Карти Таро тема 21

  • 15 369
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 121
Е, Елфичка, благодаря за предупреждението, но аз, специално, правя всичко с познавателна цел. Ти, например, как си натрупала опита си? Винаги ли си теглила картите само, когато са те питали?

# 676
  • Мнения: 1 544
Да ви кажа,че почти никой не знае за картите ми.
Да,тези хора ( и други) не са ми давали съгласието си . Нямам намерение да се намесвам в живота и изборите на който и да е.Обясних и тук какво се случи,защо проявих интерес...
Понякога хвърлям карти и на незначителни въпроси,само за да опозная картите Simple Smile

# 677
  • Мнения: 620
Хахах, горкото Таро - и гледането с него носи лоша карма Wink. Какво да кажем тогава за руните, гледането на тях е по-скоро страничен вид ползване отколкото основно занимание. Не, че не дават точни отговори поне колкото и Тарото, ама се ползват повече с цел да се променят нещата, отколкото просто да се видят какви са.
То по тази логика дори да погледнеш някой непознат може да ти донесе лоша карма, камо ли да речеш да се поразровиш в живота му ...

Ако искаш да опознаеш по-добре картите започни да медитираш над тях, да ги използваш като "портали" и да се отзоваваш в съответната карта. Вярвай ми като се отзовеш в картата и разгледаш само "околността" ще намериш далеч повече неща, отколкото изобразените на самата карта Simple Smile.

# 678
  • Мнения: 6 166
Опитът идва с практиката като всяко нещо и да, искам за разрешение, искам хората сами да си формулират въпроса с ясната отговорност, че това което зададат ще е това, на което ще получат отговор, и ако ще гледам за връзка с минали животи или други неща, които са от естеството на акашовите записи искам и за това разрешение и дори и да получа разрешение за всичко ако нещо не е ок да го споделя си признавам - ето това е картата и няма да мога да я коментирам.

Сенко, пак не те разбирам какво искаш да кажеш. Противоречиш сам на себе си. Тарото представлява различни проявления на енергията. То не е нито добро нито лошо.

Това, за което писах аз обаче не е свързано с тарото. То е универсален закон според, който не можеш да помагаш на някой ако този човек не е поискал помощ. Другото е, колкото и да е обучително и полезно да се надниква в съседската градинка с тарото, ако някой иска да се задълбочи в тази материя, картите трябва да могат да му се доверят, че ще ги ползва с добро. Иначе няма да "проговорят". Това го споделям от опит без да имам нуждата да се доказвам или да съм голяма.

# 679
  • Мнения: 1 544
Eлфичка ! Подкрепям твърдението ти за непоисканата помощ .
Но перфектно знам,че нямам право да се намесвам в чужди избори.
Дори да знам нещо от Таро за отношенията между други хора,не бих се намесила,защото те сами трябва да изберат синьото или зеленото хапче. Това е техният път.
Благодаря за предупреждението , но не го правя .И не съдя - не съм в обувките на никого . За всяко действие,за всяко поведение си има причина.

# 680
  • Мнения: 2 121
Другото е, колкото и да е обучително и полезно да се надниква в съседската градинка с тарото, ако някой иска да се задълбочи в тази материя, картите трябва да могат да му се доверят, че ще ги ползва с добро. Иначе няма да "проговорят". Това го споделям от опит без да имам нуждата да се доказвам или да съм голяма.
Явно ги ползваме за добро, щом се доверяват и говорят. Simple Smile

# 681
  • Мнения: 620
Тарото представлява символен (карти) достъп до Акашовите записи и вариациите в тях. Има и Таро-магия, но е доста слабо разпространена, за разлика от руничвската. А и не знам кой си противоречи - като сканирам някой, особено ако е надалеч (95% от случаите), много рядко имам дори бегъл шанс да го попитам за съгласие, а това е почти като Тарото. Ако е просто сканиране за преглед на основни неща, като характер, проверка за нещо, то аз на практика не правя нищо - ако защитите на хората реагираха от това, досега сигурно 100 пъти да бях влизал в болница, а аз точно за подобно нещо не съм влизал. Да не говоря за Пазители, които има около някой хора и които съм сканирал без разрешение - ми той Енки, Енлил, Ерешкигал, Нергал, Инанна, Мардук, Шамаш и Ану трябваше до такава степен да са ме ошамарили заради подобен поглед, че да не мога да се събера на едно място. 

# 682
  • Мнения: 4 706
Привет, момичета!
Не съм била на йога от години, а преди време ме успокояваше. Днес се сетих, че имаме на работа с безплатен инструктор, малко ми е неудобно като часове, но се замислих..

колесницата, 9 чаши, 10 чаши - долу 6 меча...абсолютно всички карти обърнати, може би съм взела тестето наобратно....

Благодаря, ако някой изкаже мнение!

# 683
  • Мнения: 6 166
Нямаш ли разрешение не го правиш. Дори и да става дума просто за сканиране. Аз познавам една жена, която точно така прави. Уж се учи, уж само да види. Нали модерни методи колкото си искаш. И сега ходи от терапевт на терапевт да се чуди защо й се развали връзката от нищо и е нещастна... Знам ли Rolling Eyes

Моят опит е, че зад всяка една карта стои и представител /пазител. Стигне ли се до там като се отварят картите те да идват не само със значението от интернет, но и с пазителите си, които наставляват какво е добро за душата, която пита, тогава за мен картите "говорят".

# 684
  • Мнения: 620
Ами аз го правя, най малкото за да разбера за какво иде реч или с какъв човек говоря. И в повечето случаи го правя само повърхностно за най-важното. Аз мн добре си знам проблемите и те определено не са дошли от сканиране без разрешение.

Ами има и пазители на картите в Таро, но те са продължение на егрегора му.

# 685
  • Мнения: 2 121
Един Келтски кръст от мен на въпроса дали да се направи нещо ли по-точно как би се развила ситуацията, ако се предприеме конкретно действие?

1 - Кралица меч
2 - Справедливостта
3 - 5 пентакли
4 - Крал жезли
5 - 4 пентакли
6 - Жрицата
7 - 2 меч
8 - 4 жезли
9 - 4 меч
10 - Рицар жезли

Как бихте тълкували?

# 686
  • Мнения: 260
Един Келтски кръст от мен на въпроса дали да се направи нещо ли по-точно как би се развила ситуацията, ако се предприеме конкретно действие?

1 - Кралица меч
2 - Справедливостта
3 - 5 пентакли
4 - Крал жезли
5 - 4 пентакли
6 - Жрицата
7 - 2 меч
8 - 4 жезли
9 - 4 меч
10 - Рицар жезли

Как бихте тълкували?

Доста стагниращо, мисля, че доста ще се забавят нещата. Липса на пари? 2 личности, основни, замесени в ситуацията. Хубавото е, че в един момент или ще се отпушат нещата, или ще се промени статуквото.

# 687
  • Мнения: 385
Един Келтски кръст от мен на въпроса дали да се направи нещо ли по-точно как би се развила ситуацията, ако се предприеме конкретно действие?

1 - Кралица меч
2 - Справедливостта
3 - 5 пентакли
4 - Крал жезли
5 - 4 пентакли
6 - Жрицата
7 - 2 меч
8 - 4 жезли
9 - 4 меч
10 - Рицар жезли

Как бихте тълкували?

Привет, обикновено КК има нужда от още много допълнителни карти, за да има правилен анализ. Т.е. До всяка карта от подредбата е добре да се слагат поне още по 2/3карти допълнителни карти, за да имаме пълна картина.
Както е ясно на всички, едно е въпроса към КК, друго е отговора as usual.
Това е непълен КК.
На мен лично ми прави впечателние решителността на една Кралица меча, на която вече й е писнало по Справедливостта, но нещо решителността й не е на ниво по седмата карта - 2 меча.
Особено като вземе предвид 5-та позиция = 4 пентакли.

Трябваше да сложиш допълнителни карти. И да обясниш или изясниш каква е твоята система за гледане на КК, защото има поне 5 системи, т.е. визирам позициите - кое след кое е.

# 688
  • Мнения: 6 166
Дори и без допълнителни карти, въпросът е зададен първо за "какво действие", после за "ситуацията", а накрая излизат карти "за човек". С непосочен куерент (кой пита и защо) и без ясен въпрос, какво се пита всъщност и има ли право да се пита?

Поствам едни карти, моля за второ мнение.
Какви са чувствата на Т към мен: 4 чаши обърната, паж чаши обърната, 8 мечове, скритата: 9 мечове
Какви ще са действията на Т към мен: 4 мечове обърната, справедливост, колесницата обърната, скритото: 8 чаши
Моите чувства към Т: 2 пентакли обърната, силата обърната, 4 жезли, скритото: 10 чаши
Аз как да действам спрямо Т: 8 мечове, рицар пентакли обърната, рицар мечове обърната, скритотот: крал пентакли.

Само да спомена, ходила съм няколко пъти до полицията да се оплаквам от преследване на Т спрямо мен. И вчера пак, идва ми пак на врата да ме тормози, да иска да си говоря с него, да се доказва колко е прав, важен, интересен и какво ли още не.

Какво иска Т от мен: 3 чаши, 10 пентакли обърната, колелото на съдбата обърната, скритото: 3 пентакли обърната.
Моля за второ мнение.

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 07:45 от Елфичка

# 689
  • Мнения: 620
Елфичка: Мога да ти предложа руническо решение на проблема ти с него, стига да искаш подобно нещо Simple Smile. Свежда се до изчистване на неговите отр. емоции към теб.

Общи условия

Активация на акаунт