ОСМОКЛАСНИЦИ шестици редят, мама и татко в Школо ги следят

  • 29 057
  • 741
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 6 168
petenka1983 не може да кара колело, Игривата слива -да плува, аз - да рисувам (и други работи не мога де). Някой друг? Може и в кръг да седнем. Joy
Да продължа кръга Satisfied Колело не съм карала от времето когато бях на възрастта на наборите. Не мога и да плувам. Имам проблем с липсата на дъно. Първото море, на което ходихме заедно с мъжа ми имах странни болки в шията. Когато реши отново да ме заведе до шамандурата разбрах от какво са. Липсата на дъно под краката ми така ме е карала да опъвам глава нагоре, че бях получила мускулна треска в шията.

# 316
  • Мнения: 280
Аз пък не мога да плета, ноооо не го правя на драма Simple Smile Тъста и тъщата имат бизнес с прежди и преди време един дъждовен неделен следобед (знаете ги тези леко носталгично мрачни и мързеливи следобеди, сякаш създадени само да се скатаваш под завивките с половинката или някоя книга при липса на първото...ох отплеснах се), та проявих желание да пробвам що е туй плетене (явно с половинката сме били изчерпали скатаването Wink ).....но желанието ми бързо-бързо премина и сигурно пак сме наблегнали на дъждовни занимания...

# 317
  • София
  • Мнения: 5 361
Ceco 1 върна ме назад във времето/ мен всъщност ме е учил да плета вуйчо ми. Само че нямаше дъжд, а сняг. Бял, чист и красив, селски сняг. Това през далечната 80+ година.

# 318
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
... Имам проблем с липсата на дъно. ...

Мда, и аз така Confounded Преди две години даже ходих с децата на уроци - колко карти платих, колко километри навъртях с една дъска - не мога и не мога да се престраша. Знаех точно от кой стълб на басейна нямам дъно и започвах да пляскам като удавник, едва се добирах до другия край на басейна. Предадох се.... беше едно от нещата, които исках да направя в този живот, положих много усилия, но в края на краищата реших, че съм на възраст, в която мога да реша и да не си го причинявам.

Съседният клас вече имат оценки в Школо по ФВС, очаквам и нашите да блеснат скоро Grin Младежът не е атлет и не обичаше тези часове в предишното училище - не си пада по футбола, а само това правеха, та учителката го беше изпитвала на правилата във волейбола и баскетбола.

Благодаря ви за отговорите за англ.език! Снощи ударих на камък - той не иска допълнително натоварване (класната била казала да не ходят по никакви уроци и школи за каквото и да било), ММ го подкрепя - не съм отчитала 7-те часа, в които стои в училище, после учи в къщи, дай направо по 12 часа на ден само да учи. Аз ще поддам само защото през седмицата няма кога да ходи, а не ми се блокират уикендите и тази година с негови занимания Confounded Иначе не се бърка с немския, но като не иска... догодина щял вече да ходи - еми добре.

# 319
  • Мнения: 11 897
За кръга-мога да плувам, да карам колело, дори тротинетка, рисувам много добре и съм стигала до градска изложба, свирила съм на два инструмента, плета. Обаче... Помни ли някой "коза", "греда" - ей това не го научих до края на гимназията. Отивах до козата и се спирех, а от гредата слизах на втората стъпка. И малка топка хвърлях за 3

# 320
  • София
  • Мнения: 6 175
Ясно значи, най-добри сме в "тренирането" на кандитат гимназисти и гимназисти.
Скрит текст:
Аз много обичам да плувам, наборката също, но малкия ми син има ирационален страх от водата. Дотолкова, че не може лицето да си измие като хората. Какво ли не измислям, за да му повлияя. За жена да не може да плува не е такава драма, но за мъж...
Ще черпя. Бутилка бЕло от мен на сбирката. Девойката е изкарала 5 на правописния тест. Е ако беше се напънала можеше да увеличим количеството или градуса ама и на това съм доволна.

# 321
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 394
M_I_A, видя ли? Който си го може - може си го. Simple Smile

За неплетенето и "козата" + 1 (Светкавица, този уред даже съзнанието ми го беше изтрило от спомените:joy:)

Гледайки резултатите от гласуването ми изникна един въпрос - ако две дати съберат еднакъв брой гласове, как ще решаваме?Simple Smile

# 322
  • София
  • Мнения: 5 361
Миа
Скрит текст:
Комшията е така. Проблеми няма. Жена му се занимава с децата във водата, когато са на море. Аз например съм по-несъгласна мъж да не шофира, но и тук си има жени, които нямат против да го правят вместо него. Тъй че не се притеснявай. Може пък като порасне малкия да се пречупи.

# 323
  • София
  • Мнения: 2 113
И двете дати!😀

Не обичах колелото. Щом социализиращата му роля се изчерпа (12-13г) го зарязах. Обочам ходенето пеш, бързо. Не обичам тичане. В Ловеч 800м бяха около училището, а то е на хълм...накрая вече ходех за финала, така и така не влизах в норматива.
Не плувам. За това вече съжалявам.
Плетях като дете, бродирах. Много искам да се науча да преда - чувствам го като свещенодействие. Но, още не съм готова за "посвещение"😀

# 324
  • Мнения: 4 066
Аз не мога да решавам задачи. Beat that Simple Smile

# 325
  • София
  • Мнения: 6 175
Брей Димитина - предене ... впечатли мА! Това трябва да е някакъв висш пилотаж. Чувала съм че някои хора плетат одеала и дрехи от козината на афганистанските си хрътки. Много ефектни ставали. Ако се науча да преда, може да си взема една хрътка Joy Или унгарска овчарка Joy

# 326
  • Мнения: 7 378

Добре, че все още никой не се е сетил да изнамери помагало и учебна тетрадка по физическо.
                  Светкавица,тетрадка по физическо ИМА!!! За сега само в детската градина,но никога не е късно да се появи и в следващите степени. Smiling Imp
                  Много се смях на Левски - Дилян Пеевски и си мисля,че децата ни са ощетени в часовете,които трябва да разтоварят напрежението - пеене,физическо ,трудово,рисуване.Аз рисувам ,но съзнавам,че освен природните ми заложби съм и научена в у-ще.Имахме страхотен учител и се изучаваха различни техники на рисуване,писане на шрифтове и какво ли не още.Сега - смешки и елементарни познания не се дават на децата .Прочетох,че учител трябвало да завърши психология ,защото обяснявал за произведения и авторите им.Това си е част от часовете по рисуване.Физическото - също.Жалка картина ,ако погледнеш час по физическо.При нас имаше норматив,но ни учеха не само на теория ,а играехме - волейбол,баскетбол,хандбал,спортна и худ.гимнастика и какво ли не още.В гимназията играех с момчетата и на футбол,и волейбол и т.н. защото много от съученичките ми се правеха на госпожици и ..... играта не се получаваше.Сега читава топка няма в у-щата , а ние искаме нормативи да се покриват.Мога да шия и плета ,защото ни учеха и това в у-ще по трудово.Нашите купиха шевна машина когато бях 8 клас,защото нямаше как да завърша започнатото в у-ще.Спомням си как гордо разхождах сътворените от мен мини пола и блузка.Години сама шиех дрехите си ,защото на пазара нямаше нищо интересно.С плетените блузи,рокли и т.н. - също.И като казах " трудово" се сетих - то западна още по времето на обучението на дъщерите ми ,както и всичко останало.Не знам дали има друг такъв случай,но малката ми дъщеря се завърна с 2-ка по трудово за годината /пълна отличничка/.Само удар не получих - на поправителен по трудово.Оказа се,че учителката закъснявала,отсъствала ,защото учела задочно и нашата в съседното у-ще играе волейбол.В три близки у-ща ходеха на три различни дейности по трудово и нашата изкарала 6 по едното и решила,че е приключила с обучението.Ти да видиш как се ходи на поправителен по трудово.Вчера се присетихме и се смяхме цяла вечер на 2-ката и още мили спомени,а и други номерца бяха споделени.
                   За карането на колело - и аз съм в групата на публиката. Yum Кола карам,колело-не. Когато се учих влетях в един трънак по-висок от мен и в здравния дом на селото на баща ми ми вадиха цял ден от ония гадните остри,бели трънчета и то откъде ли не.Сега ,като видя колело и пред мен се изпречва стената от тръни. Weary

# 327
  • Мнения: 11 818
Много забавно пак станало тук. Two Hearts

Моето момиче също не може да рисува, а ако видя Левски, макар и ала Пеевски, даже ще се впечатля! И да пее смята, че не може съвсем и като цяло има ниска самооценка за себе си, затова се изненадах като се записа на хор и й хареса. Във физическото се надявам да компенсира по други начини лошото представяне на нормативите и да успее да го докара поне до 5, но каквото-такова, сбогом стипендия.

Английски сме решили да включим втори срок когато ще е първа смяна, защото в момента не й стига времето. Не че не можеше през уикенда, но и тя искаше в началото да се отдаде изцяло на френския. Догодина пък ще има и испански като нов, затова отсега искаме да продължи да си бута и английския и взима нивата извън училище.

Иначе от изброените активности, уж всички вкъщи всичко можем. Друг е въпросът как и колко се упражняват и с какъв интензитет.
И пак една смешка на мъжа ми да ви разкажа от периода, в който бях подпукала девойката от 3-годишна да ходи на всичко - плуване, ски, танци и т.н. Коментарът му беше - "И какво сега, инвестираме в нея, за да я продадем после по-скъпо?!" Bowtie  Защото не можело да я покани някой на ски в Алпите и тя да не може, на Малдивите да я е шубе да се потопи, а ако не може да плува отпадат и дайвинг, рафтинг и др. подобни забавления, макар за някои да има жилетки. Или да искат да си вземат колело под наем за разходка из Майорка (примерът беше такъв, защото ние самите го правим, а дори тогава аз бях бременна с нея в 5-тия месец) и да не може да кара. Grin Хич никой няма и да я покани горкичката! Smile
Обаче силно се тревожа, четейки ви тук, защото със сигурност не сме отметнали всички варианти! Та ще трябва и любовта да е голяма, за да я приемат такава каквато е и да бъде проявено търпение докато се научи... да плете, преде.. Smiley  

А да шофира отдавна иска, даже това лято кара няколко пъти с мен из селските спокойни улички, не можеше да повярва, справи се чудесно, но автоматик.. Винаги така реагирам, когато смята, че няма да получи нещо, че не му е времето и т.н. Просто й предоставям възможност и оставям тя да реши дали е готова да пробва.
И наргиле й предложихме преди време да опита с нас, възмути се и засега отказва. Simple Smile Но винаги реагираме с усмивка, когато е казвала - "аз никога няма да".. И ясно сме й показали, че за нас е напълно нормално в годините да опита всякакви неща. Говорили сме много и се надяваме, че ще прави изборите си сама, информирано и отговорно, а не на принципа на "забранения плод".

Нещо много се отплеснах, а "норвежците" дебнат..
Хубава събота!

Последна редакция: сб, 19 окт 2019, 10:42 от Сиси ♥♥

# 328
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
За протокола карам колело с удоволствие, плувам колкото да не се удавя, но не дишам правилно и не издържам дълго. Явно имам проблем с вестибуларния апарат, защото имам проблем с карането на ролери и ски, а положих много усилия. Години наред се мъчих със ските и се отказах, просто е голям ужас.

# 329
  • София
  • Мнения: 11 961
Карам всичко, освен влак, самолет и ферибот, защото не ми се е отдавал удобен случай. Joy Но в кръга на неможещите да плетат мога да седна.

Общи условия

Активация на акаунт