как се пише запис на заповед?

  • 7 512
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Isa е права, ако в ЗЗ се съдържа основание, то този ЗЗ може да се разглежда като разновидност на квитанцията. Не можеш да го предявиш, тъй като съдията ще ти се разпореди да си търсиш плащането на основанието, което си посочил в ЗЗ.

Махай основанието.

П.С.

И аз имам тук Записи, ама не мога да ги постна, мога само да ги пратя по мейл, ако някой иска, да праща мейла на лични!

# 16
  • София
  • Мнения: 6 999
De Simone, не става.

Както казах - строго формален е, в това което си написала има излишни неща.

Нямате ли адвокат? Мога да ти помогна, но ми трябват параметрите. Ако те устройва обаче да го получиш утре, защото влизам в срещи и имам адски зъбобол, та и да мисля не мога  Embarassed

Пусни ми бележка.

# 17
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Махай основанието, да остане само безусловно и неотменимо се задължавам да платя сумата от еди-колко си лева. Като в горен десен ъгъл да се напише саморъчно без протест, и подпис на издателя,

а най-отдолу "предявен за плащане на дата.........",
и под него предявен на: и подпис на издателя!

Не знам дали разбра, ако не си, дай мейл, ще ти я пратя готова, само да си попълниш данните, ако пък искаш чакай Isa!

# 18
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Записът на заповед има задължителни атрибути, без които се счита за нищожна - дата и място на издаване; име, адрес и др. данни на издателя; точна сума; дата и място на изплащане; име, адрес и др. данни на лицето на което трябва да се изплати сумата; подпис на издателя. Досатъчно е да присъстват описаните атрибути, другото е излишно.

# 19
  • Мнения: 487
ЗАПИС НА ЗАПОВЕД /ТЪРГОВСКИ ЗАКОН/


Съдържание

Чл. 535. Записът на заповед съдържа:
1. наименованието "запис на заповед" в текста на документа на езика, на който е написан;
2. безусловно обещание да се плати определена сума пари;
3. падеж;
4. място на плащането;
5. името на лицето, на което или на заповедта на което трябва да се плати;
6. дата и място на издаването;
7. подпис на издателя.

Непълнота на съдържанието
Чл. 536. (1) Документ, който не съдържа някои от реквизитите, посочени в чл. 535 , не е запис на заповед, освен в случаите, определени в ал. 2, 3 и 4.
(2) Запис на заповед, в който не е посочен падежът, се смята платим на предявяване.
(3) Ако не е уговорено друго, мястото на издаването се смята за място на плащането и за местожителство на издателя.
(4) Запис на заповед, в който не е посочено мястото на издаването, се смята издаден в мястото, посочено до името на издателя.



                                ЗАПИС НА ЗАПОВЕД 
     Долуподписаният .................................................... 
     като ИЗДАТЕЛ на настоящия запис на заповед се задължавам да платя на ...
     .............................................. или на негова заповед 
     сумата  ...................... (словом ..............................
     .....................................).  Падежът на паричното задължение
     е на ................, а мястото на плащане е: ................. 

     Дата на издаване: ................ 
     Място на издаване: ............... 

                                      Подпис на издателя: .............. 
 

# 20
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
А ето Пиратка, го е написала още по-точно и обосновано.

# 21
  • Мнения: 3 457
De Simone, не става.

Както казах - строго формален е, в това което си написала има излишни неща.

Нямате ли адвокат? Мога да ти помогна, но ми трябват параметрите. Ако те устройва обаче да го получиш утре, защото влизам в срещи и имам адски зъбобол, та и да мисля не мога  Embarassed

Пусни ми бележка.
мога д аотида при адвокат,но ми трябва за днес ,за довечера ,а времето е отвратително и смалкия не мога да излеза,затова реших сама да сътворявам а дано някои да помогне Joy  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт