Избор на сушилня - Тема 13

  • 50 747
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 919
Teddy Bear,по снимката на програматора-programmwahl.На дясно по часовниковата стрелка
Koch/Bunt-памук и цветни устойчиви цветни на Т.
1.extratrocken-екстра сухо
2.sehr trocken-много сухо
3.schrankentrocken-сухо за шкаф/прибиране.
4.leichttrocken-леко сухо,но по-сухо от това за гладене
5.bügeltrocken-сухо за гладене
5.mangeltrocken-сухо до степен за гладене с преса/каландър.
6.zeitprogramm 20/30/40 min.warm-програма за време топло сушене,подходяща за вс.видове тъкани с детерминиране на времето по обозначените,без коприна.Подходяща за доизсушаване на многослойно,дебело пране.
На ляво по часов.стрелка
Pflegeleicht-лесна грижа-текстилни тъкани от синтетика или смесени тъкани
1.bügeltrocken-сухо за гладене
2.leicht trocken-леко сухо
3.schranktrocken-сухо за прибиране
4.sehr trocken-много сухо
5.extratrocken-екстра сухо
6.zeitprogramm lüften kalt 20 min.- програма за проветряване на малко носени дрехи или стояли в шкаф/гардероб
Разликата м/у sehr trocken и extra trocken е минимална и се отнася до % на остатъчната влага .
При сухо за прибиране /schranktrocken/,тя е почти 0%,а при  extra и sehr trocken-няма остатъчна влага.При по-новите модели СМ опцията sehr trocken е елиминирана.
Стойността на влагата при програма за гладене с ютия е 18 %,а за преса /каландър -24%.
Бутони за опции-не сте ги снимали,но ви ги слагам с пояснения.
1ein/aus-вкл.изкл.
2.tür-отваряне на вратата.
3.start-не е нужен превод
4.schon-редуциране на температура за деликатно.
5.signal-намаляване/увеличаване на звук.сигнал или изключване.
Ако имате таблица с програми и материи за тях, Снимайте я за по-голяма яснота.

Много ти благодаря, супер си. Нямам таблица с програмите и материите за тях. Но и това ми е от голяяяяма полза. Още веднъж благодарско. Simple Smile

# 121
  • където си пожелая...даааа...
  • Мнения: 575
Относно неприятната миризма, по-точно липсата на аромат от омекотителя, току-що ми хрумна нещо и ако някоя от вас го е пробвала, нека каже има ли резултат и също дали е кофти за самата сушилня:))? А именно, защо да не впръскам от самия омекотител върху дрехите в сушилнята, докато трае последната фаза "изстудяване", т.е. последните 10-ина минути преди края? И докато се въртят, би трябвало да се ароматизират?  Преди да го пробвам, само се замислих, няма ли да навреди това по някакъв начин на самия уред... понеже срещам мнения, че не е желателна употребата на омекотител, заради наслагвания с времето... мнения:))?

# 122
  • Мнения: 11 611
...и ще останат мазни мазни петна върху дрехите!

# 123
  • Варна
  • Мнения: 1 557
Мнооого лоша идея. Ще стане страшен мазгоч по дрехите,а и по уреда.

# 124
  • Мнения: 3 027
Имаше мин.година едни кърпи в ДМ и ароматизираха...тази година пал пуснаха някакви,но нищо общо...много разочароващо....и аз искам някакъв аромат...но не...

# 125
  • Мнения: 152
И мен ме вълнува въпросът с ароматизирането на дрехите. Бях срещала съвет( като се замисля, вероятно от някой производител на вълнени топки за сушене) да се капнат 1-2 капки есенциално олио или парфюм върху вълнените топки. Дали би представлявало опасност?

# 126
  • Мнения: 3 027
А това масло няма ли да се раззнесе по дрехите..иначе и аз съм с вълнени...

# 127
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
На Miele има отделение за ароматизатор.Естествено се ползват специални такива само за тази марка.На другите марки няма ли предвидени?

# 128
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Gattaccio2,при Вас в Италия има хубави омекотители(Felce azzura,Tesori d'oriente),не остава ли достатъчно аромат по дрехите след сушилня?

# 129
  • София
  • Мнения: 10 578
С Коколино непрозрачната синя бутилка, аромат бергамот, има удивителен аромат и след сушилнята. Зимните дрехи си ги извадих все едно току що изпрани, ухаещи прекрасно на коколино.

# 130
  • Мнения: 3 488
Аз ползвам син Ленор, когато съм вкъщи и не ползвам кърпи - нямам проблем с аромата и той остава много силен (аз много обичам дрехите да ухаят силно).
В Америка ползвам пак син Ленор (едва го открих и то чак в Канада в един сръбски магазин, че и немско производство) - тук след сушене не остава аромат или почти не го усещам, защото циклите на сушене на тукашните машини са много кратки, но на висока температура и се принудих да купя кърпи. Слагам поне по 3 и има силен аромат, но не на любимия Ленор.

# 131
  • Мнения: 152
Gattaccio2,при Вас в Италия има хубави омекотители(Felce azzura,Tesori d'oriente),не остава ли достатъчно аромат по дрехите след сушилня?
Ще мога да отговоря със сигурност като вземем най-после машината. Твърдо сме се спрели на Miele и чакаме черния петък да видим какви оферти ще изскочат.
Иначе да, има омекотители всякакви, но мисля да не ползвам. Дано дрехите си излизат мекички и без допълнителна химия. Именно затова ми допадна идеята за ароматизиране с есенциални масла. Те реално ще попият в топките и няма да отиват директно на дрехите. Ще ви споделя като опитам ☺

# 132
  • Мнения: 756
Gattaccio2,при Вас в Италия има хубави омекотители(Felce azzura,Tesori d'oriente),не остава ли достатъчно аромат по дрехите след сушилня?
Ще мога да отговоря със сигурност като вземем най-после машината. Твърдо сме се спрели на Miele и чакаме черния петък да видим какви оферти ще изскочат.
Иначе да, има омекотители всякакви, но мисля да не ползвам. Дано дрехите си излизат мекички и без допълнителна химия. Именно затова ми допадна идеята за ароматизиране с есенциални масла. Те реално ще попият в топките и няма да отиват директно на дрехите. Ще ви споделя като опитам ☺
Консултант на Miele ни посъветва да не използваме топки, тъй като можели да счупят датчиците

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
С всичкия си акъл ходих да гледам от вътрешната страна- няма издадени датчици, които могат да бъдат счупени. Според мен се е пошегувал с вас или толкова си знае 🤦♀. Обаче ми стана смешно, че и аз се вързах 🤣.

# 134
  • Мнения: 154
Здравейте!
Днес си взех тази топка за сушилня,

https://www.emag.bg/topka-za-sushilnja-dr-beckmann-50ml-parfjum- … 994/pd/DP7YZZBBM/

но не ми става ясно колко често трябва да се налива от парфюма. Дали преди всяко сушене или когато аромата спре да се усеща.

Общи условия

Активация на акаунт