Новости около турските филми, сериали и актьори - ТЕМА 4

  • 152 372
  • 755
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 020
Благодаря за отговорите. Ясно е, че мненията винаги ще бъдат различни, защото ние също сме такива. Аз така, когато прочетох резюмето на "Черна роза", не бях впечатлена, но след това прочетох, че дълго време е бил с много висок рейтинг и отворих 1-та серия. Е, след това имаше дневни и среднощни маратони с по 2-3 оригинални серии наведнъж. Така беше навремето и с "Езел" и с "Любов и наказание". Донякъде такъв ефект имаше и "Вътрешен човек", изгледах го на руски и то заради режисьора, очаквах добър филм и почти се е получил. Гледа ми се нещо такова, което да ме грабне от първия момент, да има интрига, действие, да очаквам с нетърпение следващата серия. Не знам защо, но "Сблъсък" с Къванч  нещо не ми се получи /макар че съм му голям фен/, но аз пък бях несериозна - изгледах само 2-3 серии, дали съм пропуснала добър сериал? Как му беше името на турски, за да го потърся при руснаците?

От новите заглавия, споделени тук продължавам да се чудя за "Рамо" предимно заради Мурат, но виждам противоречиви мнения.... Май трябва да му дам шанс, пък ще видя как ще го възприема.

# 376
  • AMS
  • Мнения: 6 415
jfjallen, според мен, е интересен  "Сблъсък".
Има подтекст, има и българско участие, ...
Не бих пропуснала нищо което е с Къванч.
А другите артисти и режисьорът Улуч Байрактар са доста добри.
Не е 4 сезона със 125 серии като Черна роза, а е само един сезон.
Ето тук всичките 24 серии >>>



Използвам случая, да ви приканя да гласувате за линка в подписа ми.
Моля, давайте поне по едно сърчице всеки ден
Sparkling Heart

# 377
  • Мнения: 1 109
Привет, аз започнах да гледам "Рамо" заради Мурат и много ми харесва за сега. С партньорката му доста си пасват според мен, аз до сега не съм я гледала никъде. "Сблъсък" също ми хареса, но разни хора разни идеали (вкусове). В момента следя "Мразовито" пълно е с извратеняци и откачалки, понякога си мисля, че 30 % от турците са такива, поне така ги представят в сериалите или просто тази схема е печеливша - много добри и наивни персонажи, и лошите маняци и откачалки. Но сериала ми харесва, за сега ще го следя.
 Скоро изгледах няколко епизода от Обещание (майка ми ме накара заради една картина, която и е харесала иска да и я нарисувам), нещо от рода на Назови ме по име. Много бавно и развлачено действие и повторение на едни и същи кадри до безкрай. Няма да го гледам.

# 378
  • Мнения: 1 673
Ами такива са сапунките. Добричките са наивни и страдащи, лошите са зли и нахални и накрая си патят.

# 379
  • Мнения: 3 020
Diva, благодаря! Бях забравила, че режисьор е Улуч - "Езел", "Вътрешен човек" и май "Son" /май така се пишеше - много странен филм, ама там май имаше нещо с темата ли, с нещо друго ли, много бързо я измениха и го завършиха ей-така/.

Ще погледна и "Рамо", все пак Мурат от години не участвал в сериал. Тези, които дават по БТВ са ужасни, според мен. "Обещание" е толкова наивен, а от "Истанбулската булка" очаквах повече - има интрига, харесвам актьорите, но..... толкова бавно се развива всичко, образите нямат особена дълбочина, а и все пак някак си е предсказуемо как ще се развият нещата. Аз по-скоро ги слушам като фон, отколкото да ги гледам. Отдавна не е имало нещо ново, което да те "залепи" на екрана. Ама каквото, такова....

Има ли някакъв друг сериал с режисьора на "Черна роза" /не мога да си спомня името сега/? Наистина, този сериал много ме впечатли, с изключение на 4-ти сезон и някои други моменти, но това е разбираемо донякъде - все пак е правен за многомилионна Турция, а не за нас.

# 380
  • Мнения: 229
Има трейлър на Yeni Hayat. Нещо не ми харесва много изтъркана история - нищо ново, а и не прилича на римейк на Bodyguard - много ключови неща са променени. Къде е случая с бомбата ???

# 381
  • Мнения: 1 673
Мелиса и Серкан не си отиват, другия е добре.

# 382
  • Мнения: 229
Нов и нов трейлър на Ogretmen и Hizmetciler.

# 383
  • Мнения: 939
Първо, честит празник на всички!  "Народ, който цени борците си, който живее с историята си, той не умира!"

Второ, GG_BG, не знам защо тук питаш, –а, сигурно защото са внос от Турция,  и не пазарувам от Лидл, но понеже знам отговора, ще ти кажа - първите -да, последните - не, но то навсякъде са еднакви, за домати - нямам представа.

Хубави ли са картофите, доматите и краставиците или да минавам през пазара преди Лидл?

# 384
  • Мнения: 3 137
Prinx, то е ясно защо съм питала тука - защото съм шматка. Ама и модераторите как са ме оставили да се излагам, а като напиша нещо важно за аудиторията ме изтриват на секундата Wink Но ти благодаря за информацията!

Така и така съм тук, я ми обяснете нещо, че вчера спорихме с едни приятелки - защо в турските филми когато някой се развълнува или му прилошее, веднага започват да му мажат китките с одеколон? Всъщност не съм много сигурна, дали е точно одеколон, обаче няма филм без такава сцена.

# 385
  • Мнения: 1 673
За да се успокои и да не припадне. Одеколоните са силни и свестяват.

# 386
  • Мнения: 1 109
Нещо като терапия за успокоение с аромати. Между другото имам масло със 101 билки доста силно ароматно, наистина успокоява ако си втриеш в слепоочието. Simple Smile

# 387
  • Мнения: 9 530
Prinx, то е ясно защо съм питала тука - защото съм шматка. Ама и модераторите как са ме оставили да се излагам, а като напиша нещо важно за аудиторията ме изтриват на секундата Wink Но ти благодаря за информацията!

Така и така съм тук, я ми обяснете нещо, че вчера спорихме с едни приятелки - защо в турските филми когато някой се развълнува или му прилошее, веднага започват да му мажат китките с одеколон? Всъщност не съм много сигурна, дали е точно одеколон, обаче няма филм без такава сцена.
Не само като припадат кадъните се мажат с одеколона ( или есенцията ) . Помня преди години с приятелки ходихме до Истанбул и когато пристигнахме тур.екскурзоводка ( родом от БГ разбира се ) ни почерпи със сладки и едно шише лимонов одеколон премина по седалките да се освежим . Друг път не ми се беше случвало . Беше лимонова есенция , силна , но не неприятна ( а аз с миризмите не съм ОК , понякога направо ми се гади ,даже и скъпи парфюми подарявам , когато не ми харесват ) .

# 388
  • Мнения: 1 673
Да ползват ги за и освежаване. Аз отговорих за конкретния въпрос.

# 389
  • Мнения: 3 137
За да се успокои и да не припадне. Одеколоните са силни и свестяват.
Може би аз си зададох въпроса неправилно. То е ясно като припаднат, че явно искат така да ги свестят, обаче какво се очаква да бъде свестяващото или успокояващо действие на спирт, намазан върху китките? Защото одеколонът е точно това - спирт с малко аромат. Ако свестява спиртното съдържание, има чисти спиртове с много по-висок процент.
Вярно, че и другото, което казвате, съм го гледала по филмите - идват гостенки и веднага като седнат, им раздават по едно шише да се понамажат, все едно ги черпят със сладки. Много странна традиция, като се имат предвид вековните традиции на Ориента с качествените парфюми. Да отидеш някъде парфюмиран и да ти връчат есенция, все едно не понамирисваш много добре и всички гости да миришете на едно и също.

Общи условия

Активация на акаунт