Искаме да си имаме обички

  • 8 096
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 421
В поликлиниката на Майчин дом София, в първия кабинет до входа, в дясно, на който пише личен лекар...поставят обици, с пистолет, което е мигновенно. На мен така са ми поставяли на 10 г и не ме боля. Освен това обиците са от медицинско злато и са 10 лв. Има и избор. И не на последно място се поставят от лекар, което не е за пренебрегване, тъй като все пак на ушето има доста нервни окончания. За инфо на майка ми са и ги поставяли с игла и цял живот си има проблеми, а и дупките не са много симетрични...
Успех с обичките:)

# 16
  • Мнения: 4 965
Цитат на: sunny_zt
Ако имам момиченце /следващият път де/ бих я завела да й ги пробият най-рано след като тръгне на училище!


Съгласна съм. И двете кукли ще ги заведа, чак когато сами решат дали искат или не. Става въпрос за тяхното тяло и не искам аз да вземам решение вместо тях. Благодарна съм на майка ми, че ме остави сама да реша дали искам или не. Обици си сложих чак в 8 клас и решението беше само мое.

# 17
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Аз на мойта дъщеря ги пробих когато стана на годинка в медицински център "Медива" . Там напръскаха ушето с обезболяващ спрей и след това пробиха дупка със специален  пистолет . Трябва да питаш къде около вашия дом има такъв център или поликлиника. Моя приятелка направи същото само 4е дъщеря и беше на 5 месеца , което се оказа по добра възраст, защото бебето неразбира нищо и стои мирно, а аз едвам удържах мойта.

# 18
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Направо се очудвам как може да се разпореждате така с телата на децата си?!  #Shocked Ами ако не искат да имат дупки на ушите си като порастнат?! Ами вземете им направете и по една татуировка! Imp  
Аз лично имам дупки на ушите, но РЕШИХ, че искам, когато бях в 7-ми клас. Е, болеше малко, ама за секунди. И заради тези няколко секунди болка (които детето ви след време може да иска дори да си спести изобщо), ще му ги пробиваш сега?  #Shocked А то пък и голяма красота - малко бебе със златни обици!  #Crazy Абе въпрос на вкус явно!  Thinking

# 19
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Зъхи
А то пък и голяма красота - малко бебе със златни обици!  #Crazy


Треперушки  People Angel

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: evpraksia
Цитат на: Зъхи
А то пък и голяма красота - малко бебе със златни обици!  #Crazy


Треперушки  People Angel


Или "кошнички"...  Tired

# 21
  • София
  • Мнения: 4 025
На мен ми ги пробиха като бях на 5-6годинки.Голям рев падна и до днес си спомням ситуацията в кабинета на доктора, аз не исках обеци тогава, но баба ми реши, че е хубаво да имам, нашите взеха обичките.Започнаха да ми гноясват, носех известно време и ги махах докато ми заздравеят раните на ушите- носила съм само злато, дезинфекцирах ги преди поставяне и ръцете също и така.Някъде в девети клас си пробих още една дупка на едното ухо, но с нея нямах такивва проблеми(странно).Един път след поредното гноясване на едното ухо реших че такова нещо повече няма да слагам.Затова ще оставя дъщеря ми сама да реши.Много харесвам обеци особено в комплект с друго бижу,но явно не е за мен.

# 22
  • Мнения: 3 634
ХАХАХА... ми какво... по мое време бяха на мода... Embarassed

А да споделя само къде бяха продупчени моите две ушета и с какво... Родилното отделение на градската болница в град Пазарджик, с най-обикновенна игла за спринцовка...
Надвиквахме се май с родилките там... аз бях в 3ти клас... И сега какво? Я нося обици, я не. И ако не е злато или сребро ми забира ухото... Прекрасно! Искам да благодаря от все сърце на баба си и на дружелюбните й и отзивчиви колежки...  #Cussing out  #Splat  #Sniper  #2gunfire

# 23
  • Мнения: 421
малко офф: една позната беше супер възмутена, че в Кореа бебетата ги изрусяват, къдрят и гримират... Shocked та в тоя ред на мисли...какво се едни обици...

Аз също бях доволна от това, че сама поисках да ми сложат и майка ми се съгласи. Беше невероятен ден, тръпка голяма!!!Винаги ще си го спомням, бяхме двете и аз бях толкова щастлива:)Simple SmileSimple Smile Едва ли щеше да ми е толкова интересно и приятно ако ми ги бяха сложили като бебе, но...всяка майка сама си решава...

Със здраве  love001

# 24
  • Мнения: 17 407
Преди 2 години си направих втора дупка на ухото. Като резултат- възпаление, болки и накрая дупката се затвори. А беше уж медицинско злато обицата..

Мисля, че обеците трябва да са от медицинска стомана- Studex  например.
Абе..... аз не бих си тормозила детето.

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Gutnik
малко офф: една позната беше супер възмутена, че в Кореа бебетата ги изрусяват, къдрят и гримират... Shocked


Ъ?
КВО??!!
а кола маска нещо, ала-бала...силиконец...че да не ги боли после?...тия корейци у ред ли са?????

# 26
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: Зъхи
Цитат на: evpraksia
Цитат на: Зъхи
А то пък и голяма красота - малко бебе със златни обици!  #Crazy


Треперушки  People Angel


Или "кошнички"...  Tired

хмммммммммммммммммм......моми4ета ами ако май4ето дето е пуснало темата иска да сложи то4но т. н. " треперушки"
 аз например се позасегнах, всеки си има мания и трябва да се уважаваме една друга и да бъдем малко по- такти4ни Simple Smile
моето дете си ми харесва с оби4ките !!!!  макар 4е не са нито " треперушки" нито "кошнички"

# 27
  • София
  • Мнения: 10 309
Цитат на: Зъхи
Направо се очудвам как може да се разпореждате така с телата на децата си?!  #Shocked Ами ако не искат да имат дупки на ушите си като порастнат?! Ами вземете им направете и по една татуировка! Imp  
Аз лично имам дупки на ушите, но РЕШИХ, че искам, когато бях в 7-ми клас. Е, болеше малко, ама за секунди. И заради тези няколко секунди болка (които детето ви след време може да иска дори да си спести изобщо), ще му ги пробиваш сега?  #Shocked А то пък и голяма красота - малко бебе със златни обици!  #Crazy Абе въпрос на вкус явно!  Thinking


Напълно те подкрепям! Аз си пробих ушите на 12-13годишна възраст. Ще изчакм малката сама да си поиска обички. А такива хубави и подариха на погачата Tired Face
Цитат на: amka

моето дете си ми харесва с оби4ките !!!!  макар 4е не са нито " треперушки" нито "кошнички"


amka, не мислиш ли че ушичките са си на дъщеря ти.... тя е тази която би трябвало да реши. Съжелявам, ама децата не са  наша собственост!!!

# 28
  • Мнения: 2 489
За мен е гавра да се кичи малко бебе с обеци, златни гривни и тем подобни. Това ми се струва извратено!
Не мисля, че на едно бебе ще му е комфортно да спи с тези железа и то заради на мама вижданията за красота!
Преди всичко здравето и комфорта на бебето! Оставете в този момент суетата за себе си!

# 29
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Точно така, sunny_zt, с калашника - и наред  #Sniper  #Sniper  #Sniper  ги карай всички!!! Grinning  Grinning  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт