ОСМОКЛАСНИЦИ шестици редят, мама и татко в Школо ги следят

  • 29 121
  • 741
  •   1
Отговори
# 255
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Нали след 10-ти клас завършват първи гимназиален етап и после продължават само с профилиращите предмети. Който си избере профил с природни науки, ще учи нещо повече, сигурно и нови учебници ще има.... знам ли. Аз го разбирам, че до 10ти клас трябва да се приключи с това, което досега се е учило до 12-ти Thinking

# 256
  • Мнения: 722
Ох, и в моята глава е доста индийско щом стане въпрос за учебни програми и дипломи, и сякаш не искам да го разбера и започвам да чета по диагонал.

Споделете за добро утро вица за намигането и аспиринчето, моля Wink Така де, да започне денят с усмивка Smile
Все пак е петък.

# 257
  • София
  • Мнения: 6 182
Ама изобщо не мога да мисля 3 години напред. Карам го ден за ден, срок за срок. Айде нека ИИЧЕ-тата си научат езика в 8 клас, после в 9-ти да си научат разказвателните за 8 и 9, пък ако оживеем до 10-ти тогава ще го мисля. Па току виж са измислили някоя промяна в програмата.

Тази сутрин девойката беше със зврско главоболие в областта на тила отзад. Не знам от какво боли там, но при всяко изправяне от ниско на високо на главата викаше от болка. Да не би пък да е вдигнала кръвно Sad Хапна, натъпках я с нурофен и замина, после ми писа, че я е отпуснало и вече не я боли. Но бащиното сърце на ММ омекна  Grinning

Можете да започнете с вица с аспиринчето от сега. За подгрявка. Няма да посочвам, който иска да го разкаже, ама така само подмятания - не е добре.

# 258
  • Мнения: 672
Ето хорариумът за гимназиален етап профилирана подготовка профил чуждоезиков, раздел А:
[
По старата програма химия и биология се учат 3 години, 9-11клас, не 5:); за нашия набор, както виждаме, часовете по химия, физика, биология, че и география, са.. редуцирани Wink
Заб. Тук НЕ са включени часовете, които биха имали, ако някой/някои от тези предмети е профилиращ.

ВАЖНО: 2019 да се чете "Стара програма", 2022 - "Нова Програма"
И още: материалът, взиман в 9 клас, всъщност е за 8ми...

Последна редакция: пт, 18 окт 2019, 09:43 от Nara

# 259
  • Sofia
  • Мнения: 4 391
Ние спряхме английския тази година, а като гледам не е толкова натоварен. Догодина сигурно ще е по-трудно с разказвателните на немски. Сутринта му споменах да си включим пак и школа по АЕ, а той "да беее, да имам още повече домашни за писане" - 'щото сега се е убил да пише Grin
Sanaka, какво е положението при твоята девойка, нали мин.година тя пропусна, а тази възобнови - как ѝ се получават нещата в комбинация с училищното натоварване? (не че моЙто може да се сравнява с някое старателно,  отдадено на ученето момиче, но все пак...)

Малееее, как са орязали физиката, че и всичко друго Scream Nara, много благодаря! Аз не знаех точно до кой клас са се учили, та се чудех 3 или 4 години ще съберем в две. А който не е ИИЧЕ повече часове ли от тези предмети ще учи до 10ти клас (мога и да поровя сама всъщност Wink )

# 260
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Ето хорариумът за гимназиален етап профилирана подготовка профил чуждоезиков, раздел А:
[
По старата програма химия и биология се учат 3 години, 9-11клас, не 5:); за нашия набор, както виждаме, часовете по химия, физика, биология, че и география, са.. редуцирани Wink

И в 8ми за тези, които не са ИИЧЕ, което по новата програма пак прави 4 г за две. Часовете може да са редуцирани, но материалът е (почти) същият. Само дето в учебниците е наблъскан материал за двете години в обема на един, взаимовръзки и обяснения често липсват, а без тях разбиране липсва. И като се сложи и това, че чуждоезиковият превод на тези учебници е още по-редуциран по незнайни какви причини, ключът към палатката е в записките, които децата си водят докато учителите обясняват (ако обясняват). Казвам това от текущият си опит на майка на деветокласник с ИИЧЕ.

# 261
  • Мнения: 21 455
Струва ми се, че в броя на часовете по старата програма са включени и тези от осми клас. Тогава той беше ( е) част от основното образование.
Примерно за историята общият брой часове е 260, но хорариумът за дипломата е 206.

# 262
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 398
Пия второ кафе и не съм светлокоса, но се чувствам много глупава в момента, та ако може някоя добра душа да ми разясни таблицата...Rolling Eyes Тези, които през 2019 са в 9-ти клас, ще учат 198 часа химия ли...и за какъв период?

# 263
  • София
  • Мнения: 2 113
Чаках, чаках виц и потърсих в Гугъл. Разбира се излезе тема за вицове тук

Скрит текст:
За първа вечер новините по тв ще чете новоназначен журналист. Чете възхитително, но изведнъж започва да намига. Пускат реклама и паникьосани го питат:
-Какво ти стана, ти все едно се подиграваш.
-Ами, не, имам тик, който се лекува само с аспирин, но така и не мога да си купя.
-Хубава работа, аспирин има във всяка аптека.
-Да, ама като кажа на аптекарката "дай ми един аспирин" и ѝ намигна, тя ми дава презерватив.

# 264
  • Мнения: 672
Пия второ кафе и не съм светлокоса, но се чувствам много глупава в момента, та ако може някоя добра душа да ми разясни таблицата...Rolling Eyes Тези, които през 2019 са в 9-ти клас, ще учат 198 часа химия ли...и за какъв период?
Не е в теб повредата..
Първата графа е за старата програма, т.е. завършилите тази година (и следващите 2 набора), а другата графа - по  новата програма, която влиза в сила за завършващите през 2022.
Дидева, взех часовете, описани в графа "общо за гимназиален етап", което не би трябвало да включва тези от основно образование (8 клас).

# 265
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Пия второ кафе и не съм светлокоса, но се чувствам много глупава в момента, та ако може някоя добра душа да ми разясни таблицата...Rolling Eyes Тези, които през 2019 са в 9-ти клас, ще учат 198 часа химия ли...и за какъв период?

Не, таблицата показва хорариума за тези, които ще завършат 12 кл през 2019 (по старата програма) и тези, които ще завършат 12 кл през 2022 - по новата. Като мисля, че за набор 2022 таблицата включва само 8 и 10 кл, а за 2019 - 8-11клас. Настоящите деветокласници са по новата програма - нали оттам тръгна раздумката, че учат 2 г за една, докато по старата програма в целия 9 кл учиха материала само за осми.

# 266
  • София
  • Мнения: 2 768
MIA
Може нещо да в е надухало твоята щерка, масажче ще и дойде добре си мисля, и следващите дни да си пази врата.

Manzelka,
точно щях да пиша дали обема на материала няма да го редуцират, но ти ме “закла” с опровержението и твоя “обнадеждаващ” опит.
Както се казва” става все по-зле” 😭

AniK
И аз вече съжалих, че тази година не записахме английски, освен да сформираме едно курсче с децата на темата, като чета ще има кворум 😁

dimitrina73 това е вица  👍😆

# 267
  • Мнения: 890
Хванах се за думата “редуцирани”, която ми хареса. При набора не се наблюдава никакъв интерес към природните науки, което на мен ама никак не ми харесва и силно се надявам това да се промени; история и география пък съвсем по пързалката ги пусна миналата година ... Дано издателствата да се светнат и да напечатат нови тънички и ясни учебници по новата редуцирана програма 🙏.    Да ви кажа, промених един глас в полза на петък 15 ( за сметка на 9.11, за когато има 2-3 споделени мнения за заетост поради РД, тетър и др. ) Но съботно настроените да не се поддават на провокация... Освен това, предлагам да поканим като почетни гости Русалката , Санака , Дидева и други верни спомоществователи. Те са си поканени де, ама да им напомним!

# 268
  • София
  • Мнения: 2 768
Хванах се за думата “редуцирани”, която ми хареса. При набора не се наблюдава никакъв интерес към природните науки, което на мен ама никак не ми харесва и силно се надявам това да се промени; история и география пък съвсем по пързалката ги пусна миналата година ... Дано издателствата да се светнат и да напечатат нови тънички и ясни учебници по новата редуцирана програма 🙏.    Да ви кажа, промених един глас в полза на петък 15 ( за сметка на 9.11, за когато има 2-3 споделени мнения за заетост поради РД, тетър и др. ) Но съботно настроените да не се поддават на провокация... Освен това, предлагам да поканим като почетни гости Русалката , Санака , Дидева и други верни спомоществователи. Те са си поканени де, ама да им напомним!
Saffronче, само да уточним датите ч и ще ги обстрелваме настойчиво с покани и напомнянки😁

# 269
  • Мнения: 672
Сегашните гимназисти, ако са профилирана подготовка, в 8клас тези 5 предмета ги нямат, взимат ги в 9ти клас с учебниците за 8ми, и тогава завършват основно образование.
С други думи, тези часове от графата 2019(старата програма) са за 10-11-12 клас. Като химия и биология 12клас няма.
Т.е. "гимназиални" химия и биология се учат 2 години по старата програма, физика-история-география - 3 години.

Общи условия

Активация на акаунт