За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 639
  • 743
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 279
Чубрица, джоджън и подобни държа в буркани от кафе-в шкаф на тъмно, а това, което ползвам в момента-в по-малко бурканче
Скрит текст:

# 106
  • Мнения: 5 998
Привет, търся рецепта за салата с киноа и печени зеленчуци Simple Smile
Има ли разлика във вкуса, ако се гриловат зеленчуците или се изпекат във фурната? С дресинг или без?
Ще съм благодарна за вашите изпитани рецепти.

# 107
  • Мнения: 22 867
Чубрица, джоджън и подобни държа в буркани от кафе-в шкаф на тъмно, а това, което ползвам в момента-в по-малко бурканче
Скрит текст:


Аз в икейските, имам от трите вида, тези двата на на снимката и най-ниските, удобни са ми:
Скрит текст:

# 108
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
...Има ли разлика във вкуса, ако се гриловат зеленчуците или се изпекат във фурната? С дресинг или без?
Определено има разлика във куса. За мен печелят грилованите. Simple Smile
Рецепта нямам конкретна, слагам каквито ми хрумнат или имам в момента зеленчуци (това за солен вариант, понеже и с плодове е много хубаво Simple Smile), варени яйца, сирена и дресинг според настроението. Мед, горчица, соев сос, чесън, лимонов сок/оцет и зехтин. Тези ползвам най-често с киноа. Изпробвай съчетания от тях и виж кое ти харесва.
Една например е тази на Хепи - краставица, домат, чушка, яйце и сирене и соево-горчичен дресинг.

# 109
  • София
  • Мнения: 9 919
Как да си приготвя готови равиоли (лидълски, с гъби май)

# 110
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
Как да си приготвя готови равиоли (лидълски, с гъби май)
Каквото ви допада - например с доматен сос; сметанов сос със синьо сирене или с маслен сос и свежа салвия или мащерка, каквито вървят на гъби.

# 111
  • софия
  • Мнения: 564
[маслен сос и свежа салвия или мащерка, каквито вървят на гъби.
може ли да споделиш изпитана рецепта за маслен сос? благодаря!

# 112
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
Маслен сос за паста е просто масло. Разтопявам повечеко масло, внимтелно да не потъмнява, слагам листа салвиа (най-често) и след малко изваждам малко от тях за поднасянето, а при маслото добавям малко от водата на пастата да се получи сос, добавям и пастата, обърквам хубаво и това е. Сервирам с хрупкавите листенца салвия и понякога поръсвам с малко балсамова редукция и пармезан. А най-обичаме с хрукави трохи.

# 113
  • Мнения: 178
Здравейте.Искам да направя мариновано сирене.Освен другите подправки може ле да сложа и Сумак.

# 114
  • София
  • Мнения: 11 701
Здравейте.Искам да направя мариновано сирене.Освен другите подправки може ле да сложа и Сумак.
Не бих добавила, той има малко особен кисел вкус, но въпрос на избор е.

# 115
  • Sofia
  • Мнения: 21 616
Здравейте.Искам да направя мариновано сирене.Освен другите подправки може ле да сложа и Сумак.
но въпрос на избор е.
Точно, въпрос на вкус.

# 116
  • русе
  • Мнения: 1 317
Как се съхранява карфиол за по-дълго време или само на туршия може?

# 117
  • Мнения: 5 597
замразен суров може би

# 118
  • Sofia
  • Мнения: 26 371
Като варите свински крачета и уши хвърляте ли първата вода след като заври?

# 119
  • софия
  • Мнения: 564
Как се съхранява карфиол за по-дълго време или само на туршия може?
замразявам във фризера, като ми остане неизползван.

Общи условия

Активация на акаунт