Избор на сушилня - Тема 13

  • 50 768
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 358
Здравейте, какво мислите за тази сушилня: https://www.technopolis.bg/bg/Sushilni/Sushilnya-AEG-T8DBG49S/p/687513 ? Пералнята ми е 8 кг. и затова съм се ориентирала към 9 кг. сушилня. Ще се радвам да се изкажете за дадения модел. Благодаря предварително! Simple Smile

# 76
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 957
Аз я ползвам от около година и съм много доволна.

# 77
  • Мнения: 1 629
А да попитам как се чисти тази сушилня AEG, и аз съм и хвърлила око?
Аз имам WHIRLPOOL и има два филтъра, но въпреки това се е насъбрало прах вътре в машината и понякога ми светят индикаторите. Говорих със сервиз и трябва да се изчисти цялата, но това ставало само като се отвори, разглоби, почисти и сглоби. https://www.technomarket.bg/sushilni/whirlpool-aza-799-09138361

# 78
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Не е лошо да прочетете няколко страници назад, за проблемите с въпросната 8 серия на АEG.

# 79
  • София
  • Мнения: 2 325
Dai4etoo, колко пари ти искат за удоволствието да я изчистят? Колко време я имаш? Нашата е по-голямата на 4 години и се чудя дали да не я подложа на процедурата. Доволна съм си от нея.

# 80
  • Мнения: 1 629
А на твоята светят ли индикаторите? И ти ли имаш същия модел? Знаеш ли, на моята имаше едно дунапренено нещо в долния филтър, което преди години изхвърлих  без да искам Grinning. И се чудя дали не беше грешка.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Естествено,че е било грешка.Това е втория по важност филтър, след този на вратата.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 325
Същия модел да, само че 9 кг. Индикаторите светят, ако филтрите са много мръсни, но се старая след всяко пускане да ги чистя. Долния филтър със сигурност ти трябва. Аз си поръчвам от нета като се поза хабят. Казаха ли ти колко пари ще ти искат за цялостното почистване?

# 83
  • Мнения: 2
Мъж с пушка, изчетох над 150 страници за сушилни и пак не разбрах какъв е процента на дефектните машини от знаменитата 8-ма серия на AEG.  Някой беше казал (може би сте били и Вие), че има модели от нея, които са по-читави от другите. По спомен е точно моделът с "49" накрая. Двама мои приятели са с машини от тази серия и повече от 4-5 години нямат проблеми. Та нека да разкрием мистерията, защото никак не ми се иска да дам 2 бона за AEG 9-та серия.

# 84
  • Мнения: 1 629
Сега се обадих на един човек, който ползвам за перални и сушилни. Ще ми се обадят утре да ми кажат далитози модел може да се изчисти или не. Някои били капсуловани и били директно за боклука  Grinning Каза, че добре си е машината щом бачка толкова време без долния филтър Grinning Ще поръчам и аз, от къде поръчваш ти? Иначе около 150лв ще струва

# 85
  • Мнения: 6 088
Мъж с пушка, изчетох над 150 страници за сушилни и пак не разбрах какъв е процента на дефектните машини от знаменитата 8-ма серия на AEG.  Някой беше казал (може би сте били и Вие), че има модели от нея, които са по-читави от другите. По спомен е точно моделът с "49" накрая. Двама мои приятели са с машини от тази серия и повече от 4-5 години нямат проблеми. Та нека да разкрием мистерията, защото никак не ми се иска да дам 2 бона за AEG 9-та серия.
Аз съм с АЕГ одма серия. За първите 13 месеца от закупуването й има два ремонта със смяна на мотор. Въпреки офертата, че е тика е много шумна и когато работи прозореца е широко отворен дори през зимата, защото стаята се пълни с влага. Идве блузи да има излизат усукани като мартеница. За мен се оказа лош избор на модел.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 186
Мъж с пушка, изчетох над 150 страници за сушилни и пак не разбрах какъв е процента на дефектните машини от знаменитата 8-ма серия на AEG.  Някой беше казал (може би сте били и Вие), че има модели от нея, които са по-читави от другите. По спомен е точно моделът с "49" накрая. Двама мои приятели са с машини от тази серия и повече от 4-5 години нямат проблеми. Та нека да разкрием мистерията, защото никак не ми се иска да дам 2 бона за AEG 9-та серия.
Аз съм с АЕГ одма серия. За първите 13 месеца от закупуването й има два ремонта със смяна на мотор. Въпреки офертата, че е тика е много шумна и когато работи прозореца е широко отворен дори през зимата, защото стаята се пълни с влага. Идве блузи да има излизат усукани като мартеница. За мен се оказа лош избор на модел.
Явно кофти бройка ви се е паднала.
Четири колежки сме с тази серия - едната с посочения по-горе модел 48S, а три - с 68S. Аз, честно казано, направо се доверих на впечатленията на първите две, та си взех същата.
Няма влага - в килер е, не мачка - ако веднага извадиш дрехите ( имам само 2-3  неща, които гладя). За сега е ОК (пу- пу) - 1 година.
Минус - не мога да сложа кошница за обувки.

# 87
  • Мнения: 510
Здравейте! Имаше питане преди няколко страници за един модел сушилня на Klarstein. Мен също ме вълнува, защото бюджета ми е малък, мястото също ми е ограничено, така че модела визуално, функционално и ценово ме устройва. Като голям плюс ми е горното зареждане. Притеснява ме обаче дали ше върши работа, т.е. дали суши добре и дали е чуплива, та някой ако има наблюдение ще съм благодарна да сподели.

# 88
  • Мнения: 3 534
Рори72, влагата, която ти се образува зависи от мокротата на дрехите, които си сложила. Ако си сложила дрехи, центрофугирани на 400 Об., ще се образува повече влага, с какъвто и вид сушилна машина да си. Сложи на 1000 и повече оборота центрофугирани дрехи и грам влага няма да имаш. То ако слагаш и по- мокри дрехи, това е и предпоставка за повреда на мотора на машината.

# 89
  • Мнения: 6 088
На 800 оборота при максимални 1000,но мъжа не дава да центрофугирам на 1000, защото при центрофугиране има ужасен шум, които според него означава проблем с лагерите.

Общи условия

Активация на акаунт