Избор на сушилня - Тема 13

  • 50 839
  • 738
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 4
Пак да попитам ако може отзиви за тази сушилня.https://m.bg-mamma.com/url.php?u=aHR0cCUzQSUyRiUyRm1pZWxlY2VudGV … zbXNnMzk1MjkyMjg=

# 181
  • Мнения: 11 626
В темата има много доволни от Беко, на мен във всеки магазин обаче НЕ ми ги препоръчваха!
Имам хладилник Самсунг -  просто уникален!

Колкото хора тук - толкова и мнения. На всеки критериите са различни, така че нека дамата сама направи своя избор!
А можеш ли да ми кажеш какво общо има хладилника със сушилнята? Може би, че имат еднa и съща марка?То и аз имам хладилник ЛГ и е повече от хубав, ама дали това важи и за пералнята и сушилнята?! В края на краищата по цените ще ги познаете.
https://www.technopolis.bg/bg//Domakinski-elektrouredi/Sushilni/ … =&layout=Grid

Sunny speed, Да виждаш Самсунг или Беко в горния ценови клас? Не само марката определя цената, а най-вече какво има под ламарината.

# 182
  • София
  • Мнения: 6 269
Цитат на: Деляна Рангелова

[b
catty[/b] моята Бош е този модел   https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BOSCH-WTW85491BY/p/682802  , от една година я имам и съм много доволна . Аз вече спрях да използвам омекотител отделно , взимам прахове 2в1 . Кърпичките на ДМ за сушилня нямат ефект , имах кърпички и на Ленор ама и от тях не видях ефект .

Другата сушилня която сте посочили също изглежда добре и има хубави характеристики , ако искате и нея вземете - по-евтина е поне .

Беко е по-нисък клас от Бош и Самсунг , така че ви предлагам да изберете между Самсунг и Бош . Боша и те са с 5 години гаранция Grinning

Точно този модел днес ми препоръча консултантът в Техномикс, 6 серия е със self-cleaning, това е разликата от 4 серия. Той съответно оплю Самсунг и Беко  Mr. Green
Много ми е трудно още да преглътна цената на Бош-а, честно казано, но ще го мисля и е оглеждам още.

Аз лично не мога да кажа лоша дума за Самсунг, както казах пералнята ми 13 г. работи без повреда (според консултантът, обаче, Самсунг не са това, което са били преди 10 г. Rolling Eyes), както и от Беко - които според мен правят уреди с добро съотношенеи цена/качество. Докато все пак при Бош си има плащане за марката донякъде. Според същия, АЕГ си много добри, оплю ме, че чета някакви си мнения из Интернет, не било вярно за проблемите с тях  Laughing Laughing Laughing

Та, така.

# 183
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Значиии,като прочета "Имам едиси какъв уред на 10-15-20-30-50-150 години и е супер",не знам какво ми става!!! Ориентирайте се по мнения на хора,които ползват КОНКРЕТНИЯ уред на  въпросната марка последните 2-3 до 5 години. Всички знаем,че уредите от едно време нямат почти нищо общо със сегашните.

catty m,не се подвеждай по самопочистващите кондензатори на която и да е марка.

# 184
  • София
  • Мнения: 6 269
Значиии,като прочета "Имам едиси какъв уред на 10-15-20-30-50-150 години и е супер",не знам какво ми става!!! Ориентирайте се по мнения на хора,които ползват КОНКРЕТНИЯ уред на  въпросната марка последните 2-3 до 5 години. Всички знаем,че уредите от едно време нямат почти нищо общо със сегашните.

catty m,не се подвеждай по самопочистващите кондензатори на която и да е марка.

Защо?
Днес въпросният консулта ми регира много остро, като казах, че съм чела, че трябва уредът да се носи в сервиз на 4-5 години.

А колкото до горния ти коментар - в крайна сметка всички съдим за дадена марка по собствения си опит. Защото ако Бош произведат един дефектен уред и той ти се падне, няма да има сила на света, която да те убеди, че Бош е добра марка. Така че всичко е адски субективно, аи въпро на късмет май Simple Smile

# 185
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Ето за това не се подвеждай по самопочистващите филтри:

https://bg-mam.ma/p/1078256/38403950

И още един съвет...спри да слушаш консултантите в магазините.99 % от тях нямат представа какво продават. Чети форума и слушай съветите на хора,които са ползвали това което търсиш.

Когато купувах моята сушилня се наложи да доказвам на консултанта че машината  НЕ Е със самопочистващ филтър.Също му обяснявах и за какво са вакум крачетата в комплекта(служат са поставяне на сушилнята върху пералнята).

# 186
  • Мнения: 250
Моя мъж беше за Бош, аз отказах заради самопочистващата  функция и това, че беше 7 кг. Консултантът в Технополис я препоръчваше горещо. За АЕГ каза, че в последно време често имали рекламации.
Според мен всичко е късмет! Това, че съм избрала Самсунг, не означава че АЕГ или Бош са лоши.

# 187
  • Мнения: 11 626
Мъж с пушка, +1!
Точно в Техномикс консулктантът ми обяснваше как моята пералня е произведена в Полша. Като се наведох и прочетох етикета, се оказа Италия! И му го показах ...и о чудо! Държах да ми я включи в контакт, да я разцъкам ( все пак сериозна сума щях да давам), та човекът се запозна и с функциите ѝ, за които и не предполагаше.
В Техмарт пък питах един за разликата между два модела телевизори (аз се бях запознала предарително), а той рече че нямали разлика само дето единия бил по-нов модел от другия! Като го понастъпих (не исках да ме прави на балама) ми каза" Аз сега, ако трябва да ви обяснавам разликите, цял ден няма да ми стигне"....и тук повиках управителя.... Та не са много-много да им се доверява човек на тези "консултанти".

# 188
  • Мнения: 250
И да добавя само - нищо вечно няма. Не очаквам уреда да ме кара до живот. Постоянно излизат нови и нови технологии.

# 189
  • София
  • Мнения: 6 269
Благодаря ви много за информацията и мненията, ще прочета внимателно и ще преценя.

# 190
  • Мнения: 3 039
Бош или АЕГ-аз Беко не бих купила/лично мнение/А относно консултантите-за всеки уред  съм чела и проучвала в интернет и после  все се е налагало да ги обучавам аз-та изобщо не ми се говори-някои изобщо не знаят за какво са там и какво продават....

# 191
  • Мнения: 428
Здравейте! Харесах си тази сушилня Gorenje Da83il, сега е намалена 1100лв. Някой ползва ли такава? Все още се чудя за Miele и Bosh... Другият проблем ми е, как ще мине през врата 60,5 см.

# 192
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Аз ползвам такава от месец и малко.Доволни сме за сега. В момента трябва да е с 5г. гаранция.Купихме я за 1025 лв. в момента я има и за 1023 лв.

Ширината и е 60 см,трябва да мине,ако не става пробвайте с разглобяване на капаците.

# 193
  • Мнения: 4 771
Имам Миле от няколко месеца, лятото не съм я ползвала. От скоро я ползвам интензивно и вече три тениски от памучно трико ми се свиха. Всички други дрехи и спално бельо и якета съм сушила и всичко е наред, но с тениските определено има проблем при сушенето. Два дни подред говорих с централата на Миле и освен противоречиви мнения коя програма да ползвам и защо никой друг няма такива оплаквания и след като ги уведомих, че ще пиша до Миле Германия, решиха да ми изпратят техник да направи замерване на настройките на машината. И от тогава нищо!!! Нито ми се обадиха повече, нито имам имейл! Разбрах какво имат предвид пишещите тук за сервиза на Миле. Машината е в гаранция!

# 194
  • Мнения: 2 495
Бях писала,че си купихме сушилня Беко,без термопомпа-ами доволна съм!Аз съм маниачка на тема гладене и когато я взехме се случи,че ютията ми се развали и я дадохме за ремонт и всичко прекарвах през сушилнята.Кърпите са меки и пухкави,дрехите също,е...само където чаршафите ги изкарва намачкани,но мисля че е нормално.Направо се чудя и лятото дали дали да не я ползвам🤪 Сметката ми за ток този месец беше +8 лв,спрямо предходния,когато не я бяхме купили.Използвам две,три програми,като смесени тъкани суша на програма Спорт.Нямам свити дрехи,нито наши,нито на на бебето.
Аз пък съм много доволна от кърпичките на ДМ .Усеща се аромата и от тях,и от омекотителя

Общи условия

Активация на акаунт