ОСМОКЛАСНИЦИ шестици редят, мама и татко в Школо ги следят

  • 29 028
  • 741
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 1 210
И аз се чудя какво става със Скулптурата. Дали са свикнали с ИИЧЕ-то или още ги дразни и тормози. Confused
Като гледам анкетата се очертава 09.11 като ден на срещата. Жалко, че точно тогава няма да мога да се включа, но ще се надявам на повече късмет някой от следващите пъти.
Вие верно ли им броите думите на вашите деца?  Аз се включвам вече само, ако бъда изрично помолена за това, а тя засега няма нужда от мен. Справя се. Все ми се струва, че не е достатъчно натоварена. Отказа ми и английския тази година, защото се притесни, че ще й пречи на немския, но сама отчита, че й остава време. Ще помисля да включим английския пак втория срок.
И да попитам миналите по този път с подготве. Как се настроиха децата в 9ти клас пак към всички предмети? Не бяха ли забравили всичко? Как наваксаха? Малко ми е притеснено как ще свикне да учи пак разказвателни. Досега й беше зададено много високо темпо и учеше редовно по всичко, а сега цяла година ще почива. Е, ще учи немски, но все ми се струва, че не е като да учи по всичко.

# 106
  • Мнения: 671
Казали са, че на олимпиади/състезания може да се явява свободно. На безплатната училищна подготовка за тях, обаче - не. При подадено заявление това.
Когато подавахме заявлението ни обясниха, че това са часове за подготовка за олимпиада/състезания. Не казаха, че ще има класиране, или каквото и да било отсяване на желаещите.
Отделно, на други места финансирането става на база брой подадени заявления. Тук или не е така, или има и някакво друго ограничение.

Последна редакция: пн, 14 окт 2019, 23:10 от Nara

# 107
  • Мнения: 11 818
мартеа, Nara, дъщеря ми е едно от 3-те избрани деца от класа  (2 момичета и 1 момче) за ФУЧ. Беше много изненадана, но иска да ходи и се радва. Един път и тя да има късмет, че обикновено никакъв няма. Още по-голям е, че другото момиче е приятелката, с която стои на един чин. Абсолютна случайност, със сигурност не е по бал, защото знам, че има с по-висок от нейния в класа. Освен да са теглили чоп..

# 108
  • Мнения: 4 065
Казали са, че на олимпиади/състезания може да се явява свободно. На безплатната училищна подготовка за тях, обаче - не. При подадено заявление това.
Дъщеря ми не е разбрала първата част явно и малко така вдигнах кръвно.
За другото - в същата ситуация сме. Най се ядосах, че обяснили, че били избрани по бал. Това си е лъжа, на практика, и действа страшно демотивиращо. За сметка на това, участват деца от надплановите.

Аз малко обърках темите с предишния пост, мислех, че пиша във френската, извинявам се.

# 109
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
Аз подавах заявление за ФУЧ. При нас това са двата часа седмично разговорен английски, който трябваше да се води от нейтив. Всички деца са записани и посещават часовете.

Вие верно ли им броите думите на вашите деца?
Преброих ги за статистиката. Simple Smile Wink Иначе не го следя. Но той все още се движи с началния ентусиазъм и ме информира за това-онова.

# 110
  • Мнения: 671
Мартеа, това за бала - абсолютно, 1:1!
Ами колебах се къде да пусна питането - дали тук, или във френската тема, но прецених, че тук можем да получим информация в други езикови как е, или как би било редно да е...

# 111
  • Мнения: 21 455
Има ли публикуван училищен учебен план? А Правилник на училището? Там пише ли нещо по въпроса?

# 112
  • Мнения: 4 065
Мартеа, това за бала - абсолютно, 1:1!
Ами колебах се къде да пусна питането - дали тук, или във френската тема, но прецених, че тук можем да получим информация в други езикови как е, или как би било редно да е...
Твоето питане си е за тук, аз оспамих с въпроса да обменим инфо какво точно се е случило.
Класните ли са подавали препоръки, това се чудя. В класа ни има дете, живяло 3 години във Франция, започнало след 17 септември Wink то е в селекцията. Ако идеята е да се показват резултати, вместо да се развиват надежди, черна точка за френската.

# 113
  • София
  • Мнения: 6 166
За ФУЧ, ако не бъркам, попълних в заявлението за записване. Беше 1 час немски и 1 час спорт. Немския си го имат всички с преподавател от немския отдел.

# 114
  • София
  • Мнения: 7 049
Jenap, както и всички, които са минали през СМГ и вече не са там, хора, вие сериозно ли? Joy
Много харесвам СМГ, както и децата, които учат там и имам честта да познавам Kissing Heart, но на вас сериозно ли ви липсва натоварването?
На вас или на децата? Joy
Jenap, смяташ, че не е достатъчна борбата с немския? Супер е това, че детето е организирано и й остава време.
Нека използва това време за пълноценна почивка. Да излезе с приятели, да поспи, да погледа филм на английски в Netflix, да се занимава с нещо любимо...
По въпросът за разказвателните, след езикова година:
1. Забравили са всичко, с изключение на предмети, които наистина ги вълнуват.
2. Не са забравили как се учи по разказвателни предмети, а ако са, бързо им се налага да си го припомнят.
3. За тази една година (8 клас) порастват психически, по-осъзнати са, но им е трудно. Много материал и предмети им се струпват отново.
А, jenap, в 9 ти клас ще бъде отново без свободно време. Остави я тази година да си почива с немския.Joy
Не се притеснявайте, всичко идва на местата си!
Ами, пак ще кажа, че 8 клас е шок и за деца, и за родители. Даже в повече е за родителите. Трябва да има адаптация и тази година им е за това.
Не се сравнявайте с думи, материал, не се мерете. Това е тооолкоова вредно занимание. И какво като Пенчо е взел 100 думи повече на испански, отколкото Драганчо на френски?
Правилно е отбелязала Спунк, че нещата не могат да се измерят така.
Не стойте на главите да мелите, че не учат или имат свободно време. Търсете начин да ги мотивирате, да ги подкрепяте. Радвайте се, ако виждате, че те са спокойни и отиват с желание на училище. Това е добър знак, че нещата ще се случат и в бъдеще. Hug

# 115
  • Мнения: 671
Дидева, в сайта публикуван план не намирам, в Правилника ФУЧ се споменават бегло, без да е разписано подробно какво и как.

# 116
  • Мнения: 815
При нас нямаше такива заявления за ФУЧ, или аз не помня. Попълвах машинално документацията, защото много бързах в този момент, поради служебни ангажименти. Може би, за нас, ФУЧ е задължителната занималня по език ( май имаше такова заявление).

# 117
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 393
... а за горкият Иванчо с английския нито дума значи.Joy

# 118
  • София
  • Мнения: 7 049
Погледнах на сайта на ФЕГ. Заявлението, което се е подавало при записване съдържа 2 ч ИУЧ по френски, 2ч фуч хор и 2 ч фуч графика. Няма ФУЧ хор.
Пише, че при започване на годината, ще бъдат предложени и други фуч
https://www.feg.bg/wp-content/uploads/2019/07/Zayvlenie-IUCH-FUCH.pdf
... а за горкият Иванчо с английския нито дума значи.Joy
Иванчо е напред с материала. Той ако взима по 1400 думи на месец, до края на 12 клас, трябва да пише английския не матерен, ами бабин език Joy

# 119
  • Мнения: 2 310
Добро утро. Изпуснах темата, надявам се нашите осмокласници да са здрави и доволни в новите (стари) училища.

За сега учението върви отлично. Нямам забележки към детето, все така да продължава. Обаче категорично отказва да ходи на всякакви състезания, олимпиади, извънкласни мероприятия (с изключение по английски) . Миналата година се била находила. На мен ми се иска поне декември по МАТ и БЕЛ да се яви и ще подкупвам  Blush



Общи условия

Активация на акаунт