Избор на сушилня - Тема 13

  • 50 699
  • 738
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 762
Здравейте, явно бъркам програмите, но вече втора тениска от памучно трико ми се свива в сушилнята. Не е непоправимо както при вълната, но си е проблем. Суша ги на програма за дрехи от смесени тъкани. Да не би да трябва да слагам функция за гладене за да остават леко влажни? Някой да е имал този проблем?

# 91
  • Мнения: 4 039
На 800 оборота при максимални 1000,но мъжа не дава да центрофугирам на 1000, защото при центрофугиране има ужасен шум, които според него означава проблем с лагерите.
рори72, ето ви таблица за допустими обороти на центрофугиране.
Таблицата е от приложена истр. към СМ miele. Всяка друга марка има сходна. За повечето %'ти влага и зависимостта на мотора  на СМ, много се смях. Моля авторката на подобно тъждество, да даде линк към подобна научна информация.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 21:34 от niljaniljo

# 92
  • Мнения: 13 184
Тениски суша отделно на програма за синтетика и не са ми се свивали.
На микс нищо не суша.
Хавлии и чаршафи на памук, ризи или на програма за синтетика, по-кратката програма (имам и по-дълга за тениските), или на програма за време за 10 минути.

# 93
  • Мнения: 4 762
Тениски суша отделно на програма за синтетика и не са ми се свивали.
На микс нищо не суша.
Хавлии и чаршафи на памук, ризи или на програма за синтетика, по-кратката програма (имам и по-дълга за тениските), или на програма за време за 10 минути.


Всичко друго, което съм сушила досега е супер, но с тениските стана проблем. Първо двата странични ръба ми се усукаха, сега свиването. Мислех да пробвам на програма вълна, но ще видя коя е моята програма за синтетика и ще пробвам първо с нея. Благодаря много за съвета.

# 94
  • Мнения: 3 394
В България ползвам Кенди, тук - Самсунг.
Кенди е ок, с термопомпа, доволна съм.
Тукашната е на газ, суши за няма и час, а Бонка момата е много по-бавна.
Нямам съсипани дрехи за много години работа вече с тези слугини, но и прането е важно, както и самия уред и избор на програма.

# 95
  • Мнения: 440
А на тези сушилни, които нямат програма за бебешки дрехи, на коя програма е удачно да се сушат такива? Имам някаква специална програма, намаляваща алергените от  домашен прах, косми от домашни любимци, полени.

# 96
  • Мнения: 6 622
На програма за памук, бебешките дрешки са предимно памучни.

# 97
  • Мнения: 152
И мен това живо ме интересува, но като погледнах етикетите на дрешките на малката, една не открих, на която да е разрешено да се суши в сушилня! А уж са памук или микс памук....

# 98
  • Пловдив
  • Мнения: 1 370
И аз забелязвам,че масово на етикетите на дрехите е забранено да се пускат в сушилня,дори и памучни дрехи,и се препоръчва да се перат на 30градуса,но не го спазвам.До сега нямам съсипана дреха.

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Онзи ден смятах да освежа едно яке и да го подготвя за настъпващия сезон. Поглеждам етикета от вътрешната страна, където са инструкциите за поддръжка и: Ооо! Сюрприз! Всички маркери задраскани. Само сухо почистване! Мдааа 👿, ще стане, да не съм платила толкова пари, за да го почиствам с мокри кърпички!? Пардон! Само сухи! 🤣🤣🤣Изпрах го по усет: на деликатно(за проба), изсуших го в СМ на Фино пране и Щадене, не се беше изсушило напълно. Пуснах го отново на Пълно изсушаване- стана като току що купено. Повечето производители се презастраховат, така че може да се пробва внимателно, първо с нещо по-малко и евтино, ако има, на деликатни програми, след това всеки си адаптира лична схема за притежаваните дрехи. Със сигурност няма една изключителна, общовалидна формула.
Може би вече съм го писала, но ще повторя, че в пералня имам повече съсипани дрехи, отколкото в СМ през годините, и то предимно тениски от по- лигаво трико и един единствен вълнен пуловер.

# 100
  • Мнения: 3 526
Рори72 ако има силен шум е вероятно точно проблем с лагери. И тогава тези 800 оборота няма никаква гаранция, че са 800. Иначе 800 Об. не са малко. Може да са и 600, 400 и по- малко. Преди 2-3 години имах точно такъв проблем с пералнята, ами имаше моменти когато след центрофуга можех с ръце да изстискам вода. А в инструкцията на см пише да не се слагат много мокри дрехи.

# 101
  • София
  • Мнения: 169
Коя от двете?

https://zora.bg/product/wtr85v00by

или

https://zora.bg/product/wtr85v10by

Според мен разликата е в кг. - 7 / 8 и размерите съответно ( което както разбрахте ми е много важно) Simple Smile

# 102
  • Мнения: 1
Здравейте! Някой забелязал ли е избеляване на тъмните дрехи от сушене в сушилня?

# 103
  • Мнения: 4 762
Здравейте! Някой забелязал ли е избеляване на тъмните дрехи от сушене в сушилня?

Аз, особено на трикотажа, но после като ги изпера, отново са си същите. Това според мен е заради мъхестата структура и хафа на плата. Имам тъмен хавлиен халат за баня и той става като избелял от сушилнята, но не е в действителност.

# 104
  • Мнения: 3 394
Здравейте! Някой забелязал ли е избеляване на тъмните дрехи от сушене в сушилня?

Не, сменете препарата или марката дрехи.
Аз имам много лоши впечатления от уж марков и тъмен трикотаж Sad.

Общи условия

Активация на акаунт