164 ГПИЕ "Мигел де Сервантес" - 2

  • 78 067
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 111
8Д клас е синът ми. За стипендиите прочетох тук най-напред, обърнах внимание на синът ми и той си видя информацията в "365".

# 31
  • Мнения: 132
Да, имаше за здравна застраховка. Но за стипендии и присъствеия ден на 28.10. не съм получавала.
[/quo

Влязох в Школо, за да погледна съобщенията. Едно от директорката с инфо за изолацията и едно от зам. директорката Лили Самуркова за здравната застраховка. Другите явно са получени в профила на ученичката.

# 32
  • Мнения: 23
Благодаря за отговора! Където съм написала одобрение имах предвид обучение. Писах от телефона и явно ми го е поправили и не съм видяла.

# 33
  • София
  • Мнения: 11 807
Гледам, родителски срещи са обявили. Афрър парти? Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 287
Партиии🎊🎉🎊🎉
Санака, кажи кога е, моля. Не виждам нищо нито в Школо, нито на сайта.

# 35
  • София
  • Мнения: 10 825
Какъе е този "общински съвет", който ще избираме? Та ние в нашия клас не се познаваме родителите. Явно на диброволци ще се разчита. Чак пък и задължително присъствие. Аз тогава като не съм в София, задължително или не, не мога да присъствам.

# 36
  • София
  • Мнения: 11 807
Обществен съвет ще избираме бе, Онна. Общинския вече го избрахме. Joy
На мен ми е по-интересно как ще се избира на втори етап - там пък хич няма да се познаваме.
Няма как да е задължително - няма да ни изключат за неизвинени отсъствия.

Гугичка, има съобщение от Йончева в дневника - на 11.12. ще има родителска среща за избор на  представител на класа в Обществения съвет. Не е обявен час обаче, вероятно по-късно ще го уточнят. Но не пречи да си определим час за афтър партито, де. Wink

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 23:17 от sanaka

# 37
  • София
  • Мнения: 10 825
Хахах, обществен, де. Ама че съм и аз 🤣

# 38
  • София
  • Мнения: 11 807
В сайта на училището е обявен дневният ред на родителските срещи. Освен среща с учителите и избор на представител за Обществения съвет, на срещата на 10-ти клас ще се обсъжда профилирането. Моля родителите на десетокласници да споделят предоставеното им инфо - какви ще са предлаганите профили, как ще се извършва разпределението на учениците по тях, критерии за класиране, ако има такива. Родителите на деветокласниците ще бъдем много благодарни. Simple Smile

# 39
  • Мнения: 21 427
Ако погледнеш учебните планове на страницата на училището, може да откриеш някои разлики с това, което си виждала преди. Например:
1. Като част от профилираната подготовка във втория гимназиален етап, освен испански език и втория чужд
език, които са първи и втори профилиращи предмети, учениците изучават трети четвърти профилращи
предмети, избрани от тях сред: математика, история и цивилизации, география и икономика, биология и ЗО,
физика и астрономия, химия и ООС
- с хорариум за всеки 198 часа/годишно в ХІ клас и 155 часа/годишно в ХІІ
клас.

# 40
  • София
  • Мнения: 11 807
Права си, има разлики - отпаднал е БЕЛ /което много ме изненадва точно за това училище/, както и предмети като ФВС, музика, ИИ... И ИТ няма. И това явно е променено скоро, тъй като периодично проверявам за промени/допълнения. Но още не знаем как ще са оформени профилите като комбинация от предмети и как ще се извършва разпределянето на децата по тях. Това би трябвало да стане ясно на РС на десети клас.

# 41
  • София
  • Мнения: 11 807
Ще се виждаме ли след РС?

# 42
  • София
  • Мнения: 901
Ще се виждаме ли след РС?
Май ще ми се размине този път афтър партито, а ще има ли?

# 43
  • София
  • Мнения: 11 807
Ако решим, ще има. Аз съм на линия.

# 44
  • София
  • Мнения: 10 825
Осмокласниците утре в колко часа започват училище? Не откривам нова програма нито на сайта, нито в школо.

Общи условия

Активация на акаунт