Избор на сушилня - Тема 13

  • 50 659
  • 738
  •   1
Отговори
# 285
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 004
Значи неправилно набедихте сушилните със самопочистващи филтри Grinning Всички имат нужда от такава профилактика. Затова обичам този форум-много потребители, много мнения и споделяне на опит. А не един да налага своята гледна точка!
Препаратите се продават от сервизите, които обслужват машинките. На мен от Сименс ми отказаха да ми продадат. Но всъщност не ми е проблем и да им я нося, ако има нужда Grinning

# 286
  • Мнения: 449
Аз имам сушилня Бош със самопочистващ кондензатор и съм си доволна . Показаната сушилня Не е със самопочистващ кондензатор , а от нормалните които се чистят , така че както се вижда от видеото въпреки достъпа до кондензатора по него пак се събира мъх .
На моя приятелка Бош 4- та серия е със същия като показания на видеото филтър , отваря се по същия начин .
Според мен правилната грижа и подръжка на сушилнята ще удължи налагането на подобно почистване и не смятам , че самопистващите се сушилни не са хубави , а напротив .

# 287
  • Варна
  • Мнения: 6
Здравейте ☺️ Предстои ми покупка на сушилня и се за четох във форума, за да съм подготвена със всякакви въпроси при следващото посещение в магазина. Споменавате че вашите сушилни имат опция "издухване" или допълнително "въртене", ако дрехите не се извадят веднага след края на програмата, но не разбрах всички ли ги имат или само определени модели и как точно се води програмата ( ако е допълнителна програма)? Спрели сме се на https://m.emag.bg/sushilnja-electrolux-perfectcare800-termopompa … 58b/pd/DPJNK0BBM/      Имате ли някакви впечатления от този модел. Общо взето си търсим читава сушилня до 1000 лв. ( не мога да надвиша тази сума), какво друго според вас мога да погледна в този ценови клас.

# 288
  • София
  • Мнения: 10 554
Аз съм с беко с термопомпа. Виж ги, ако искаш.
Това накрая е функция против намачкване май. Аз го изключвам всеки път, че е много дразнещо.

# 289
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте ☺️ Предстои ми покупка на сушилня и се за четох във форума, за да съм подготвена със всякакви въпроси при следващото посещение в магазина. Споменавате че вашите сушилни имат опция "издухване" или допълнително "въртене", ако дрехите не се извадят веднага след края на програмата, но не разбрах всички ли ги имат или само определени модели и как точно се води програмата ( ако е допълнителна програма)? Спрели сме се на https://m.emag.bg/sushilnja-electrolux-perfectcare800-termopompa … 58b/pd/DPJNK0BBM/      Имате ли някакви впечатления от този модел. Общо взето си търсим читава сушилня до 1000 лв. ( не мога да надвиша тази сума), какво друго според вас мога да погледна в този ценови клас.
Хубава е, погледни и АЕГ и Самсунг на живо и им разгледай и програмите. Сега предстоят черни петъци, така, че гледай тези около 1200-1300лв. - на промоция излизат около 1000лв. Нбележи си няколко и виж кое ще ти допадне най-много и го следи (онлайн) по всички удобни за теб магазини къде ще го пуснат най-изгодно.
Допълнителното въртене е против намачкване - за да не се намачкат дрехите седейки топли на купчина в топлия барабан. Допълнителна финкция е, не е програма и може да се изключва. Не знам дали всички машини го имат.

# 290
  • Мнения: 40 725
Това накрая е функция против намачкване май. Аз го изключвам всеки път, че е много дразнещо.

И какво му е дразнещото?  newsm78 Ако искаш да си извадиш дрехите можеш да спреш функцията по всяко време и да си ги извадиш, никой не те кара да чакаш да свърши функцията. За сметка на това от тази функция намаляват гънките и най-вече ако си нещо заета и се забавиш да извадиш дрехите, те не се намачкват от седене вътре топли и стопчени. Т.е. това само помага, а не пречи и не дразни с нищо.

# 291
  • София
  • Мнения: 10 554
Това накрая е функция против намачкване май. Аз го изключвам всеки път, че е много дразнещо.

И какво му е дразнещото?  newsm78 Ако искаш да си извадиш дрехите можеш да спреш функцията по всяко време и да си ги извадиш, никой не те кара да чакаш да свърши функцията. За сметка на това от тази функция намаляват гънките и най-вече ако си нещо заета и се забавиш да извадиш дрехите, те не се намачкват от седене вътре топли и стопчени. Т.е. това само помага, а не пречи и не дразни с нищо.

Ма никой не е забранил да се ползва тая функция.
Мен ме дразни, изключвам я. Толкоз.

# 292
  • София
  • Мнения: 12 006
Ма никой не е забранил да се ползва тая функция.
Мен ме дразни, изключвам я. Толкоз.
Темата е за взаимопомощ и споделяне на мнение и опит, а не за дърпане на плитки и кълване. Жената попита защо те дразни, и след като ти не й отговаряш, не намирам за редно да й се зъбиш. Твое право е да не отговаряш на въпроси, но в такъв случай поднминаваш, не се зъбиш - възпитание му се казва.

# 293
  • Мнения: 249
Все още изучавам моята сушилня Самсунг, но с функцията против намачкване дрехите излизат като гладени с ютия. Може да се спре по всяко време. Иначе поне за тениските си трябва гладене. Ако суша спално бельо и хавлии например, не я пускам.

# 294
  • София
  • Мнения: 12 006
Все още изучавам моята сушилня Самсунг, но с функцията против намачкване дрехите излизат като гладени с ютия. Може да се спре по всяко време. Иначе поне за тениските си трябва гладене. Ако суша спално бельо и хавлии например, не я пускам.
То не е от самата функция, а от цялостната работа на машината. Функцията само ги позавърта от време на време, да не се слягат топли на гънки, защото така от топлото гънките остават после. За тениските зависи от материята, а има такива на които не им трбва гладене и такива, които искат леко търване, понеже не че са смачкани, но материята става по гладка, не е драма и негладени да се облекат.

# 295
  • Мнения: 449
Още една самопочистваща функция при Бош , за филтъра за власинките ... изглежда ми супер . Публикувам линка ако някой иска да разгледа Blush

https://www.bosch-home.bg/productlist/washers-dryers/tumble-drye … dryers/WTX87EH0EU

# 296
  • София
  • Мнения: 12 006
Още една самопочистваща функция при Бош , за филтъра за власинките ... изглежда ми супер . Публикувам линка ако някой иска да разгледа Blush

https://www.bosch-home.bg/productlist/washers-dryers/tumble-drye … dryers/WTX87EH0EU
Така като я гледам цената й е висока първо заради самопочистването, второ заради екстри от сорта на дистанционен контрол и управление и подобни; тъч бутони, памет и тем подобни не особено нужни екстри. Същата работа от към изсушаване би свършила и по-орязан модел за около 1000лв., на който ще му е нужно почистване след ползване и ходене до самия уред за бъде включн и видян до къде му е програмата. Но който го влече да си гледа до къде му е сушенето от съседната стая и държи да си прести 30-те секунди за почистване на филтъра след сушене - ето решението Simple Smile.

# 297
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 392

Това е нашата сушилня. Избрах тази, защото прочетох за сампочистващите се кондензатори на другите модели на Bosch и видях и снимките публикувани в 11-та тема мисля. При тази има филтър преди кондензатора, който може да се вади и почиства. Всичко останало по модела е удобна глезотия, да. Simple Smile Няма филтър за власинките при вратата, а директо падат  и се събират в нещо като ваничка, която също периодично трябва да се почиства. Така че, пак си има почистване, просто не е след всяко сушене. Simple Smile Още не съм ползвала функцията iron assist, която е валидна за 3 програми само.

# 298
  • Мнения: 2
И все пак освен че беко явно е добра сушилня, боша който е със самопочистване повече време ли ще изкара за разлика от бекото. Ефективно ли е това самопочистване и заслужават ли си 600лв отгоре.





Здравейте
Харесали сме сушилни които са с сходни параметри и програми, но с огромна ценова рaзлика. Става въпрос за  BEKO и BOSCH.

https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BOSCH-WTW85590BY/p/683894

https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-BEKO-DPY-8506-GXB1/p/680627


Някой може ли да ни помогне дали си заслужава разликата от 600лв. И като цяло какво мислите за двете сушилни, на коя да се спрем?

# 299
  • Мнения: 6 622
Беко имат модели с 5 години гаранция, колко повече от това да ти изкара? Аз имам две годишно Беко, за сега не съм имала проблеми. Надявам се и занапред  да нямам, че без нея не се виждам. С две деца съм, едното е бебе и в добрият случай я пускам по 3-4 пъти на ден.

Общи условия

Активация на акаунт