"Супер се получи!" - "Няма да повторя!" - изпитани ремонтни съвети

  • 47 060
  • 513
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 11 489
И какво значи голяма. Нашата е уж стандартна - 90 на 90. Утре ще покажа снимка, че през телефона не се оправям. Даже ще отида да измеря, току виж съм се объркала за размера, ама уж стандартна била.

# 181
  • Sofia
  • Мнения: 26 381
100/80см

Предишната беше малко по-малка,с корито,ужасно хлъзгаво дори и с лепкаща постелка.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 19:06 от Doli

# 182
  • София
  • Мнения: 11 489
Нашата не е правоъгълна, а "кръгла ??". Старият параван беше правен по поръчка, колкото позволява мястото и си беше доволно по-широко. Размери не си спомням. Сегашната кабина не е с корито, а само с праг, директно се сглобява. Подът си е плочки.

# 183
  • Мнения: 468
Не съм забелязала никакви проблеми с no frost-a, имам го от няколко месеца и не съм извадила нито един чирос. Но пък зеленчуците са свежи доста по-дълго....

# 184
  • Мнения: 7 920
Няма стандарт при душкабините. Има 80х80 квадрат, същия размер корнер, тоест овални в отворената част, има 90х90,100 х 100 и още доста правоъгълни. Има с корито и директен монтаж към пода. Продавам ги и всеки път се чудя защо хората дават пари за такива неща (но моята омраза към тях е пословична)
Благодарение на Черна станция, ако не греша, се сдобих с качествен препарат за почистване на кабините тук в апартамента и на село, но той е за рядка употреба, защото е силно задушлив. Върши работа иначе - Denkmit от DM.

# 185
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
Имахме вана, отдавна я махнахме и сложихме душ кабина. Доволна съм. Наближава времето да обновим наново банята, засега все още умуваме какво и как.
Ева, ако ми е нужна консултация, мога ли да ти пиша?

# 186
  • Мнения: 7 920
Разбира се, Яна, ще се радвам да помогна. Пиши ми на ЛС, когато му дойде времето Flowers Hibiscus

# 187
  • София
  • Мнения: 11 489
Ето такава е душ кабината, 90 на 90:



Тясна ми е, неудобна, мразя я.
Гледам имало и 80 на 80. Че кой ще се изкъпе нормално в тази теснотия?

# 188
  • Варна
  • Мнения: 4 057

Но наистина е досадно всичко да опаковам, а децата понякога слагат храната неопакована и се спаружва и изсъхва - краставиците най-бързо, после кренвиршите и кашкавалът.

Ама то за тези неща си има чекмеджета - за сирена, меса риба и отделно за плодове и зеленчуци.
Проклетникът има само едно чекмедже за плодове и зеленчуци. Дори и там ако сложа нещо без торбичка изсъхва, кашкавалът става като пармезан Simple Smile

Може ли да споделиш твоят каква малка и модел е?

Ей го на моя Убавец Самсуняк:

Скрит текст:

# 189
  • Мнения: 40 923
Ето такава е душ кабината, 90 на 90:

Тясна ми е, неудобна, мразя я.
Гледам имало и 80 на 80. Че кой ще се изкъпе нормално в тази теснотия?

90 х 90 става, ама тази не е и толкова заради заоблянето. Идеалната е 90 х 120.

# 190
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 760
Потвърждавам за no frost. Имам чувството, че само докато отворя вратата и ми се спаружва лицето Joy
Направо се чудя, дали да не суша суджук Simple Smile
Става, при това доста успешно. От няколко години там суша, без грешка.

По темата:
Супер се получи:
- Високо легло в спалнята с мнооого място отдолу. В началото ми беше адски странно да спя на високо, сега ми е трудно на ниско легло;
- Скрин с дълбоки чекмеджета в спалнята - събират наистина много;
- При усвояване на балкона към хола, отделих двете помещения с френски прозорци и направих вратата към кухнята, която е на усвоения балкон, с широчина от 1 метър. Няма такова удобство, когато носиш пълна тава или тенджера към масата. Да не говорим, че позната си вдигаха печката с въжета през терасата, защото не минаваше през вратата за 1 см;
- Дълбока кухненска мивка от полимермрамор. На 10 години е, чисти се лесно и не задържа петна.;
- Високи до тавана шкафове в кухнята. Събират много и няма прашещи се вещи, накичени отгоре им;
- Матови бели+матови кремави плочки в банята. Не си личат изобщо капките. Банята вече е демоде, но когато реша да сменям, плочки гланц повече не.

Никога повече:
- Вана, особено ако е малка банята. Заема много пространство, а за последните 10 години не помня да съм я ползвала по предназначение. Плюс, че ММ падна няколко пъти, докато взимаше душ. Става само за пране на родопски одеяла, каквито вече отдавна не ползваме. Иначе й е само чистенето;
- Фурна или изобщо печка непосредствено до стената. Свивам се на ермалък, докато я чистя, защото имам достъп само от едната страна. Освен това стената пред фурната е напръскана с мазни петна, въпреки че много внимавам, когато готвя. Този ефект го има и при други хора, не само при мен, да каже човек, че аз не пазя;
- Светли плочки в кухнята - когато ги излъскам, заедно с фугите, са чудесни и много отварят иначе малкото помещение. Обаче, с течение на времето белите фуги стават далеч от бели. Чистенето става само с лазене и жулене милиметър по милиметър;
- Много светъл /в спалнята/ или много тъмен /в хола/ ламинат. Всяка троха или всеки косъм си личат;

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 15:43 от blue.angel

# 191
  • Мнения: 1 035
Никога вече ретро фурна Горение - след няма и година ползване дъното наподобява дунавси вълни.

 

# 192
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Като споменахте фурни, аз много се дразня на тези телескопични водачи, ужасни са, но не мога да намеря фурна за вграждане без такива.
Ако някой, някъде е виждал такава... Преди 10 години когато купувах моята, имаше вариант на AEG, но нали съм много напредничава - не, с телескопични водачи ще е, да си ги чистя сега с кеф Sad.

# 193
  • София
  • Мнения: 1 255
Като споменахте фурни, аз много се дразня на тези телескопични водачи, ужасни са, но не мога да намеря фурна за вграждане без такива.
Ако някой, някъде е виждал такава... Преди 10 години когато купувах моята, имаше вариант на AEG, но нали съм много напредничава - не, с телескопични водачи ще е, да си ги чистя сега с кеф Sad.
Ами те се махат. Аз ги свалям, слагам в миялната и после пак ги слагам. Не мога без тях.

# 194
  • Мнения: 40 923
Моята фурна е с телескопични водачи - 1 брой. Така и не решихме обаче на каква височина да ги сложим и още са си в чекмеджето под фурната, в найлоновото пликче Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт