За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 670
  • 743
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Здравейте! Искам да направя ризото с риба, дали ще се получи? Моля за рецепта.
Готвила съм риба с ориз и много ни харесва. Та и ризото ще да е добре. Simple Smile Предполагм ще ползваш ориз Арборио, Каранароли или поне някакъв с късозърнест, за да е кремообразно.

# 76
  • Мнения: 23
Здравейте! Как да я разпозная кои чушки ще се белят лесно след изпичането им!

# 77
  • Мнения: 18 542
Всички се белят лесно като ги задушиш  топли от огъня.Но не са почнали сами да се белят , аз това чакам.

# 78
  • Мнения: 25
Здравейте, дайте идея как да направя елда за закуска? Гледах един фитнес инструктор, я препоръчва много за закуска. Благодаря!

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Здравейте! Как да я разпозная кои чушки ще се белят лесно след изпичането им!
Не мисля, че може да се знае предварително.
Също и не мисля, че задушаването след изпичане е решаващо. Някои се белят, други не и това е.  Wink

Здравейте, дайте идея как да направя елда за закуска? Гледах един фитнес инструктор, я препоръчва много за закуска. Благодаря!
Накисваш я сега, например 1ч. елда в 2ч. вода и сутринта я ползваш. Може да я забъркаш с кисело мляко (може и без) и добавяш пресни и/или сушени плодове, ядки, семена, каквото искяш. Може пък и с малсло и сирене да ползваш.
И в ястия вместо ориз.

# 80
  • Мнения: 9 107
Здравейте! Как да я разпозная кои чушки ще се белят лесно след изпичането им!
избери си хубави (сравнително прави, без много "чупки") и дебели, месести чушки-  Някаква капия примерно. На тънките (Сиврия, Долма, Златен медал и други подобни) като ги изпечеш почти нищо не остава от месото. Печеш на скара, огън, или котлон (ако е керамичен, аз слагам една тавичка за еднократна употреба алуминиева и на нея). Не във фурната. Когато са готови, веднага ги слагаш в найлонова торба, която затваряш добре и оставяш вътре около час.  и повече може. Тогава белиш.

# 81
  • София
  • Мнения: 10 858
Как приготвяте сладки картофи? На мен сурови са ми много трудни за нарязване...голяма мъка, после и мазоли имам по ръцете...

Батати на фурна

Може ли рецепта за крем супа от броколи?

Крем-супа от броколи и моркови

# 82
  • Мнения: 25
Здравейте! Как да я разпозная кои чушки ще се белят лесно след изпичането им!
Не мисля, че може да се знае предварително.
Също и не мисля, че задушаването след изпичане е решаващо. Някои се белят, други не и това е.  Wink

Здравейте, дайте идея как да направя елда за закуска? Гледах един фитнес инструктор, я препоръчва много за закуска. Благодаря!
Накисваш я сега, например 1ч. елда в 2ч. вода и сутринта я ползваш. Може да я забъркаш с кисело мляко (може и без) и добавяш пресни и/или сушени плодове, ядки, семена, каквото искяш. Може пък и с малсло и сирене да ползваш.
И в ястия вместо ориз.
Благодаря! Ще пробвам. В комбинация с масло и сирене, не бях чувала, но събуди интереса ми.

# 83
  • Мнения: 9 525
Здравейте! Как да я разпозная кои чушки ще се белят лесно след изпичането им!
избери си хубави (сравнително прави, без много "чупки") и дебели, месести чушки-  Някаква капия примерно. На тънките (Сиврия, Долма, Златен медал и други подобни) като ги изпечеш почти нищо не остава от месото. Печеш на скара, огън, или котлон (ако е керамичен, аз слагам една тавичка за еднократна употреба алуминиева и на нея). Не във фурната. Когато са готови, веднага ги слагаш в найлонова торба, която затваряш добре и оставяш вътре около час.  и повече може. Тогава белиш.

да, и аз това щях да кажа - сортовете "за печене" се белят лесно - дебели, месести. например тъмно зелените дебели се белят мн лесно, за червнеите е ясно. аз ги пека на котлон и след това ги задушавам в тенджерка /не искам да са топли в найлон/.

# 84
  • Мнения: 22 867
Най-лесно ми се белят чушките, печени в чушкопек. Слагам изпечените в кофа с капак, задушават се и после ципата се смъква като чорапче. Но пак са по-месести, прави чушки, обикновено за зимнина.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 832
Здравейте! Как да я разпозная кои чушки ще се белят лесно след изпичането им!
Ние ги печем на огън/жар върху скара. Слагаме ги в тенджера с капак или във вестник/хартия и после найлонов плик. Задушават се поне час-два и се белят лесно. По същият начин процедираме с патладжани и червени домати.
Както вече са написали чушките трябва да са месести. Да не са сиврия или селски. При тях ципата е много тънка и нямат достатъчно "месо".

# 86
  • Мнения: 296
Здравейте! Какъв ориз купувате за да не става на каша, и най-вече за чушки с ориз. Моя мъж все намира кусур на чушките, моля и за изпитана рецепта от вас Simple Smile

# 87
  • София
  • Мнения: 11 704
Здравейте! Какъв ориз купувате за да не става на каша, и най-вече за чушки с ориз. Моя мъж все намира кусур на чушките, моля и за изпитана рецепта от вас Simple Smile
Ползвам почти винаги дългозървест ориз, доволна съм си.

# 88
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Здравейте! Какъв ориз купувате за да не става на каша, и най-вече за чушки с ориз. Моя мъж все намира кусур на чушките, моля и за изпитана рецепта от вас Simple Smile
Чушките ли са проблем, оризът ли или и двете?! И рецепта за какво - чушки с ориз или пълнени чушки с ориз.
За пълнение чушки съм ползвала всякакъв ориз - и с кръгли зърна, и дълги. Нямам проблем.

# 89
  • Мнения: 296
Оризът е проблема. Или на места му хрупа или е кашкав. Да, пълнени чушки с ориз

Общи условия

Активация на акаунт