В момента чета ... 62

  • 45 582
  • 741
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 6 150
Ох, и аз си я трупнах "Споделен живот" за четене, но сега видях че съм гледала филма. Доста тежък ... може да й дойде момента все пак, но засега ще се въздържа, още ми е прясно.

# 466
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 305
Та при "Леопарда" авторът според мен вече е в стихията си(тя е мисля след "Червеношийка").

Според списъка, който имам и по който чета Несбьо, между Червеношийката и Леопарда има 4 други книги. Съгласна съм обаче, че Несбьо еволюира! Бях много разочарована от първите две книги, сега съм на Немезида и нещата просто са други! Вече нямам търпение за останалите.

# 467
  • Мнения: 13 809
Ох, и аз си я трупнах "Споделен живот" за четене, но сега видях че съм гледала филма. Доста тежък ... може да й дойде момента все пак, но засега ще се въздържа, още ми е прясно.

Филмът завършва в собствена трактовка коренно различна от края на книгата. Филмовият край е измисленв стил американски хепи енд. Аз не съм го гледала. Съпругът ми го в гледал. Като тръгнах да му разказвам той се сети че го е гледал,беше учуден че така са префразирали края. Но то това е класика в Холивуд.

# 468
  • Мнения: 74
Та при "Леопарда" авторът според мен вече е в стихията си(тя е мисля след "Червеношийка").
Според списъка, който имам и по който чета Несбьо, между Червеношийката и Леопарда има 4 други книги. Съгласна съм обаче, че Несбьо еволюира! Бях много разочарована от първите две книги, сега съм на Немезида и нещата просто са други! Вече нямам търпение за останалите.
Да, моя грешка. Усетих се още като го написах. "Леопардът" е точно след "Снежния човек".
Завиждам на всички, които не са чели още поредицата за Хари Хуле.
Аз се каня да ги почна под ред отново, защото съм ги чела много разбъркано. Което не ми попречи на удоволствието обаче.
Изтеглила съм няколко книжки(супер различни като жанр) и не знам с коя да почна:
"Така го правят датчаните"
" Какво красиво нещо беше любовта"(Неслихан Аджу)
"Защото те обичам"(Мюсо)
"Моментът"(Дъглас Кенеди)
"Мрак"(Джилиан Флин)
"Тъмното място"(Сам Милър)
Някой ако е чел някоя от тези, да даде мнение.

# 469
  • Мнения: 8 229
"Споделен живот" е наистина страхотна книга, която си струва да бъде прочетена. Филмът не ми хареса. Гледах го случайно, сигурно година-две след книгата и според мен изобщо не успява да предаде дълбочината ѝ. И наистина е книга, в която няма добри и лоши герои, черно и бяло. Няма вярно решение. Реалността в цялата ѝ жестокост и прелест в същото време.

# 470
  • София
  • Мнения: 5 566
"Защото те обичам"(Мюсо) - интересна е, типична за автора; чете се на един дъх
"Моментът"(Дъглас Кенеди) - тази е страхотно силна книга според мен, но е тежка и иска по-специална настройка, за мен е по-добра от повечето други книги на автора
"Мрак"(Джилиан Флин) - също се чете бързо, има много гадости в нея (както си пише Флин), става

# 471
  • Мнения: 74
"Защото те обичам"(Мюсо) - интересна е, типична за автора; чете се на един дъх
"Моментът"(Дъглас Кенеди) - тази е страхотно силна книга според мен, но е тежка и иска по-специална настройка, за мен е по-добра от повечето други книги на автора
"Мрак"(Джилиан Флин) - също се чете бързо, има много гадости в нея (както си пише Флин), става
Благодаря, почнах ги всичките едновременно. Което дори и за мен е леко откачено. Засега никоя не е "моята"книга, но пък не са и лоши.
Ще дам после отзиви.

# 472
  • Мнения: 2 024
На коледна тематика съм и прочетох "Коледна тайна"- хареса ми като изказ и стил, все се появяваше нещо неочаквано и има доста моменти, над които да се замисли човек.
След това подхванах "Всичко започна на Коледа"- допадна ми, макар на моменти да ми доскучаваше, но имаше хепи енд. Принципно не си падам по любовни, захаросани романи, но ме е хванала музата.
Тази, която съм приготвила за утре е "Класически коледни истории".

# 473
  • Мнения: 252
Чета "Отнесени от вихъра" и ми харесва много, но видях, че в книгата липсват отпечатани 10 страници...
Дали има шанс книжарница Хеликон да ми я сменят, поръчах я на намалението на черния петък?
Тъй като не ми се чака продължавам да я чета свалена на лаптопа, но не ми се иска да имам книга в библиотеката с липсващи страници...

# 474
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
На мен Коледна тайна също ми допадна. Малко мудно ми започна и някои моменти ми бяха прекалено детински. Като цяло за убиване на времето става. По принцип не съм фен на този стил книги, но пък имах нужда от нещо разтоварващо.
Обмислям какво да подхвана, сега.

# 475
  • Мнения: 10 690
На мен също ми се четеше нещо приятно, коледно.... И се опитах да започна "Коледна тайна", но електронното копие, което имам, е направо на възможно да се чете поради ужасното форматиране. Някой дали има читав вариант на файла и е сконен да ми го изпрати?

Иначе започнах на хартия "Крехко равновесие" (Рохинтън Мостри). Чудесно начало и стил на писане. Мисля, че ще се окаже много "моя" книга Simple Smile

# 476
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Happy Mijjj ツ, имам я в PDF, ако ти върши работа, мога да ти я изпратя.

# 477
  • Мнения: 8 229
Аз съм на "Глад". Горе-долу на средата на книгата съм, но вече съм наясно, че ще влезе в номинациите ми за тази година. Доста се изписа за книгата, няма да подхващам и аз. Определено е от "моите" книги като стил, атмосфера, изказ.

# 478
  • Мнения: 10 690
Happy Mijjj ツ, имам я в PDF, ако ти върши работа, мога да ти я изпратя.

Благодаря ти, вече ми я пратиха Simple Smile

# 479
  • Мнения: 13 809
Аз съм на "Глад". Горе-долу на средата на книгата съм, но вече съм наясно, че ще влезе в номинациите ми за тази година. Доста се изписа за книгата, няма да подхващам и аз. Определено е от "моите" книги като стил, атмосфера, изказ.
Днес ще гледам филма ( тип хорър ) който е 2012 и съм завършил пълната серия от книга , информацията и филм.
Дописвам се :филмът е Боза, ужас... няма нищо общо с Донър историята, едното име на прохода се ползва нищо друго. Не си губете времето.


За да не е празен поста вчера започнах  "Забрави децата си "  на Сохер Кашоги.  Беше вечерта , исках да чета нещо, а тя  беше пусната в групата за ЕК , та реших да я "глътна" . Усещам че не е моята книга , но съм я почнала ще я завърша. Темата е вечна като света - семейство със съпруг мюсюлманин  и съпруга друговерка . На съпруга  в един момент нещо му прищраква и начинът му на възпитание и религията почват да го дърпат към корените.

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 22:56 от _re_ge

Общи условия

Активация на акаунт