Мнения: 1 104
Bochinka, какви бяха твоите мутации?

# 624
  • Мнения: X
Моите са нискорискови уж . В Турция съм била след 2 та аборта и ми казаха случайност случайност . просто те като цяло малко подценяват тромбофилията . Калчев ми каза че за него е доста вероятно това да е причината +септумите нали които в комбонация с тромбо имат още по кофти кръвопоток .
Иначе съм с 4g/4g , D/D,Хетеро по F13, MTHFR, G/G (MTRR)
Още нямам краен щастлив резултат де но се надявам искрено с терапия следваща бременност да износя . И даже след като установих за тромбото малко ми се приоткри все едно отговор на въпроса с първата загуба която беше в 18 -19 седмица.
Тогава бях на АП само ( От Сигридов назначено заради лош при ок на кръв ) Спрях АП то за 3 дни заради Амнио , И на 4 ден нямаше сърдечна дейност . Вярно че имаше Даун итн , Но като цяло сърцето му уж изглеждаше нормално и лично спореи мой инстинкт е спряло заради амниото което малко или много е малка рана , След която как то знаем кръвта се съсирва + Тромбофилия +спиране поне на някакво кръворазреждащо + Лошия приток заради септумите .
Втората изобщо не се стригна до сърдечна , Третата имаше пулс и след седмица нямаше пулс .

# 625
  • Мнения: 816
Моите са нискорискови уж . В Турция съм била след 2 та аборта и ми казаха случайност случайност . просто те като цяло малко подценяват тромбофилията . Калчев ми каза че за него е доста вероятно това да е причината +септумите нали които в комбонация с тромбо имат още по кофти кръвопоток .
Иначе съм с 4g/4g , D/D,Хетеро по F13, MTHFR, G/G (MTRR)
Още нямам краен щастлив резултат де но се надявам искрено с терапия следваща бременност да износя . И даже след като установих за тромбото малко ми се приоткри все едно отговор на въпроса с първата загуба която беше в 18 -19 седмица.
Тогава бях на АП само ( От Сигридов назначено заради лош при ок на кръв ) Спрях АП то за 3 дни заради Амнио , И на 4 ден нямаше сърдечна дейност . Вярно че имаше Даун итн , Но като цяло сърцето му уж изглеждаше нормално и лично спореи мой инстинкт е спряло заради амниото което малко или много е малка рана , След която как то знаем кръвта се съсирва + Тромбофилия +спиране поне на някакво кръворазреждащо + Лошия приток заради септумите .
Втората изобщо не се стригна до сърдечна , Третата имаше пулс и след седмица нямаше пулс .
При мен два бяха с генетични проблеми, третият път не успях да изследвам. Според мен , ако правиш инвитро искай ПИД. При мен от 3 ембриона на 5-ти ден по 1 е оставал ок ,а имах ембрион с 3-4 генетични проблема.

# 626
  • Мнения: 421
Днес се обадих в клиника Малинов да си запиша час,но всичко до месец Април е записно. За месец Май няма график,а като цяло ми трябва час за Март. Др Русев,освен в Малинов преглежда ли другаде?

# 627
  • Мнения: 16 871
Не, само в Малинов.

# 628
  • Мнения: 338
Здравейте! В последните дни взех повече да чета за Доктора, бях чувала и преди това за него (от статиите на Мама Нинджа) и много се радвам, че е успял да помогне на толкова много жени, които са били загубили надежда.. Молбата ми е, може ли някоя негова пациентка да даде информация за хранителния режим който той препоръчва, заедно със спортната дейност. Би било добре да напише как се е хранила преди Доктора и как след това. Имам подозрения, че той препоръчва хранене с много плодове и зеленчуци (попаднах на информация че банани и бобови не са препоръчителни при тромбофилия, та ще ми е полезна достоверна информация), изключване на пържени и преработени храни, елиминиране на кафе, цигари, алкохол.. с две думи възможно най-чисто хранене.. дори може би веганство? Та искам да си затвърдя усещането дали правилната храна (освен различните терапии) не е един от ключовите фактори за успешна бременност. Благодаря

# 629
  • Мнения: 16 871
Веганство не.

Общи условия

Активация на акаунт