ОСМОКЛАСНИЦИ шестици редят, мама и татко в Школо ги следят

  • 29 148
  • 741
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 3 982
При нас изненада по математика. Правиха контролно миналата седмица върху комбинаторика. Вчера следваше работите да се върнат. Вместо това учителката казала, че резултатите са лоши. Твърдяла, че в дома не е работено, защото ако би..., биха се справили по-добре. Днес ще им събере тетрадките за дом. работа /същностно листове/, за да ги провери. На мен подходът ми допада. Нека са наясно, че няма лабаво. Моята, както се пазареше, че петицата не е лоша оценка, запя песента "ама то и четворката си е добър". Та да видим!

# 436
  • София
  • Мнения: 2 113
Кривото (Дондуков) и Халбите (3 уши) звучат/изглеждат подходящи. Според мен е добре да няма жива музика, за да стане среща, а не просто да пребиваваме на едно място и да се усмихваме, защото нищо не се чува😃.

# 437
  • Sofia
  • Мнения: 4 394
Уф, тази комбинаторика - моето впечатление е, че много малко часове имат за нея, не стигат за упражнения, а задачите не са им "близки" и децата не могат за толкова кратко време да свикнат с тях. Може би ще сметнат проста вариация или комбинация, но при текстовите задачи се иска да са решавани повечко.
ganis може би ще се включи да каже тя какво мисли.
Нашата госпожа даде тест върху комбинаторика само на деца, киото изявиха желание за повишение на оценката от входното. Е, никой не се повиши. Аз очаквах да включи някоя задача в днешното контролно, но е казала, че ще бъде само върху вектори и слава Богу! Нямахме никакво време да потренираме повече задачи, преминаха на вектори и се концентрирахме върху тях.

# 438
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
И при моя син контролното върху вектори ще бъде тази седмица. Върху комбинаторика изкара 6, но подозирам и че задачите не са били много сложни. Rolling Eyes За БЕЛ нищо не споменава, а там съм под напрежение, защото хич го няма, или хайде, ако не е хич, все е с голям зор. По английски език все още няма оценка. Правиха контролно миналата седмица, та очаквам първо включване.
Вчера ми каза, че в А клас имало две свободни места - 1 за момче и 1 за момиче, но дали е така наистина...не знам.

Относно заведението - и аз съм ЗА да няма жива музика.

Последна редакция: вт, 22 окт 2019, 09:37 от Adora Belle Dearheart

# 439
  • София
  • Мнения: 11 707
Уф, тази комбинаторика - моето впечатление е, че много малко часове имат за нея, не стигат за упражнения, а задачите не са им "близки" и децата не могат за толкова кратко време да свикнат с тях.
Но най-вероятно материалът ще влиза в класната работа по предмета.
При нас изостават,дано наваксат и това да не им се отрази на качеството на знания.

Чета,че вече се коментира място за срещата...макар да се очертава на най-неудобната за мен дата и да не мога да дойда,да попитам от колко часа се предвижда да бъде тя?
Жива музика и аз мисля че е  добре да няма.Все пак искаш да си кажеш с околните няколко приказки.

# 440
  • София
  • Мнения: 6 182
Тъкмо си мислех ако сме в халбите, да дойда в баварска носия и да покрия норматива и за октобърфест, и за хелоуин, и за среща и се сетих, че срещата ще е ноември...

# 441
  • София
  • Мнения: 3 688
Майките на деца в ЕГ,може ли да споделите децата по мат. вече минаха ли темата за вектори.Чета последните постове,че вече и контрлно предстои ,а нашите вчера направиха тест на комбинаорика.
Само да си сверя часовинка дали въврим крачка назад....

# 442
  • София
  • Мнения: 2 113
Учителката по мат на сина ми казала, че по комбинаторика няма да има контролно. Аз не разбирам това изискване да се работи вкъщи нещо повече от домашното (с цел успешно преминаване ма учебния материал). Ако ще ходиш на олимпиада - да. Трябва да ги "питат" каквото са им дали и успяли да упражнят.

# 443
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
slan4ogled, в Първа приключиха с векторите миналата седмица и сега ,в четвъртък, ще имат контролно въру тях. Имат 4 часа седмично МАТ. При вас колко часа са? Може би от там се получава забавяне.

# 444
  • София
  • Мнения: 6 182
При нас са 3 часа седмично и контролното върху комбинаторика беше миналия вторник. В петък, когато имат 1 час, са почнали векторите. Но ние вървим за седмица назад, все още, заради подготвителната седмица, в която не учеха.

# 445
  • София
  • Мнения: 7 036

Иначе, да, Сънчо може да запази в Халбите на Три уши без капаро.
Там няма музика, така че е добра идея Smile

# 446
  • София
  • Мнения: 5 131
В 73-то в 8 клас часовете по математика са общо 4- 3 часа ООП и 1 час ИУЧ. Аз направих контролно върху Комбинаторика с двата осми класа, на които преподавам. Взех всички действия с вектори и другата седмица ще направя контролно върху тях. Утре за последно ще се упражняваме.

# 447
  • София
  • Мнения: 1 535
Ти да видиш...Тези от НЕГ са като бонбони "асорти" - има и кофти, има и вкусни

Стриктно спазват закона Hands Point Up Поне за явните неща.
saffron, преместеното от нашето училище сигурно е надпланово със заповед на министъра. Беше идвало да се види с приятелите от стария клас, та моя син вика да не се е върнала, но тя е от класа на ВГ, а синът на Jiema не е от този клас, пък нали тя първа каза за свободното място. Друго девойче ще да е и е от план-приема, затова не посмяха да покрият мястото Wink По-нормални срокове са дали този път.
Да, от план-приема си е. (26 бяха с нея). До петък следях сайта постоянно и после направо ги бях "отписала" НЕГ, а те взеха, че ни изненадаха положително Simple Smile Самата им класна миналата седмица отсъства 1 ден и може да са се позабавили процедурите. По слухове девойчето не се чувствало добре в НЕГ и май щяла да се върне в старото си у-ще, но няма официално инфо. А инак става дума за някакъв сериозен бал: +/- 490. И била и учила немски..., но реално доста отсъствала според сина. Не можах да се сдобия с повече инфо Simple Smile Това да се общува със срещуположния пол още не е много ценено... Blush
И аз се отбелязах при Спунк. Надявам се да не ми мине котка път...

Дрина, живо и здраво да ти е момчето ! Много щастие !

Темата тези дни наистина станала много приятна за четене Heart. Чудесни описания..., аз късно се включвам, но се надявам там в кръгчето на по-неможещите да ме приютите на 9.11. - ски не карам, почти не плувам, с пеенето - положението е като при Спунк - само да не ме слушате... Stuck Out Tongue Winking Eye
Набора няма да го описвам, че то с такава майка нали ви е ясно.. (не си приличаме много, нито телефони, нито технологии, даже и математика не разбирам колкото него, но съм по-добра с простирането и прахосмукачката Simple Smile)

Нашите са с 3 ч. МАТ и в петък правиха контролно на комбинаторика. Май поизостават като ви чета.

# 448
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Честно да си призная нямам представа до къде са стигнали по математика, което е и доста странно. 7 години вечно й бях на главата, че тази материя ама хич не е за нея. Доколкото знам целия клас има двойки на входното и в петък ще правят ново такова. Упражняват се за него. Учителят влиза в час по 15-20 минути. Още не е решил по кой учебник ще учат. Май ще трябва да се намесим, но другата седмица.

# 449
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Drina, зло да ви забрави! Честити да сте и много щастливи споделени моменти да имате!

Ceco1, да, този тип заведения са си по-шумнички. А и хората почват да хортропат, ако не се лъжа. Но това на Белчев ние като бяхме беше доста прилично. Никой ли не е ходил?
Скрит текст:
Мартеа, не е лоша идеята за мистър Пица В някое салонче може да ни поберат, трябва да питаме.

Петенка, хубава е таз гъбичка, и аз я обичам.
Аз съм била там, доволна съм. Колегите се оплакваха, че няма хубав паркинг за колелета.  Laughing Но сякаш клоня към "Халбите" като заведение за срещата.

Не знам дали/какви домашни имат, но по всичко искам да преглежда урока, писаното в клас, после да решава задачите или да отговаря на въпросите от/след него. Ако има някакво помагало - да попълва редовно. Ако има и нещо друго, извън тях, дадено от учителите - да се прави при първа възможност, за да може да получи и помощ, ако не може да се справи ..... Искам си аз, ама все още не ми се получава.

По математика имаха проблем с входното, още не са им ги върнали, но се надявам днес-утре да видя за какво става въпрос. Учителят е млад, току-що завършил, много надъхан, но май малко надценил математическите познания на нашата паралелка.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт