Новости около турските филми, сериали и актьори - ТЕМА 4

  • 152 380
  • 755
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 25 350
Aз не съм много веща нито в турската литература, нито в сериалната им индустрия.
Не се сетих за Чучулигата и за Сеит и Шура, а за останалите пък съвсем. Някак не си представям Орхан Памук да си продаде правата за сериал..
За Елиф Шафак говорех, че книгите й (поне повечето, които са преведени на български) са добри за филмиране според мен.
Ще видим. Възможно е и да не е продукция на турския Нетфликс сериала и сигурно ще е по-добре така. Не са казали още нищо. Просто са купили правата.

# 91
  • Мнения: 25 350
Да, ще се снима от Нетфликс, въпросът е дали ще се снима от турски партньори на Нетфликс. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 92
  • Мнения: 5
Здравейте ,мами.
Понеже се зарибих да гледам онлайн с бг аудио сериала мечтатели ,но му липсват последните 30 серии с бг аудио , излизат само трейлъри..бих се радвала ако знаете откъде да ги намеря ,все пак гледах 200 а останаха само 30! 😂😂  И не мога да си ги изгледам..ако имате идея ще съм мнооого благодарна ❤❤❤

# 93
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 729
Здравейте, току що видях, че рускините са пуснали пълен списък на сериалите, които ще дават по турската телевизия:
Скрит текст:
❥ Расписание сериалов на неделю:

🔻 Понедельник:
▪TRT1 - #Вуслат
▪SHOW - #Чукур
▪FOX - #ЗапретныйПлод
▪KANAL D - #ЖестокийСтамбул
▪У STAR новый сериал
▪ATV тоже новый сериал

🔻Вторник:
▪ATV - #МафияНМПМ
▪FОX - #Женщина
▪STAR - #Дитя
▪SHOW - #Рамо (планируют)
▪KANAL D - или #Азизе, или Hekimoglu
▪TRT1 пока неизвестно

🔻Среда:
▪ATV - #ТРКарадениз после #ОснованиеОсмана
▪FOX - #Куршун / #Пуля
▪STAR - новый сериал
▪SHOW - #Стужа (планируют)
▪KANAL D - #ЛюбовьНапоказ
▪TRT1 - #МоеИмяМелек

🔻 Четверг:
▪ATV - #ОднаждывЧукурова
▪FOX - #ЧудоДоктор
▪STAR - хотят выкупить какой-то сериал
▪SHOW - новый сериал
▪KANAL D - или #Азизe, или #Хекимоглу
▪TRT1 - #Чемпион

🔻 Пятница:
▪ATV - #Ветреный
▪FOX - #ФерхатиШирин
▪STAR - #МилоеПрошлое
▪SHOW - телешоу
▪KANAL D - #ОпасныеПереулки
▪TRT1 - #Абдульхамид

🔻Суббота:
▪ATV - #КтоХочетСтатьМиллионером
▪FOX - #ТыПовсюду
▪STAR - #МояСладкаЛожь
▪SHOW - #ПолярнаяЗвезда
▪KANAL D - заказ нового сериала
▪TRT1 - #ВставайПошли

🔻 воскресенье:
▪ATV - #НиктоНеЗнает
▪FOX - #Воин
▪STAR - на этот день ничего нет
▪SHOW - #ЛюбовьЗасьавляетя
▪KANAL D - телешоу.
▪TRT1 - #НОМР
Разписание на сериалите по седмици:

🔻 Понеделник:
▪TRT1 - #Вуслат
▪SHOW - #Чукур
▪FOX - #ЗабранениятПлод
▪KANAL D - #ЖестокиятИстанбул
▪У STAR нов сериал
▪ATV също нов сериал

🔻Вторник:
▪ATV - #МафияНМПМ
▪FОX - #Жена
▪STAR - #Дете
▪SHOW - #Рамо (планират го)
▪KANAL D - или #Азизе, или Hekimoglu
▪TRT1 все още не е известно

🔻Сряда:
▪ATV - #ТРКарадениз след това е #ОснованиетоНаОсман
▪FOX - #Куршум
▪STAR - нов сериал
▪SHOW - #Студ (планира се)
▪KANAL D - #ЛюбовНапоказ
▪TRT1 - #МоеИмеЕМелек

🔻 Чевъртък:
▪ATV - #Чукурова
▪FOX - #ЧудоДоктор
▪STAR -искат да излъчат какъвто и да е сериал
▪SHOW - нов сериал
▪KANAL D - или #Азизe, или #Хекимоглу
▪TRT1 - #Шампион

🔻 Петък:
▪ATV - #Ватърничав
▪FOX - #ФерхатиШирин
▪STAR - #МиналотоСвърши
▪SHOW - телешоу
▪KANAL D - #ОпасниУлици
▪TRT1 - #Абдулхамид

🔻Събота:
▪ATV - #КойИскаДаСтанеМилионер
▪FOX - #НавсякъдеТи
▪STAR - #МояСладкаЛъжа
▪SHOW - #ПолярнаЗвезда
▪KANAL D - поръчали са нов сериа
▪TRT1 - #СтавайДаТръгваме

🔻 Неделя:
▪ATV - #НикоиНеЗнае
▪FOX - #Воин
▪STAR - на този ден няма за има нищо
▪SHOW - #ЛюбовтаНиКараДаПлачем
▪KANAL D - телешоу.
▪TRT1 - #НОМР

# 94
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
Преди известно време в Газиантеп започнаха снимките на серияла Güvercin (Гълъбица) Историята е вдъхновена от мистерията около съдбата на “Циганското момичето”*, изобразено на древна мозайка от античния град  Зевгма (Zeugma), който се е намирал по тези места. Коя е била тя, каква е била съдбата и?  

* мозайката е наречена так,а заради цветните пандеки в косите на момичето

Главните герои са Кенан и Зюлюф. Те са живеели и израснали в напълно различни условия, не си приличат в нищо, но ще ги свърже любовта, по начин, изглеждащ невъзможен ...
Както момичето от мозайката, затрупано от седем пласта земя, Зюлюф очаква смърта си в пресъхнал кладенец, в  запустяло село, на върха на планината. И тя, като “циганското момиче”, е много дълбоко под земята. Един младеж ще спаси Зюлюф от кладенеца, в който е хвърлена. Когато разбере кой е Кенан, който се появява пред нея като чудо, тя ще преживее шока на живота си. Кенан, който чака близо до кладенеца, ще види Зюлюф, невероятно красива, в пурпурната светлина на залязващото слънце, когато излиза от кладенеца. Ръцете на Кенан омекват, краката му се подкосяват, небето и земята сменят местата си. Заради убийството, извършено преди 15 години, кръвта, разпръсната навсякъде, покрива и двете семейства. До деня, когато любовта ще дойде и изчисти всичко наоколо ...

Режисьор е Алтан Дьонмез, сценарист Халил Йозер, продукция на Пастел Филм (Pastel Film). Сериалът ще се излъчва по Star tv.
В ролите: Алмила Ада (Zülüf), Мехмет Али Нуроулу (Kenan), Мендерес Саманджилар, Нурсел Кьосе, Деврим Салтоулу, Топрак Саалам и други.



Ey Aşk! Kalbimi gömdüm o kuyuya! Çalma kapılarımı...

Последна редакция: пт, 25 окт 2019, 23:46 от tara_lezhka

# 95
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Габи - Забранения плод няма такъв сериал по ФОКС. Има Забранената Ябълка/Yasak elma. Не съм гледала за други несъответсвия. Аз за това предпочитам оригиналните имена на турски или съответния език.
В България под Забранения плод се знае сериала на Берен и Къванч - Ask-i-memnu.
Макар че на английски Yasak elma го превеждат Forbidden fruit ( Забранения плод) , a Ask-i-memnu, като Forbiden love ( Забранена любов), на бг са Забранения плод за Ask-i-memnu и Забранената ябълка за Yasak elma ( по ФОКС) , за да не става дублиране и объркване на сериалите. Тоз ,които е лепнал на Ask-i-memnu този превод на бг е за бой, ма нейсе .... вече е сторено.

# 96
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 729
Объркала съм. Ще го поправя.аз съм сложила и на руски.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 7 505
А нормално е да се обърка, логиката е -  да е Забранения плод, защото всички свързват ябълката с това, а и на други езици върви с такъв превод - ама като са заели това име вече при нас : ))))) и трябва да се ползва друго.

# 98
  • AMS
  • Мнения: 6 415
И мен ме мъчи това със заглавията, особено тези, които слагат на български по телевизиите.
Скоро ме питаха дали съм гледала Завинаги и не можах да се сетя, че това е Истанбулската невеста.
А още повече се затруднявам със съкращенията придобили популярност във форума.
Едни съкращават с оригиналното име, други с първия бг. превод, трети с бг. телевизионен.
Сега се сещам за едно такова съкращение на едно дизи, дето се чудех кое е - ШМ / ВЧ.
А срещам и такива, които използват заглавието на руски.
Не че не пиша и аз такива съкращения или имена,
но поне от руски се мъча да ги изключвам, да ги уточня, или да ги преведа.
Сега това  #МилоеПрошлое - #МиналотоСвърши мисля, че е  Скъпо минало.
За това съм и аз за заглавията и имената в оригинал.
Още малко остава и ще се напасне програмата с новите дизита.
Тръгнаха вече Куршум и днес е Скъпо минало.
Доктор Чудо държи първенството в рейтинга. До сега сериите бяха по около 2 часа,
но снощната е с 20 минути по-дълга. Дано да е за добро.

А, като казах "добро", 
искам да ви помоля да гласувате
за български деца, които се нуждаят от лечение.

Подробности може да намерите >>>
https://bg-mam.ma/p/1151837/39534337

# 99
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313

 #ОснованиетоНаОсман  - Осман Основателят/Основателя Осман, или както си изберат преводачите, но има разлика м/у основание и основаване

#НОМР - Не пускай ръката ми

# 100
# 101
  • Варна
  • Мнения: 7 505
Рейтинг 21.10 - 27.10

# 102
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
Два сериала сменят деня си на излъчване:

Шампион отива в неделя - 03.11

Не пускай ръката ми във втоорник - 05.11

# 103
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 729
Гледах, че още от днес са със сменени дни

# 104
  • София
  • Мнения: 5 334
Реших най-сетне и аз да се включа в темата, с каквото мога. Подразбрах от момичетата в темата ни за Боран Кузум и Айбюке Пусат, че именно Боран се включва в каста на ирано-турския филм Mesti Aşk (Опиянена любов), посветен на живота на Мевляна. В проекта се включват още известни актьори: Селма Ергеч, Ибрахим Челиккол, Бенсу Сорал, Ханде Ерчел, Бурак Тозкопаран. Самият Руми ще бъде изигран от иранския актьор Парза Пирузфар.



Другите момичета може би знаят повече и ще допълнят. Просто исках да се разпиша с нещо в темата, да не е напразен запис. Hands V

Общи условия

Активация на акаунт