В момента чета ... 62

  • 45 591
  • 741
  •   1
Отговори
# 300
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Дидка, той на български език има издадени само три книги. Най-любимата ми, която бих препоръчала и за първа среща, е "Бял шум". Обаче тя отдавна е с изчерпан тираж и не се намира. Може би я има по библиотеките.

Имай предвид, че ДеЛило е доста особен автор - сериозен, подробен, с много разсъждения в книгите си. Аз го обичам, защото прави страхотни портрети на американското общество в различни епохи.

# 301
  • Мнения: 7 690
Приключих с "Пациент 488" и мога да кажа, че е доста добра. Определено ще допадне на обичащите криминални трилъри, ЦРУ и човешки експерименти.

Продължавам с "Шепнещият мъж" на Алекс Норт.



# 302
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Започнах "Майката на дъщеря й" от Даниела Петрова. Началото е интригуващо. Харесва ми и начинът, по който завършват отделните глави- с кратко, категорично изречение.

# 303
  • Русе
  • Мнения: 1 095
Скрит текст:
Започнах "Майката на дъщеря й" от Даниела Петрова. Началото е интригуващо. Харесва ми и начинът, по който завършват отделните глави- с кратко, категорично изречение.
Да не остана назад и аз я започвам. Laughing

# 304
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 814
В момента чета


Ако бях сама и не трябваше да домакинствам и да проверявам ученически домашни и изпитвания да съм я свършела за ден. Много ми хареса, приятна и лека. Ако някой я е чел други подобни - нека сподели.

# 305
  • София
  • Мнения: 3 291
Може ли малко офф.  Гледа ли някой Изпепеляване? Хареса ли ви?

Още на Синелибре. Много ми хареса.

# 306
  • Мнения: 12
Здравейте някой има ли трилогията Преобразена на Десислава Дюлгеран ако може да ми я прати на niksi_kiss@mail.bg благодаря предварително.

# 307
  • София
  • Мнения: 6 036
Започнах Пациент 488, от това, което успях да прочета сутринта в метрото - харесва ми. Simple Smile
Междувременно чета и Митове и истини за храненето - доста интересни неща научих и ми се потвърдиха някои подозрения за определени широко разпространени заблуди.

# 308
  • Мнения: 7 690
Да дам доклад - "Шепнещият мъж" определено не ме грабна по начина, по който очаквах, но е някак разбираемо след силните скандинавски криминалета, които изчетох преди това. Става за запълване на времето, лека е и не много завъртяна и засукана.

Продължавам с "Енциклопедия на серийните убийци" 


# 309
  • Мнения: 13 812
Реших да не се мъча с "яденето и молитвите" повече, затова след като  набързо приключих Чудото в Поскокова драга (Неангажиращо книжле с черен балкански хумор. Става да се чете в транспорта но нищо повече лично за мен) , днес почнах Човекът в търсене на смисъл на Виктор Франкъл.
За сега ми направи впечатление че има три предговора ( към различни издания ) които минах отгоре отгоре защото искам да стигна до същността . Аз принципно обичам да чета предговорите след като съм прочела книгата. Дават ми друг поглед.  Първото което научих е че Аушвиц и Освиенцим са едно и също място. Продължавам нататък.

# 310
  • Мнения: 6 150
Междувременно чета и Митове и истини за храненето - доста интересни неща научих и ми се потвърдиха някои подозрения за определени широко разпространени заблуди.
Момчето има и страница във Фейсбук. Препоръчвам я, интересно и забавно е.

# 311
  • Мнения: 6 346
Прочетох "Глад" на Алма Катсу, така че да си кажа накратко впечатленията. Ами, по принцип не е моята книга,
Скрит текст:
аз предпочитам да чета малко по-реалистични неща (дори на Стивън Кинг не съм склонна да му простя прекаленото залитане към свръхестественото).
Но "Глад" е много силна. Това е историята на експедицията на Джордж Донър - преселници, които прекосяват САЩ с покрити каруци на път за Калифорния, т.е. базирана е на реални събития, повечето герои са исторически личности. Но според мен е препоръчително да не сте много запознати с фактическите развития (както и аз не бях), за да се насладите максимално на книгата, защото Алма Катсу представя своя, алтернативна версия за нещата. Много добре е разказано, много увлекателно, хваща те за сърцето, започваш да симпатизираш на някои герои, а да мразиш други, надяваш се "твоите" хора да оцелеят накрая. Така че наистина хубава книга, въпреки че не съм почитателка на хорър жанра.

След нея си харесах "Да обичаш като Артуро Кинер" на Мигел де Леон.

Скоро трябва да приключвам и "Баба праща поздрави...", ама да видим кога, че на нея все й обръщам по-малко внимание, въпреки че много ми харесва до момента. А вече след нея планирам "Истории от 90-те".

# 312
  • Мнения: 13 812
Много благодаря за отзива за " Глад" . Аз така и не я намерих ни на бг ни на руски да я чета свалена или онлайн, но пък за сметка на това прочетох доста из интернет за този случай с т.н. Donner's Party, особено в Уики на руски с много документални подробности. Свалих и някакъв филм по- стар,  а не този от 2012 ( защото той бил мистик хорор - Уендиго и прочие , което доста страни от реализма ,към който бих искала да се придържам в случая) . Имало и трети много хубав документален американски филм от 1992 г. но го имаше само платено, така че не можах да го гледам. Като те чета разбирам че сега ако ми попадне книгата ще ми бъде странна.   Отново благодаря!

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 15:48 от _re_ge

# 313
  • Мнения: 6 346
Да, и аз прегледах днес, макар и отгоре-отгоре, текста в Уикипедия, много е интересно. И филма го мярнах, макар че не знам дали ще го гледам и него.

# 314
  • Русе
  • Мнения: 1 095
На половината съм на ,,Майката на дъщеря й,, - харесва ми. Не знам защо си мислех ,че е любовна драма, то се оказа психо-трилър . Като за дебютен роман , не съм чела много от този жанр, успява да ме държи в напрежение и всяка глава да заплита-разплита още повече мистерията. Тук четох,че краят е развалил цялата история и не се е харесал, дано да не е така. Отделно, очаква се уж да се снима филм по книгата.

Общи условия

Активация на акаунт