оризова каша + пюре от моркови = запек?

  • 4 129
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 648
Гледах днес - оризовата каша на Нестле е от 6 месеца, а ако човек иска да пробва слез 5-тия какво?

С ето тази например:


Мерси, Тони! Уважавам Милупа още от времето, когато дъщеря ми беше бебе!

# 16
  • Мнения: 5 026
 При нас няма запек от оризовата каша.Ползвам на Блевит.Може би запека е от морковите.Пробвай пюре от сливи или круши.

# 17
  • Мнения: 4 399
Комбинацията от ориз и моркови е прекалено запичаща. Но не се притеснявай толкова, 1 ден не е страшен запек. А и много деца получават в началото на захранването краткотраен запек защото повечето майки захранват или с морков или с ориз.

Можеш разбира се да минеш за 2-3 дни само на кърма, въпросът е само какво ще промени това. Рано или късно все ще трябва да захраниш детето и да минеш я през ориза, я през морковите и пак ще се стигне до запек. След няколко дена на моркови моята беба също получи запек и аз се принудих да и дам моркови+картофи защото тия пюрета уж имат регулиращо действие (поне според Хип). Но картофа е в такива символични количества че не регулира особено. И аз мислех да въвеждам плодовете по-късно, но по тази причина въведох ябълка и започнах да бъркам морковите с ябълка. След това въведох и тиква и от запека и помен не остана. Тези храни ги въвеждах на интервали от по 3-4 дни за да неутрализирам действието на морковите. Особено добре подейства тиква с ябълка, а и беба много я харесва. Сега вече от запека и помен няма (беба ака по 2-3 пъти на ден) и изчаквам по 1 седмица преди да и дам нещо ново. Но ако детето ти получава запек от моркови имаш избора да го оставиш да се справи само с положението някак си или в началото да въведеш малко по-бързо разхлабващи храни.

Моето скромно мнение е че и крушата и сливата са доста по-трудносмилаеми от ябълката и затова не избрах тях. Ако даваш тиква от Хип виж дали не е с ориз. Моята е с ориз и аз затова предпочитам да я мешам с ябълка.
И само да вметна че готовите каши не са много препоръчителни защото съдържали много захар (иначе си е сгода, признавам).

# 18
  • Мнения: 532
Вяра, готовите оризови каши - безмлечни безглутенови - нямат никаква захар. Със сигурност знам за Хип ориз, че е само ориз и витамин В1. Аз дори я ползвам за гарнитура към месо.

Атракция, имай предвид, че безмлечните каши на Блевит са с бифидус ефект - за разхлабване. Много мами не ги харесват, защото има много ароматизатори в тях, а някои бебета направо се подрискват сериозно. Е, бебета различни.

# 19
  • Мнения: 455
Сега да те попитам нещо за мен. Аз съм от Варна и по принцип ползвам за моето дете Хип ориз безмлечна - това е кашата, която ми идва да разцелувам - Йони е с АБКМ и цялата й храносмилателна система се стабилизира с тази каша /иначе бяхме доста диарийни/ и въведохме куп нови храни с нея, разтворени или пасирани с Хип ориза.

Но Хип ориза нещо изчезна от бебе борсите във Варна, а за тази на Милупа въобще и не са чували. Ти откъде си я набавяш? Много ще ми е ценно да знам.

Тони предполагам ще отговори,но нека и аз споделя  Sunglasses от къде си набавих въпросната каша Милупа - оризова,безмлечна и без захар,поне така пише на кутията. Купих я от магазин "Штъркел" в София,мисля,че и във Варна има такъв, така, че се надявам да имат и там. На Хип кашата също я имаше,а съм я срещала и в други магазини за бебешки храни. Дано съм била полезна   bouquet

# 20
  • Мнения: 4 399
Вяра, готовите оризови каши - безмлечни безглутенови - нямат никаква захар. Със сигурност знам за Хип ориз, че е само ориз и витамин В1. Аз дори я ползвам за гарнитура към месо.

Атракция, имай предвид, че безмлечните каши на Блевит са с бифидус ефект - за разхлабване. Много мами не ги харесват, защото има много ароматизатори в тях, а някои бебета направо се подрискват сериозно. Е, бебета различни.

Аха, права си за безмлечните. Аз не използвам все още каши и така бях чела, но явно имат пред вид млечните. Имам много проби на кашите от Хип, Милупа и Нестле и съм ги опитвала, наистина са ужасно сладки дори за мен, за децата не ми се мисли...

# 21
  • Мнения: 3 342
И да дам отчет - вчера се изака момчето, така че евентуалният проблем със запека отпадна.

Възникна обаче следващ - май морковите му докараха колики. Всъщност давала съм пюре от моркови два дни и снощи, както и миналата вечер плака доста преди да заспи - като че ли го болеше коремчето. Възможно ли е да е от морковите при положение, че наистина количествата, които му давам, са символични, а и ги хапва предиобед... newsm78 Вътрешно - а аз много се доверявам на шестото си чувство Blush, си мисля, че е от морковите...

Честно казано, върти ми се идея да спра засега изобщо със захранването, но проблемът е, че той има всички признаци на готовност/с изключение на това да седи сам/, включително и това, че започна да се пробужда нощем гладен/а по принцип си спи по цяла нощ още от втория месец/. И сега съм в една такава голяма чуденка...
Моркови със сигурност няма да му дам тези дни, както и каквито и да било зеленчуци...
Дали обаче да продължавам с кашата.../давайки му я, не съм забелязала да има проблеми с коремчето, освен може би акането/ и евентуално да включа някакъв разхлабващ плод/зеленчук - круша или тиква...

Vjara , действително кашата на Милупа е без захар. И на вкус е "безвкусна" Joy Само леко сладни от кърмата...

sneji_73 , от Димитровград съм, така че няма да мога да ти помогна за това от къде евентуално да намериш кашата. Може би съветът на Донинка ще ти е от помощ.
Нямам намерение засега да замествам хранене. Дори и захранването мислех да го започна по-късно, но мисля, че Вики е готов, освен това май почти целия шести месец ще сме на гости в едно затънтено планинско градче и ми се искаше дотогава да сме въвели поне 2-3 храни и там да не експериментирам. Идеята да минем отново само на кърма е много съблазнителна - въпросът е, че все в един момент трябва да захраня...

Общи условия

Активация на акаунт