Избор на сушилня - Тема 13

  • 50 786
  • 738
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 40 905
Все си мисля, че ако една сушилня свива тениските само на един човек, то според бръснача на Окам вината е в тениските Mr. Green

Темата не е ли за споделяне на мнения и опит относно сушилни машини? Или моят проблем е толкова смешен?! Така да е,  аз да съм виновна, че не мога да ползвам машината!

Именно за опит става дума. Моят опит е, че имам май една тениска свита, но останалите са си ОК. Тогава къде е вината?
Писала съм също, че навремето ММ си купи един вълнен пуловер, който след първото пране стана за мен, след второто за детето, а след третото за една кукла. И забележи - не е сушен в сушилня, но ако имах такава тогава щях да обвиня нея. Но опитът ми сочи, че някои неща се свиват не поради сушилните. И този опит споделям.

# 226
  • Мнения: 11 622
Все си мисля, че ако една сушилня свива тениските само на един човек, то според бръснача на Окам вината е в тениските Mr. Green

Темата не е ли за споделяне на мнения и опит относно сушилни машини? Или моят проблем е толкова смешен?! Така да е,  аз да съм виновна, че не мога да ползвам машината!
a.nik, много е странна тази работа с твоята сушилня. Би ли споделила дали тениските са от чист памук и ако не са от каква материя са, на коя програма сушиш  и допълнителните опции, които си задала, ако има такива. Благодаря!

# 227
  • Мнения: 4 770

a.nik, много е странна тази работа с твоята сушилня. Би ли споделила дали тениските са от чист памук и ако не са от каква материя са, на коя програма сушиш  и допълнителните опции, които си задала, ако има такива. Благодаря!

Скрит текст:
Черна станция, аз прочетох твоя опит, но с перални машини, а тук темата е за сушилни! Един опит пуловер, не е равен на три опита с тениски!

Суших на програма - feinwasche, степен на сушене -  Schranktrocken и имам активна функция -  Schonen/ щадене на прането/ Особеното на тениските е че са от 100 % памук и имат апликации. Друго различно няма. Не са нови, прани са много пъти в пералня. Когато ми се сви първата тениска след завършване на цикъла, прането беше леко влажно и аз пуснах втори път / не съм вадила да видя дали тениската беше се свила/ същата програма. Тогава една от тениските се беше свила. Втория път пробвах програма Vorbugeln / преведена в моята книжка е предварително гладене/ Дават я за лен , памучни тъкани, пак добавих Schranktrocken и  Schonen тук вече прането излезе съвсем леко влажно, но аз не пуснах втори път, ДРУГА тениска / стара и само за проба/ излезе свита 3 см, но след гладене отпусна 1 см  Също чист памук, също с апликация. Третата я развалих на Pflegeleit. Забелязах че след сушене тениските са с 1 см скъсени, но при гладене отпускат размера. Т.е има един толеранс на свиване, който при гладене се компенсира. Това обаче при тениски в които има примес, еластан или синтетика + памук. Ами това е опита ми. Сега суша скъпите тениски на радиатор, а старите, които мога да прежаля в машината.

# 228
  • Мнения: 11 622
Наистина необяснимо, освен, ако....на тениските нямат етикет, че не са за сушилня. Аз имам много такива дрехи и си ги суша на мой риск. Огледай хубаво етикетите.

# 229
  • Мнения: 1 090
Наистина необяснимо, освен, ако....на тениските нямат етикет, че не са за сушилня. Аз имам много такива дрехи и си ги суша на мой риск. Огледай хубаво етикетите.
То според етикетите нищо не трябва да се суши в сушилня и аз рискувам и нямам проблеми, явно зависи от качеството и материите.

# 230
  • Мнения: 4 770
Тъй като досега не съм имала сушилня, всички  странични етикети, където са знаците са ми изрязани. Признавам, не съм гледала етикети и да, може и  едната грешка да е в това, а другата грешка да е в налучкването на програма, а третата грешка да е, че специално за единия случай, съм пуснала втори път програма с едно и също пране и така се е получило пресушаване. С една дума, грешката да си е в мен, но може и да е в машината и точно затова споделих.

# 231
  • Мнения: 11 622
За пресушаване- едва ли, тъй като машината си има сензори за влажност, освен ако втория път не си задала да са по-сухи.

# 232
  • Мнения: 40 905
Аз също споделям опит със сушилня. Само това с пуловера беше друго, но го написах с определена цел, да дам пример.

# 233
  • Варна
  • Мнения: 1 558
Аз не вярвам за такъв "проблем" да дойде техник ! Нямаше даже да се сетя да извикам такъв. Кое точно трябва да и се развали на сушилнята,че да свива само тениски?

# 234
  • Мнения: 440
Здравейте! Преди два дни купихме сушилня Candy. Когато я пуснем уж върти дрехите и ги суши, но не спира да дрънчи нещо, през цялото време свирят някакви сензори. Изметохме цялата книжка и не можем да открием проблема. Някой да има някаква идея къде бъркаме?
А завършва ли цикъла, дрехите сухи ли излизат?
Обикновено дрънчат циповете от горнища и якета. Аз обръщам всичко наобратно и е поносимо.
Дрехите са сухи и тя продължава да върти
Периодично или постоянно върти? Ако е периодично, мисля, че така предпазва дрехите от намачкване.

# 235
  • Мнения: 4 770
Аз не вярвам за такъв "проблем" да дойде техник ! Нямаше даже да се сетя да извикам такъв. Кое точно трябва да и се развали на сушилнята,че да свива само тениски?

Машината е в гаранция, без да дойде техник и да замери и да види дали всичко е наред, няма как да ми докажат, че причината е в мен. Може датчиците да не отчитат / написах, че при двете програми прането беше леко влажно, а програмата беше свършила сушенето, може функцията " Щадене" да не работи и затова да се получава така. Не си стоя в къщи да си измислям как да докарам някой техник, който не само не се знае колко време ще ми отнеме, ами и ще трябва да размествам цялото помещение да свалям машината, защото е качена върху пералнята и да си причинявам цялото това неудобство ей така, без нищо. Свива ли ми тениските, свива ги. Ето това исках да споделя! Сушилните могат да свият дрехите ви!!!

# 236
  • Мнения: 11 622
Искам само да вметна, че обикновено на тениските със щампи пише да не се сушат в сушилня, а ти каза, че били със щампи.

# 237
  • Мнения: 758
a.nik кой модел е сушилнята ти? Звънни на 0888962930 - това е Димитър Иларионов и е доста любезен и отзивчив. Дано ти е полезен. Няма как свиването да е от пресушаване, нали има датчици за влага. Дано да ти решат проблема

# 238
  • Мнения: 4 770
Искам само да вметна, че обикновено на тениските със щампи пише да не се сушат в сушилня, а ти каза, че били със щампи.

Да, аз подчертах това, защото имах съмнение, че може да е една от причините. Но като се обадих в Миле център, от там ми казаха, че това не би трябвало да е проблем. Тук също четох преди да я купя, че сушат дрехи с щампи и нямат проблем.  
Това е най- полезния коментар от цялата полемика! Благодаря много! Така поне знам причината и наистина ще внимавам. Бях написала в по - предни постове, че за всичко останало съм много доволна! Важен беше за мен и коментара на  Adora Belle Dearheart, inska_maslinka.

Последна редакция: пн, 04 ное 2019, 16:50 от a.nik

# 239
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Само да вметна, че аз допреди да се разчета в темата, покрай избора на нова сушилня, живеех с представата, че сушилните свиват дрехите по принцип, т.е бях го приела като някаква странична "екстра".

Общи условия

Активация на акаунт