В момента чета ... 62

  • 45 553
  • 741
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 6 210
Хах, Грета Ей, разсмя ме Satisfied. Ще пробвам по-нататък и "Нормални хора", да видим аз къде ще я наредя Simple Smile)) Но "Почти нормално семейство" наистина е супер! Мъничко ми напомня за "Вечерята".

# 106
  • Мнения: 8 228
Като споменахте "Вечерята", снощи започнах "Вила с басейн". Много малко успях да прочета преди да потъна в дебрите на съня, но стилът си е същият - наслада за сетивата. Не знам как ще се развие историята и доколко ще ме грабне сюжетът, но някои автори мога да ги чета дори и само за да ги "слушам" как ми говорят.

# 107
  • Мнения: 6 346
О, радвам се, че "Почти нормално семейство" ви харесва. Simple Smile Разбира се, и на нея могат да й се намерят слабости, но и аз й дадох доста висока оценка.

# 108
  • София
  • Мнения: 5 563
"Нормални хора" на мен ми хареса. Силна съвременна социална книга е. Малко депресантска, но реалистична.

Вени, с това оприличаване на "Почти нормално семейство" на "Вечерята" ме заинтригува. Ще следя за отзива ти като я прочетеш.

# 109
  • София
  • Мнения: 6 210
Вени, с това оприличаване на "Почти нормално семейство" на "Вечерята" ме заинтригува. Ще следя за отзива ти като я прочетеш.
Пете, да, намирам някакви аналогии. Естествено, романите са доста различни, но така или иначе точно за теб си мислех, че трябва да ти препоръчам това заглавие, ако до финала нещата се задържат добре Simple Smile Ти наскоро хареса и "Сребърния път", а мисля, че "Почти нормално семейство" е една малко по-добра.

# 110
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 734
"Почти нормално семейство" ме заинтригува наскоро като разглеждах какви книги да си купя на Ера по 1ви ноември. Жалко, че не влиза в прИмоцията.

# 111
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
"Носферату" я ошатках за нула време, въпреки 600те страници. Хареса ми много. Доста добре си е пипнал сюжета, края е подобаващо добър. За малко да се разочаровам 20 страници преди самия финал, викам си копира баща си, но той пък взе, че се поправи и направо ме изненада приятно.

Сега чета "Убийството е всичко", но съм в самото начало и нямам още мнение. Върви обаче бързо и хваща вниманието, мисля че ще ми допадне.

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 16 111
В момента чета,, Свидетел на обвинението,, А. Кристи.
Много ми е увлекателно!

# 113
  • София
  • Мнения: 22 944
Приключих "Корабът с булките". Като цяло не ми хареса. Отдавна книга не ми е вървяла толкова бавно, не ми допадна и финалът. Очаквах да се разбере съдбата и на четирите основни героини, а не на половината. След " Аз след теб" за мен това е най-слабата книга на Джоджо Мойс.
 Започнах " Наръчник по Люка", харесвам такъв тип книги.

# 114
  • Мнения: 7 690
Аз започнах "Пясъчният човек" на Ларш Кеплер. Първа среща ми е с него, а се оказва, че книгата е част от поредица. Засега съм доволна и ако продължи така най-вероятно ще си взема и останалите книги.
Скрит текст:



Следваща, към която ще се насоча е "Пациент 488" на Никола Бьогле.

Скрит текст:

# 115
  • София
  • Мнения: 700
Прочетох "Момичето от Бруклин". С изключение на бележките на преводача, много харесах книгата. Не ми даваше мира до края.
Продължавам с третата на Саймън Бекет  - "Шепотът на Мъртвите". Интересна е, но малко в повече ми идват
Скрит текст:
детайлните описания на разложени трупове и разните видове ларви и гадинки, които ги обитават. Дори миризмата имам чувството, че усещам като чета. Имаше го и в предишните книги, но ми се струва, че тук преобладава.
Надявам се да оправдае очакванията ми и да прочета и четвъртата от поредицата.

# 116
  • Мнения: 5 354
Антигона, "Пясъчният човек" на Ларш Кеплер е четвъртата книга за полицай Юна Лина. Другите три са "Хипнотизаторът", "Договорът Паганини" и "Свидетел от огъня". По принцип книгите му могат да се четат самостоятелно, защото криминалните случаи са си отделно, но развитието на главния герой започва от "Хипнотизаторът". Много момичета са започвали такива "поредици" откъдето им падне и нямат никакви проблеми. Просто някои предпочитат да започнат от самото им начало.
ДюДю, толкова ли са зле бележките под линия? Точно тази книга не съм чела, но при последната ми засега среща с Мюсо не си спомням да ме е подразнило нещо newsm78

Аз приключих с Мураками снощи и сега съм на "Погребаният великан" на Казуо Ишигуро. До момента ми допада доста и не ме е подразнила по никакъв начин, но пък аз нямам много голям опит с творчеството на автора (едва трета среша ми е с него) и не съм чела "Остатъкът на деня" и "Никога не ме оставяй", та не съм кой знае какъв критерий.

# 117
  • Мнения: 7 690
Подозирам, че накрая ще ги закупя и тях. Отдавна търся нещо  което да наподобява Ханибал Лектър, а Пясъчният човек се представя доста добре по тази част.

# 118
  • Мнения: 1 527
Прочетох „Леля Хулия и писачът” Марио Варгас Льоса.Хубава книга, с много колоритни и запомнящи се образи. Много ми допаднаха разказите, които се редуваха с историята на героя.

# 119
  • Мнения: 6 346
Завърших "Прилепът" на Несбьо и направо се учудвам, че я описват като слаба. Може да е по-слаба от другите, тепърва ще разбера дали е така, но сама по себе си в никакъв случай не е посредствена. Харесаха ми също елементите от историята и митологията на местното население на Австралия, на практика почти нищо не знаех от тези неща, като се изключи това, че Австралия е заселена с осъдени и изпратени в изгнание там престъпници.

Сега мисля да започна Tiempos recios на Варгас Льоса, докато имам още някакви спомени от "Празникът на Козела".

Общи условия

Активация на акаунт