В момента чета ... 62

  • 45 562
  • 741
  •   1
Отговори
# 285
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Преди няколко дни казах, че ще започна "Преди да станем твои". Не ми върви тая книга. С мъка я бутах. Много деца, пълен хаос, не мога да си ги визуализирам в главата. Мъчих, мъчих и снощи окончателно я оставих. Може би не й е дошло времето.
Днес започнах и изчетох "Между лъжите" на Мишел Адамс. Отбелязах я в любими и й сложих 5 звезди в GR. Скоро книга така не ме беше грабвала, че да не мога да я оставя. Току-що си поръчах и първата й книга. Очертава се и тя да е интересна.
Иначе, започвам "Малки големи неща" на Джоди Пико. Също моя любимка.

# 286
  • Мнения: 397
Аз чета The seven husbands of Evelyn Hugo ... много приятно ми върви, а в Storytel чудесно са я озвучили (слушам някои от откасите).
Венка, Лу, мерси за отзивите за Ирландецът - много й се чудих, но сега съм сигурна, че само филма ще гледам Simple Smile

# 287
  • Мнения: 2 225
В руския ФБ,т .нар. VK има група за безпалтни english books,доста новички издания намерих според класацията на new yourk times:)...знам,че има отделна група за тази тема,да не ме погнете:))
И за да не е спам-започнах "Последен изход" Федерико Аксат.

# 288
  • Мнения: 6 150
Чета "Вече я виждаш" на Джой Филдинг. Много харесвам авторката, но тази мудно тръгна, мудно си и върви. Няма добри отзиви, смалих кошницата, да видим натам как ще е.
Преди това четох Никога повече на Колийн Хувър. Жегна ме определено, поплаках малко даже, но някак повърхностно, захаросано и претупано бе всичко.

# 289
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
И аз съм с Джой Филдинг- Натюрморт. Ау, много увличаща книга и в същото време се чувствам малко мазохист, докато я чета, трябва да правя почивки. Препоръчвам на феновете на авторката!

# 290
  • София
  • Мнения: 6 210
Венка, Лу, мерси за отзивите за Ирландецът - много й се чудих, но сега съм сигурна, че само филма ще гледам Simple Smile
Зарязах го аз Ирландецът, даже не знам дали и филма ще гледам Stuck Out Tongue Closed Eyes.

Прочетох "Струни" на Радко Пенев - оценка 3.5* и да си призная, очаквах малко повече. Май много прекалих с ревюта, а освен това историята беше лесна за предугаждане. Все пак книгата е по-скоро добра, но тъжна история. Финалът също беше интересен като похват и да си призная - не го очаквах.

Започнах "Тайните, които не разкрихме" на Лара Прескот, май ще се спогодим добре с този роман.

# 291
  • Мнения: 397
Венка, Лу, мерси за отзивите за Ирландецът - много й се чудих, но сега съм сигурна, че само филма ще гледам Simple Smile
Зарязах го аз Ирландецът, даже не знам дали и филма ще гледам Stuck Out Tongue Closed Eyes.

Прочетох "Струни" на Радко Пенев - оценка 3.5* и да си призная, очаквах малко повече. Май много прекалих с ревюта, а освен това историята беше лесна за предугаждане. Все пак книгата е по-скоро добра, но тъжна история. Финалът също беше интересен като похват и да си призная - не го очаквах.

Ясно, Ирландецът засега отива в небитието.
А Струни ... нещо не ме влекат за момента. Толкова пъти я гледах и се чудих да си я купувам ли и все още не съм.

# 292
  • Мнения: 2 024
След много хубави отзиви взех да чета "Майката на дъщеря й". Съвсем в началото съм и не мога да изкажа мнение.

# 293
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Чета "Потъване в мъртво море"- разкази от Антония Апостолова. Нежни, деликатни, човешки разкази. Богат език - удоволствие ми е да ги чета.

# 294
  • Мнения: 2 737
Чета Яж ,моли се и обичай. Много тегаво ми върви. Частта ЯЖ беше мудна , но частта  МОЛИ Се направо ме измъчи.
За мен беше неразбрано рекламирана също, а може би тогава не бях във възраст да се замислям за духовни трансформации, някъде в кашон е.

След нея си бях купила "Дъщерята на пеперудите" Мери Алис Монро, стоя доста време  на изчакване заради анотацията- за търсене  път към себе си. Нищо особено като литературна  стойност, но ми хареса много, красива книга,  интересно ми беше за пеперудата "монарх", пазя си я на рафта.


Започнах" Щиглецът",  допада ми писането на Тарт. Ще видя до края,  засега е далече.

# 295
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Тарт е велика! Аз все още не съм прочела Малкият приятел, отлагам неизбежното.

# 296
  • Мнения: 10 687
Аз прочетох "Където пеят раците" (Дилия Оуенс). Чудесна книга за романтични девойчета на гимназиална възраст Simple Smile Приятна книга най-общо казано, но не мога да се присъединя към масовия хайп - оценка 3*  с известна щедрост от моя страна Simple Smile

# 297
  • Мнения: 5 776
Миж, ти си първата, която чета да има подобно на моето мнение. Хубава наивна романтичка книга, която не блести с нищо кой знае какво.

# 298
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Дона Тарт е литературен Господ за мен, как чакам да напише нова книга, не е истина Broken Heart

Около мен пък повечето отзиви за "Където пеят раците" са точно като на Миж.

Аз направих почти немислимото - зарязах книга след 300 страници адски зор и скука. "Артър и Джордж" на Джулиан Барнс официално влиза в моя Топ 5 най-скучни книги, които съм се опитвала да чета. Нямам обяснениe защо се е получило така. Авторът има хубава фраза, единият главен герой реално е сър Артър Конан Дойл и въпреки всичко романът е пълен с излишни, с нищо несвързани с историята детайли, действие почти няма, Джордж е досаден класически англичанин, Артър до след средата се появява само от време на време, основно тюхкайки се над болната си жена. Пълен ад. Не препоръчвам дори на феновете на Барнс.

След тази тежка греда реших, че ми трябва ударна доза смислена литература и започнах дълго отлаганата Underworld на моя любимец Дон ДеЛило. Това са 800+ страници за Америка през 50-те и 60-те години във вихъра на Студената война. Много обичам да чета за този период и засега ДеЛило не разочарова Simple Smile

Последна редакция: нд, 24 ное 2019, 11:55 от Лу

# 299
  • София
  • Мнения: 6 033
Отдавна съм си набелязала ДеЛило като автор, който искам да прочета. С коя книга ще ми препоръчате да започна?
Дона Тарт и на мен ми харесва. Чела съм Тайната история и Щиглецът. Имам и Малкият приятел на Киндъла, но на английски и не знам кога ще се престраша да я започна. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт