За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 28 716
  • 743
  •   1
Отговори
# 345
  • Русе
  • Мнения: 5 206
Скрит текст:
Как приготвяте шоколадовата глазура за меденки,така,че да стане твърда? Благодаря!

https://ipeychev9.blogspot.com/2015/12/blog-post_22.html

# 346
  • Мнения: 385
Благодаря,i_peych! Аз може би слагам повече пр. мляко и затова глазурата не се втвърдява.

# 347
  • Мнения: 1 106
Здравейте! Имам нужда от идеи - с какво за пиене (било то алкохол и друго) сервирате боб или леща? Също какво бихте направили за десерт, ако ще има боб/леща за основно ядене? Не ги готвя никак често, а и сами по себе си са доста тежки храни и хич не ми идват идеи как да комбинирам всичко за вечерята. Благодаря предварително!

# 348
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
.. Също какво бихте направили за десерт, ако ще има боб/леща за основно ядене? Не ги готвя никак често, а и сами по себе си са доста тежки храни ..
Относно десерта... някаква скрежина - лимонова, портокалова, динена. Или сладолед от замразени плодове + кисело мляко блендирани - и поднесен в чаша (с малко натрошени бискивитии или пък ядки и от използваните (не непременно) плодове за украса и/  или шоколад) или фунийка.  Афогато или някакво семифредо.
Важно е и да е малко количество.

# 349
  • Мнения: 4 859
Здравейте! Имам нужда от идеи - с какво за пиене (било то алкохол и друго) сервирате боб или леща? Също какво бихте направили за десерт, ако ще има боб/леща за основно ядене? Не ги готвя никак често, а и сами по себе си са доста тежки храни и хич не ми идват идеи как да комбинирам всичко за вечерята. Благодаря предварително!

За пийване-вино или ракия като аперитив .
За десерт,нещо по-леко,цедено кисело +мед и орехи или сладко и орехи .Печена тиква или ябълки с мед ,ядки....А може и само плодова салата .

# 350
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Имам 500 г оризово брашно, което купих в момент на умопомрачение и сега не знам в какво да го вложа. Дайте идеи!!!
Пеп-4о, изказвам благодарности за хитринката с охлаждането на сместа за картофени кюфтета и за маринованата бамя. Господ здраве да ти дава!!!

# 351
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Имам 500 г оризово брашно, което купих в момент на умопомрачение и сега не знам в какво да го вложа. Дайте идеи!!! ...
За оризови палачинки например. Simple Smile

# 352
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Правила съм вкусни сладки с оризово брашно с рецепта от нета.

# 353
  • София
  • Мнения: 10 862
Имам 500 г оризово брашно, което купих в момент на умопомрачение и сега не знам в какво да го вложа. Дайте идеи!!!

Шоколадов сладкиш *7 кофички*

Ябълкови бисквити с грис

# 354
  • Русе
  • Мнения: 5 206
Скрит текст:
Имам 500 г оризово брашно, което купих в момент на умопомрачение и сега не знам в какво да го вложа. Дайте идеи!!!
Пеп-4о, изказвам благодарности за хитринката с охлаждането на сместа за картофени кюфтета и за маринованата бамя. Господ здраве да ти дава!!!

https://ipeychev9.blogspot.com/2016/11/blog-post_26.html

# 355
# 356
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Благодаря ви за светкавичната реакция, вече знам закуската и десерта за утре. Simple Smile

# 357
  • Мнения: 3 361
Скоро се коментираше едно бутер тесто с масло, което е по 6 в кашон. Днес звъннах, може да се поръча на бройка, 2 килограма е листа и струва 32-33 лв. с ДДС. Над 50 лв. доставката е безплатна.

# 358
  • Мнения: 1 953
На някои неща не знаят какви пари да им искат. То, кг. масло е  по-малко от 16 лв, а в тестото е 1/3. И за пречистеното масло така, на двойна цена го продават.

Когато се учех да точа, правя бисквити по толкова много пъти съм разточвала тестото, че бисквитите накрая имаха вкус на бутер банички.

# 359
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
 ooooh! Мдааа... сама да си приготвя 2кг бутер тесто, с масло не на едро, а от магазина на цена 5лв пакетчето от 250г (пък ако е на промоция и 3лв ще е), ще ми излезе на половин цена (и по-малко дори) на тия 32-33лв.

Общи условия

Активация на акаунт