Ролята на витамин D за детското здраве. Включете се и тествайте пробиотични капки WAYA!

  • 6 298
  • 276
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 903
Най-съществената вреда от липсата на витамин Д е меки, крехки и чупливи кости, мускулна слабост и понижен мускулен тонус.

# 136
  • Мнения: 4
Благодарим на всички потребители за активното участие в темата.

Вторият ни въпрос към Вас е:

Pushpin Знаете ли кои храни са богати на витамин Д? Мислите ли, че детето Ви яде достатъчно от тях?


На 31 октомври 2019 г. 50 от вас ще спечелят WAYA® D3 пробиотични капки срещу ангажимент за споделяне на впечатленията от продукта в анкета.

# 137
  • Бургас
  • Мнения: 5 680
С най-високо съдържание са мазните риби (сьомга, тон, скумрия), черния дроб, яйчните жълтъци, гъбите (печурки, манатарки, шитаке), кравето масло и млечните продукти (прясно и кисело мляко, сирене, кашкавал). Млечни продукти яде всеки ден детето ми, яйца може би един път седмично, от тези риби един-два пъти в седмицата. Сравнително балансирано се храни и се надявам да няма недостиг на витамин Д3, както и от останалите витамини и минерали Simple Smile

# 138
  • Мнения: 3 915
Аз знам за мазни риби основно, но и за сирене, тофу, бадемово мляко, соево мляко, гъби, овес. Яде риба и млечни, да.

Последна редакция: чт, 24 окт 2019, 10:54 от Ambrosia*

# 139
  • Мнения: 1 265
Мазни риби, гъби, овес.

# 140
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 705
Доколкото знам, високо е съдържанието в рибата, соевите продукти и овеса. Не съм сигурна дали приема достатъчно от тези храни, тъй като определено не са предпочитани от него. Поне се старая да предлагам често.

# 141
  • София
  • Мнения: 2 098
С най-високо съдържание на витамин Д са мазните риби (сьомга, тон, скумрия), черния дроб. Не мисля, че детето ми яде достатъчно от тях.

# 142
  • София
  • Мнения: 1 620
Мисля, че съдържат вит.Д мазните храни.
Доколкото знам обаче вит.Д се набавя най-вече от слънцето.

# 143
  • Мнения: 7 284
Яйчен жълтък, мазни риби, гъби, млечни продукти.Надявам се да нямат недостиг на вит., тъй като тези продукти се консумират почти ежедневно вкъщи (редувам ги).

# 144
  • Мнения: 591
Риба, яйца, бадеми. Старая се да осигурявам на децата ми такива храни, но дали приема достатъчно вит. Д от тях, нямам представа.

# 145
  • Мнения: 2 646
Не знам кои храни са богати на този витамин. Едва ли има такива храни, които да посрещат дневните ни нужди от Вит Д. Той се усвоява най-вече от слънцето

# 146
  • Мнения: 1 202
С най-високо съдържание на вит.Д са мазните риби, яйчен жълтък. Поне веднъж седмично детето ми приема риба, а яйцата се старая да са по-често!

# 147
  • Мнения: 13 547
Високо е съдържанието в мазните риби ,чернен дроб, яйчните жълтъци, гъбите /печурки, манатарки/, кравето масло и млечните продукти. Добре е и повече слънце да огрява децата ни.
Не съм сигурна, че получава достатъчно, но се старая доколкото е възможно.

# 148
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
Нямам представа кои са храните. Вит. Д свързвам със слънцето, но не знам с храните как стои въпросът.

# 149
  • Мнения: 4 585
Мазни риби, черен дроб, яйчни жълтъци, гъби, кравето масло и млечните продукти са с голямо съдържание на витамин Д. За съжаление детето ми не яде нищо от изброените по-горе, с изключение на кислото мляко, но то е толкова изкуствено на нашия пазар, че се съмнявам дали въобще съдържа нещо полезно... Приема витамин Д като добавка и правим изследвания 2 пъти годишно.

Общи условия

Активация на акаунт