Избор на сушилня - Тема 13

  • 50 896
  • 738
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 4 079
a. nik, от програмируемите функции и настройки, кои ползваш?

Последна редакция: пн, 04 ное 2019, 18:29 от niljaniljo

# 241
  • Мнения: 1 090
И аз съм с Miele суша всичко на памук с (щадене +) и максимално сухо. Досега нямам свити дрехи.

# 242
  • София
  • Мнения: 2 201
Относно свиването - зависи от качеството на тениските, както и от програмата.
Аз на мъжа ми една тениска - рекламна, както се досещате куче марка - я изкарах на ламбадка при програма памук. На детето униформените тениски се свиха с 2 см на дължина - пак на памук. От тогава суша тениски на програма микс и нямам проблеми.
Така че с времето човек се научава как да ползва уреда. За протокола - с АЕГ съм.

# 243
  • Мнения: 4 776
a. nik, от програмируемите функции и настройки, кои ползваш?



Не съм променяла настройки, ползвам фабричните. Говорих с техник, друг, не този когото чакам от Миле, та човека беше супер отзивчив, имал същия модел като моята сушилня и каза ,че след като съм пуснала два пъти сушене на едно и също пране, съм пресушила дрехите, най- много свивания имало при пресушаване. Затова на повечето програми за смесени и чувствителни материи няма опция супер сухо. Втория и третия път съм избрала грешна програма. И все пак, ме предупреди, че има дрехи от памук, които са чувствителни и се свиват. Можех да избегна цялото недоразумение, ако в Миле център бяха така компетентни и ми бяха обяснили това или просто ми бяха дали телефон на техник да питам него. Сега се чувствам много глупаво. Да не коментирам изобщо, че занимавах цялата тема с това.

# 244
  • Мнения: 4 079
a. nik, от програмируемите функции и настройки, кои ползваш?



Не съм променяла настройки, ползвам фабричните. Говорих с техник, друг, не този когото чакам от Миле, та човека беше супер отзивчив, имал същия модел като моята сушилня и каза ,че след като съм пуснала два пъти сушене на едно и също пране, съм пресушила дрехите, най- много свивания имало при пресушаване. Затова на повечето програми за смесени и чувствителни материи няма опция супер сухо. Втория и третия път съм избрала грешна програма. И все пак, ме предупреди, че има дрехи от памук, които са чувствителни и се свиват. Можех да избегна цялото недоразумение, ако в Миле център бяха така компетентни и ми бяха обяснили това или просто ми бяха дали телефон на техник да питам него. Сега се чувствам много глупаво. Да не коментирам изобщо, че занимавах цялата тема с това.
a. nik, направете настройки на електропровидимост
и имайте предвид тази отметка
Успех!

# 245
  • Мнения: 4
Здравейте,

предстои ми покупка на сушилня (или може би комбинирана пералня и сушилня), като в моя случай ще се ползва само зимата. Пере се по 2 пъти на седмица и именно заради това искам кондензационна без термопомпа. До колкото разбрах обалужването на този тип машини е по лесно в сравнение с другите, а това за мен е плюс. Ще се монтира върху пералня в малко перално помещение. Препоръчайте ми нещо изпитано, на марки не робувам.
Поздрави!

# 246
  • Мнения: 2
Здравейте, от скоро се колебая в избора си на сушилня като марка съм се спрял на Miele, но се колебая между 2 модела

https://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-twf-500-wp-edition-eco

https://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-tdd-430-wp-series-120

Изчетох доста и виждам, че има хора с тези модели.  Моля да споделят заслужават ли си и има ли разлика между 2 модела.

Благодаря предварително.

# 247
  • Мнения: 4 079
Здравейте, от скоро се колебая в избора си на сушилня като марка съм се спрял на Miele, но се колебая между 2 модела

https://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-twf-500-wp-edition-eco

https://www.tehnomix.bg/sushilnya-miele-tdd-430-wp-series-120

Изчетох доста и виждам, че има хора с тези модели.  Моля да споделят заслужават ли си и има ли разлика между 2 модела.

Благодаря предварително.
Първата, има възможност за обновяване на софтуера
"PC Update facility – възможност за ъпдейт на софтуера"

Последна редакция: вт, 05 ное 2019, 11:04 от niljaniljo

# 248
  • София
  • Мнения: 2 132
Здравейте,
Имам три въпроса...
Сушилните с термопомпа загряват ли помещението както тези без?

Има ли някой впечатления от този Аристон?
https://www.emag.bg/sushilnja-hotpoint-ariston-aqc94f5t-z1-termo … earch-Action=view
Някой има ли впечатления от сушилня Финлукс?

# 249
  • Мнения: 41 045
Здравейте,
Имам три въпроса...
Сушилните с термопомпа загряват ли помещението както тези без?

Не особено, може би леко. По принцип термопомпите прехвърлят енергия - при хладилника вътре е студено, но грее помещението. В сушилнята е точно обратното - вътре е топло, значи околната среда се охлажда. Обаче има и други елементи като мотор, електроника които също отделят топлина, малко топъл въздух сигурно излиза навън, та има лек превес на отоплението, но не е много. Моето мокро помещение е някъде три кубика и вътре не става баня. Усеща се лека топлина и влага във въздуха, но толкова.

# 250
  • Варна
  • Мнения: 1 558
+1 към горното мнение.Нашата сушилня за сега е във всекидневната.Усещам,че зад нея излиза лека топлина,но не е осезаема.Плюса на това е,че стаята ухае прекрасно от въздуха,който излиза от сушилнята.

# 251
  • Мнения: 449
Моята сушилня не е топла отвън , даже когато я докосна е по- скоро студена   , помещението не се затопля .

# 252
  • Мнения: 11 642
Не, не загряват помещението и не бълват влага.

# 253
  • Мнения: 4
Здравейте,

предстои ми покупка на сушилня (или може би комбинирана пералня и сушилня), като в моя случай ще се ползва само зимата. Пере се по 2 пъти на седмица и именно заради това искам кондензационна без термопомпа. До колкото разбрах обалужването на този тип машини е по лесно в сравнение с другите, а това за мен е плюс. Ще се монтира върху пералня в малко перално помещение. Препоръчайте ми нещо изпитано, на марки не робувам.
Поздрави!

Нещо по моя въпрос?

# 254
  • Мнения: 41 045
Повечето активно пишещи сме привърженици на термопомпата и затова нямаш отзиви.

Общи условия

Активация на акаунт