ОСМОКЛАСНИЦИ шестици редят, мама и татко в Школо ги следят

  • 29 068
  • 741
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 11 979
Че за какво са им парцалите? Joy

# 211
  • Мнения: 4 572
Аха, явно темата за гуми е по-вървежна Stuck Out Tongue Closed Eyes
Може и с парцалите, само ако са диетични!

# 212
  • Мнения: 3 974
Цецо и На Веси патето, обещаваме, че няма да се чувствате така!
Скрит текст:

# 213
  • Мнения: 1 137
Леле от кога не съм ви чела. Вие и среща ще си правите😊
При нас всичко за сега е добре. Детето се адаптира, харесва си даскалото.
Аз обаче съм доста заета с лични работи и затова не пиша.

# 214
  • София
  • Мнения: 5 130


ganis, ще се радвам ако обясниш чисто технически колко време ти отнема на теб конкретно

Школо работи перфектно и е много лесен за употреба. За да внеса оценки на даден клас са ми необходими не повече от 5 мин.
До момента имам по две внесени оценки в 8 клас- една от входно ниво и една от контролно върху Комбинаторика.
Винаги връщам контролните на децата, за да ги видят и родителите.

# 215
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 396
Да не ги "обличаме" предварително в някакви стереотипи, че да не се изнедваме следварително. Joy

Винаги връщам контролните на децата, за да ги видят и родителите.
Това много ли липсваше в предишното училище. Особено в 6-ти клас беше някакъв кошмар. Не им ги даваха, защото били длъжни да ги пазят. Децата да си ги били снимали с телефоните. Смятай колко снимки видях. А примерно детето изкарва ниски оценки и аз нямам никакъв поглед къде са му грешките и слабостите, и какво трябва да се отработва допълнително.

Последна редакция: чт, 17 окт 2019, 10:56 от Adora Belle Dearheart

# 216
  • София
  • Мнения: 5 130
По принцип учителят трябва да съхранява само входни нива и класни работи. Контролните ги връщам, входните и класните децата като ги покажат на родителите си, ми ги дават обратно.

# 217
  • Мнения: X
Да не ги "обличаме" предварително в някакви стереотипи, че да не се изнедваме следварително. Joy

Винаги връщам контролните на децата, за да ги видят и родителите.
Това много ли липсваше в предишното училище. Особено в 6-ти клас беше някакъв кошмар. Не им ги даваха, защото били длъжни да ги пазят.
Да, и при нас беше така. За 5-ти клас не помня, но за 6-ти категорично беше гадно. После в 7-ми смениха системата и започна да ги носи /просто имаше някакви години, през които задължаваха учителите да си държат контролните в себе си/. За мен беше облекчение, понеже помагам по математика и ми беше важно да знам какво са давали и къде са му пропуските.

# 218
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 773
При нас се връщат изпитните листове. По немски даже се прибират в папка, в която се прилагат и поправките към тях. Госпожата каза, че ще ги иска за преглед.

Дъщеря ми все още изпитва трудност и плахост в часовете. Повечето деца са се отпуснали, но тя не. Чудя се дали да не търся някое дете с вече добър немски, с което да се опитват да го "проговори" този език.

Получихме оферта за летен ученически лагер - Австрия, 10 дни 1610 лв.

# 219
  • Мнения: 888
Miriel, не се притеснявай; няма как да “проговори” детето на немски за 1 месец, ако е започнало от нулата. Освен това, има деца, които не се притесняват и се отпускат да говорят, дори и да правят грешки. Други, от своя страна, не смеят да си отворят устата, ако не са сигурни, че това, което ще кажат е напълно вярно. Тази увереност в езика се гради с опита.  В този дух, всеки досег с чуждата страна, култура, хора е полезен и ще е стимул за детето!

# 220
  • Мнения: 1 812
Вчера моята девойка се прибра щастлива. Нанесената в Школо 5-ца по математика се оказа 6-ца, госпожата и е нанесла грешна оценка. Има 5-ца като средна оценка от прословутите нормативи по физическо/явно не е чак толкова строга госпожата/, при 3 четворки и 2 петици е дала малко от нея и разбра, че е одобрена за стипендия от 50 лв.

# 221
  • Мнения: 722
Браво на девойката, Rady! Все така да е щастлива!

Нормативите при нас са покрити за отличен, голяма амбиция са му...ех, да беше така и с ученето Stuck Out Tongue Closed Eyes Макар, че поне първия срок ще взима стипендия..

При нас контролното по математика е дадено само за преглед и събрано след това. Дори не са им разрешили да го снимат. Коментарът от учителката е бил, ако родителите искат да го видят да се свържат с нея. Някак неприятно ми стана, а като цяло е от учителките, за които има добри отзиви  ...Worried ще видим и занапред как ще е ..

Поздравления за учители като ganis!

Оценките се нанасят до стотни.

За срещата ...едва ли ще успея да се включа. Причините са комплексни, но на вас пожелавам ползотворно и опияняващо да е! Наздраве! BeersTropical DrinkWine Glass

Последна редакция: чт, 17 окт 2019, 15:08 от 6tiplio

# 222
  • София
  • Мнения: 7 032
Може ли да ми кажете колко часа седмично немски език има в СМГ?

# 223
  • Мнения: 9
Може ли да ми кажете колко часа седмично немски език има в СМГ?
18

# 224
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 396
6tiplio, жалко че няма да можеш да дойдеш. Дано за някоя от следващите срещи да успееш (то още първата не се е състояла, но аз вече мисля за следващите. Simple Smile ).
По повод думите на вашата учителка по математика - аз така ходих да се срещам с учителката по БЕЛ в 6-ти клас, заради пустата липса на обратна връзка с тези контролни. Rolling Eyes
За оценките в Школо-то - и в предишното му училище и в сегашното ги въвеждат закръглени.

Rady , ех с тези хубави стипендии във Френската. Simple Smile Честито на твоята девойка! Simple Smile

Много ме е яд, че от Първа не организират такива летни езикови лагери...А като си познавам детето, няма да иска да отиде на такъв с деца от друго училище.

Общи условия

Активация на акаунт