В момента чета ... 62

  • 45 539
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Прочетох  ,,Малки големи неща ,, от Джоди Пико - като цяло ми допада идеята,която е разгледала за расизма ,както и омразата и любовта. Не ми допадна прекаленото описание  за връзките и спомените на героите, просто предпочитам по-бързо да се развива действието, а те го забавяха и съответно обемът ми се видя излишен, но пък друг читател може да мисли различно.
Като цяло не е лоша, предлага теми за размисъл, малко фантастика ми беше съдебното решение и развоя, но все пак е художествена измислица. Не е нещо улау, поплаках си. Simple Smile

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 446
Прочетох "Никога повече" на Колийн Хувър. Много разтърсваща книга.

# 77
  • Мнения: 6 346
Марио Варгас Льоса има нова книга - Tiempos recios, донякъде била свързана с "Празникът на Козела". Хвърлила съм й око.Relaxed

Скрит текст:
Ама много ме е яд, че Хари Хуле, както така хубаво беше отказал алкохола, се пропи пак - в "Прилепът", а разбирам, че и иначе, в другите книги, пиенето си му било запазена марка.Disappointed Relieved

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 198
В момента чета "Учителката по пиано" на Джанис Лий. Оказа се много лош избор след "Съдбовен път" Rolling Eyes Не ме грабва, трудно върви. Тематиката е интересна, действието се развива в Хонконг в два времеви пласта - по време на Втората световна война и 6-7 години след нея. Но е написана някак хаотично, героите са ми едни повърхностни, очевидно има драма в живота им, но аз не я усещам тази драма. Не знам дали е заради силната книга, която четох преди това, или просто тази си е такава. Някой чел ли я е?

# 79
  • Мнения: X
Започвам "Други богове" на Лъвкрафт. Нов сборник, с неиздавани разкази и новели. Много се вълнувам, днес си взех книгата и нямам търпение да я започна. За Лъвкрафт нямам съмнение, че ще ми хареса.

# 80
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Скрит текст:
Вчера вечерта започнах тази книга. Авторката е латиноамериканка , носител на Национална награда за литература  - Чили , 2010г. - разглежда няколко персонажи, които се озовават ,,заключени,, от снежна буря заедно. За всеки един разказва спомени от живота им като деца - т.е. минало и сегашно. Намесва и политиката в родната си държава, което е разбираемо за латиноамериканските автори.

# 81
  • София
  • Мнения: 3 289
lorito5678751 , ако ти хареса, Исабел Алиенде има  и други книги още по-хубави от тази.

Аз, след ревюта на Нормални хора, взех, че я чаках да я издадат, че и си я купих. А тя тийн книга, че дори посредствена.

# 82
  • Мнения: 6 346
А, не е чак тийн книга. На мен ми хареса.

# 83
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
"Нормални хора" е много повече от тийн книга.

# 84
  • София
  • Мнения: 6 210
Прочетох "Погубеният свят" на Том Суетърлич. Готина научна фантастика, макар че към финала малко зациклих и историята до известна степен ми се стори предвидима. Без да искам сравнявах този роман с книгите на Блейк Крауч (просто негови романи в този жанр съм чела напоследък). Може би Крауч е една идея по-лесно смилаем, ако мога да се изразя така - и като стил, и като сюжети. Това не е критика нито към Крауч, нито към Суетърлич, в никакъв случай Simple Smile Даже си мисля, че ако прочета "Погубеният свят" втори път, сигурно ще открия нещо ново.
Сега най-вероятно ще започна "Вторият сън" на Робърт Харис.

# 85
  • София
  • Мнения: 3 289
Вие сигурно сте я прочели цялата. Аз съм на първите 25% още.
А обикновено точно вас двете ви следя внимателно какво четете, че ми харесва и на мен.

И изобщо не разбрах какво имате предивд. Може ли в скрит текст?

# 86
  • Мнения: 6 346
Грета, аз не видях нищо тийнейджърско в книгата. Много от вълненията и на двамата ми бяха познати, а и като цяло книгата отразява до голяма степен живота днес, проблемите и тревогите на съвременните млади хора (и под млади нямам предвид тийнейджърите само).

# 87
  • Мнения: 1 370
Приемате ли нови попълнения? Grinning
В момента чета "Мистерията с трите четвърти" на Агата Кристи. Изключително интересна, кара те да четеш, за да получиш отговори, но колкото повече напредваш, толкова повече въпроси изникват.
Преди нея привърших "Уроците на пингвина"  на Том Мичел, също ми хареса. Трогателна книга, която за пореден път ми напомни, че често животните са много по-добри от хората.

# 88
  • София
  • Мнения: 3 289
Грета, аз не видях нищо тийнейджърско в книгата. Много от вълненията и на двамата ми бяха познати, а и като цяло книгата отразява до голяма степен живота днес, проблемите и тревогите на съвременните млади хора (и под млади нямам предвид тийнейджърите само).

Снощи четох доста.
Интересен стил на писане, но общо взето си е за връзката между двама млади, започнала от тийн годините им.
На места ме учудва с размислите им, та чак ми се струва нереално.
Ще си я прочета, разбира се. Не е скучна, просто не е каквото очаквах.

# 89
  • Дъблин
  • Мнения: 330
Грета, аз не видях нищо тийнейджърско в книгата. Много от вълненията и на двамата ми бяха познати, а и като цяло книгата отразява до голяма степен живота днес, проблемите и тревогите на съвременните млади хора (и под млади нямам предвид тийнейджърите само).

Снощи четох доста.
Интересен стил на писане, но общо взето си е за връзката между двама млади, започнала от тийн годините им.
На места ме учудва с размислите им, та чак ми се струва нереално.
Ще си я прочета, разбира се. Не е скучна, просто не е каквото очаквах.


Слава Богу, не съм само аз! Вече се чудех какво не ми е наред, какво пропускам с тази книга. Тук в Ирландия естествено е силно възхвалявана и реших и аз да се запозная с нея. Голяма мъка ми беше четенето, а аз не се предавам лесно. Единствено препратките към познати донякъде места ми помогнаха някак да я избутам. На финала се чудех да не би да липсват страници случайно, че така изведнъж свърши.
Като чета ревютата, хората или много я харесват или изобщо, аз явно съм от вторите.

Общи условия

Активация на акаунт