Избор на сушилня - Тема 13

  • 50 642
  • 738
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 2 120
А аз въобще не ползвам топки при сушенето дори и на пухени якета.
Накрая само избирам прогрема Sensitive, която е предназначена за разбухване на пух/вълна и всичко си е ОК.

# 601
  • Мнения: 21
Моля за мнение за сушилните Самсунг серия DV90, и изобщо за марката сушилни като цяло

Ползвам около месец и нещо вече, моята е DV80, доволна съм много!

Подкрепям, аз съм с DV81 от 2 седмици и си е супер сушилнята.

# 602
  • Мнения: 35
Здравейте,
Момичета имам нужда от помощ. Взехме сушилня Miele T8860wp, но не смея да я подкарам още, защото не мога да й разбера програмите. Намерих някакво ръководство, обаче не мога да разбера има ли подходяща програма за дрехи за спорт. Тяхната материя е изкуствена/синтетична и попринцип не им трябва много. Някоя от вас пускала ли е подобни дрехи в сушилнята и ако да на коя програма.
Прикачена снимка с дисплея на сушилнята.
Гледах, че има програма за топъл въздух ама какво точно представлява тя, както и тази Pflegeleicht.
Благодаря предварително.

# 603
  • Мнения: 3 376
Не суша с Миле, но суша много полар и качествени спортни синтетики - ползвам програма за миксирани тъкани или тази за синтетика, нямам провал.

# 604
  • Мнения: 35
Не суша с Миле, но суша много полар и качествени спортни синтетики - ползвам програма за миксирани тъкани или тази за синтетика, нямам провал.
Значи стават за синтетика, сега остава да разбера, коя е програмата при Miele Simple Smile

# 605
  • Мнения: 3 376
Сушете спокойно, но на програма за синтетика Simple Smile.
Някой ще каже коя е програмата Simple Smile.

# 606
  • Мнения: 2 120
Здравейте,
Момичета имам нужда от помощ. Взехме сушилня Miele T8860wp, но не смея да я подкарам още, защото не мога да й разбера програмите. Намерих някакво ръководство, обаче не мога да разбера има ли подходяща програма за дрехи за спорт. Тяхната материя е изкуствена/синтетична и попринцип не им трябва много. Някоя от вас пускала ли е подобни дрехи в сушилнята и ако да на коя програма.
Прикачена снимка с дисплея на сушилнята.
Гледах, че има програма за топъл въздух ама какво точно представлява тя, както и тази Pflegeleicht.
Благодаря предварително.
Имам пералня Миле. Прикачвам от нейното ръководство. Предполагам, че ще ти помогне:

# 607
  • Мнения: 389
Pflegeleicht / Лесна поддръжка

Лесни за поддръжка текстилни изделия от синтетика, памук или
смесени тъкани: работно облекло, пуловери, рокли, панталони,
покривки за маса, чорапи.

Lüften warm / Топло проветряване

Изделие – Допълнително сушене на многослойни текстилни изделия,
които въз основа на техните характеристики съхнат неравно-
мерно: якета, възглавници, спални чували и други обемни
текстилни изделия.
– Сушене на отделни бройки пране: хавлии за баня, бански кос-
тюми, домакински кърпи.
Указание В началото не избирайте най-дългото време. Чрез проби уста-
новете кое време е най-подходящо.
Съвет Използвайте Топло проветряване за отстраняване или намаля-
ване на миризми в чистото памучно облекло (времетраене:
1/2-1 часа). Освежаващият ефект се усилва, ако навлажните
текстилните изделия преди проветряването и използвате арома-
тизиращ флакон (принадлежност за допълнително закупуване).
При синтетични материи намаляването на миризмите е по-слабо
изразено.

Schonen+ / Щадене+

Избиране на Щадене+ (при необхо-
димост)
Чувствителни текстилни изделия
(със символ за поддръжка , като
напр. от акрил) се сушат с по-ниска
температура и по-продължително
време.

Последна редакция: сб, 07 дек 2019, 20:40 от plm_79

# 608
  • Мнения: 35
Pflegeleicht / Лесна поддръжка

Лесни за поддръжка текстилни изделия от синтетика, памук или
смесени тъкани: работно облекло, пуловери, рокли, панталони,
покривки за маса, чорапи.

Lüften warm / Топло проветряване

Изделие – Допълнително сушене на многослойни текстилни изделия,
които въз основа на техните характеристики съхнат неравно-
мерно: якета, възглавници, спални чували и други обемни
текстилни изделия.
– Сушене на отделни бройки пране: хавлии за баня, бански кос-
тюми, домакински кърпи.
Указание В началото не избирайте най-дългото време. Чрез проби уста-
новете кое време е най-подходящо.
Съвет Използвайте Топло проветряване за отстраняване или намаля-
ване на миризми в чистото памучно облекло (времетраене:
1/2-1 часа). Освежаващият ефект се усилва, ако навлажните
текстилните изделия преди проветряването и използвате арома-
тизиращ флакон (принадлежност за допълнително закупуване).
При синтетични материи намаляването на миризмите е по-слабо
изразено.

Schonen+ / Щадене+

Избиране на Щадене+ (при необхо-
димост)
Чувствителни текстилни изделия
(със символ за поддръжка , като
напр. от акрил) се сушат с по-ниска
температура и по-продължително
време.
Благодаря Simple Smile открих я тази информация ама въпреки това нещо не ми е ясно, значи сега избирам или Лесна поддържка или Топло проветряване от програмите, а за степен на сушене от другата страна трябва ли да избирам нещо или избирам само щадене+ ?

# 609
  • Мнения: 4 759
Лесна поддръжка излизат леко влажни, като за гладене. Спортни екипи, от тези новите материи суша на фино, но Вие я нямате. Топло проветряване е особена, защото датчиците за влажност не се активират при сушене и там е със зададено време, примерно 20 мин, суши точно 20 минути, без значение вътре влажно ли е прането или сухо. Не е за предпочитане, нея я ползвам само ако искам да досуша някоя дреха. Функцията Щадене + включвам винагиу независимо коя програма ползвам. Не мога да разбера на Вашата сушилня коя програма е фейнваше или за фино пране. Лесна поддръжка няма да Ви похаби спортните дрехи, но ще излязат леко влажни, после не я пускайте отново за да не ги пресуши. Степен на сушене също е важна, на всички програми излиза втората степен автоматично, аз ползвам нея.

# 610
  • Мнения: 13 182
Май за импрегниране програмата е по-подходяща?

# 611
  • Мнения: 389
Аз имам друг модел и при мен има една Feinwäsche / Фино пране, за която пише:

Напълно сухо, влажно за гладене
Изделие Чувствителни текстилни изделия със символ за поддръжка  от
синтетични влакна, смесени тъкани, изкуствена коприна или
лесни за поддръжка памучни изделия, като напр. ризи, блузи,
фино бельо, текстилни изделия с апликации.
Указание За особено немачкащо сушене намалете зареждането.

Аз пусках смесени дрехи на памук и щадене, но още изпробвам. Ползвах и тази Фино пране, но май останаха леко влажни, обаче не съм разучил още всичко. Иначе, степените са за програмите. При тях се изчислява времето, като се преценява влажността и всяка следваща степен увеличава това време. Ако е избрано Extratrocken / Специално сухо, то ще е най-дълго. Може би трябва да се започне с Schranktrocken / Напълно сухо и щадене, за по-сигурно. Ако са влажни, следващия път ще се пуснат на  специално сухо. При топло проветряване тези степени не важат. Там времето се задава ръчно и сушилнята не се занимава да преценява нищо. Аз го ползвах за завивки и подобни, за които знам вече горе-долу колко време отнема.

# 612
  • Мнения: 2 275
Здравейте,
Момичета имам нужда от помощ. Взехме сушилня Miele T8860wp, но не смея да я подкарам още, защото не мога да й разбера програмите. Намерих някакво ръководство, обаче не мога да разбера има ли подходяща програма за дрехи за спорт. Тяхната материя е изкуствена/синтетична и попринцип не им трябва много. Някоя от вас пускала ли е подобни дрехи в сушилнята и ако да на коя програма.
Прикачена снимка с дисплея на сушилнята.
Гледах, че има програма за топъл въздух ама какво точно представлява тя, както и тази Pflegeleicht.
Благодаря предварително.

Имам същата от скоро. Ето ти ръководство на английски. http://s.productreview.com.au/products/manuals/292267_55a732330d4a0.pdf
Като програми използвам най-често автоматичната, както и тази за памук (Baum...) и синтетика (Pfleg...). На Горещ въздух само доизсушавам (което много рядко се налага) или суша кърпи и халати след баня. Като цяло за до час и 10 минути всичко досега ми е било сухо.

# 613
  • Мнения: 35
Здравейте,
Момичета имам нужда от помощ. Взехме сушилня Miele T8860wp, но не смея да я подкарам още, защото не мога да й разбера програмите. Намерих някакво ръководство, обаче не мога да разбера има ли подходяща програма за дрехи за спорт. Тяхната материя е изкуствена/синтетична и попринцип не им трябва много. Някоя от вас пускала ли е подобни дрехи в сушилнята и ако да на коя програма.
Прикачена снимка с дисплея на сушилнята.
Гледах, че има програма за топъл въздух ама какво точно представлява тя, както и тази Pflegeleicht.
Благодаря предварително.

Имам същата от скоро. Ето ти ръководство на английски. http://s.productreview.com.au/products/manuals/292267_55a732330d4a0.pdf
Като програми използвам най-често автоматичната, както и тази за памук (Baum...) и синтетика (Pfleg...). На Горещ въздух само доизсушавам (което много рядко се налага) или суша кърпи и халати след баня. Като цяло за до час и 10 минути всичко досега ми е било сухо.
А коя се води автоматичната? Automatic plus ли?
Преди малко пробвах със синтетичната и избрах Schranktrocken + Schonen + и Pflegeleicht и изсуши беше влажна фанела ама като гледам не я е свило или прецакали. Дали ще ми се размине повреда ако пробвам с Extratrocken?
А да попитам понеже я взехме втора ръка има ли начин да се почисти някак си сушилнята и да се дезинфекцира ли нз ...Пускай я няколко пъти тестово на празно и пуска едни яки мъхове...

# 614
  • Мнения: 389
Би следвало да са направили профилактика. Иначе, може да се отвори и почисти с прахосмукачка.





Но, ако кондензатора е затлачен е трудна работа при тези с термопомпа. Трябва да се направи в сервиз.





Без термопомпа е по-лесно.

Общи условия

Активация на акаунт