В момента чета ... 62

  • 45 590
  • 741
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 6 036
Аз с колебаех между тази книга и Ана от промоцията на Сиела. Накрая взех Ана и съм меко казано разочарована. Толкова повърхностна книга скоро не бях чела.

# 316
  • София
  • Мнения: 6 210
Аз прочетох "Тайните, които не разкрихме" на Лара Прескот. При мен се получи нещо като при Cioccolata - започнах книгата тотално неинформирана. В романа се разказва за любопитната история около написването и публикуването на "Доктор Живаго", но и не само Simple Smile. Една доста голяма част от книгата се базира на реални събития и случки, а друга е плод на въображението на авторката. Получило се е нещо като приключенски дамски шпионски роман с исторически елементи. През цялото време четях с удоволствие и любопитство, даже отварях гугъл, за да търся информация кое от написаното е истина, кое измислица. Книгата ми хареса доста, чак неочаквано.

# 317
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
"Глад" съм я препоръчвала много пъти и ще продължавам да го правя. Чудесна книга, хубав превод на Богдан Русев и отлично книжно тяло. Заслужава си човек да я има в библиотеката си.

Аз бавно и славно напредвам през епохалната Underworld на Дон ДеЛило. В началото ми тръгна леко тегаво, защото хич не обичам бейзбола, а отварящата сцена е по време на бейзболен мач. Но 200 страници по-късно с удоволствие си пътешествам из съзнанията на американците от 50-те и 60-те години на миналия век. Да видим дали ще успея да я приключа до края на годината, както ми се иска Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 14:02 от Лу

# 318
  • София
  • Мнения: 6 210
И "Тайните, които не разкрихме" е в превод на Богдан Русев Simple Smile Той е добър преводач и ми прави впечатление, че все интересни заглавия в негов превод съм чела.

# 319
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Богдан е от това ниво преводачи, които могат да си позволят да избират кои книги да превеждат и е доста придирчив. Помня едно време как се буташе да преведе Майкъл Шейбон, ама му се размина Grinning

Иначе освен добър е и доста бърз в работата, което особено около Коледа е адски важно.

# 320
  • Мнения: 10 691
Аз пък бях чела наскоро едно интервю с него и жена му за живота им на село.
Интересни хора Simple Smile

https://www.dnevnik.bg/istorii_na_denia/2019/10/21/3979376_bogda … braha_da_jiveiat/

Иначе по темата - почнах "1984" на Оруел и ми дойде като ритник право в мозъка.
Ужасяваща книга и то не толкова по отношение на очевидните паралелите с миналото, колкото със сегашното време и тенденциите за бъдещето ...

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 13:51 от Happy Mijjj ツ

# 321
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 739
Приготвила съм и аз "Глад". Сдобих се с нея от една група за употребявани книги и я взех на половин цена.
Продължавам с "Книга за Балтиморови". Увлича! Каква ли ще да е тази Драма? Blush Голямо любопитство ме  е обзело.

# 322
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Момичета, предвиждайте си време да поставяте заглавията на книгите в кавички. Самата тема ни задължава.

# 323
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 814
Аз с колебаех между тази книга и Ана от промоцията на Сиела. Накрая взех Ана и съм меко казано разочарована. Толкова повърхностна книга скоро не бях чела.

Аз взех и двете. "Майката на дъщеря й" я прочетох много бързо, защото нямах търпение да разбера мистерията. Доволна съм. "Ана" обаче се оказа пълен провал, пълен. Толкова плоска, с едни никакви герои. Мисля, че "Ана" получи по-голяма подкрепа от Блажев, СИЕЛА, отколкото "Майката на дъщеря й", което ме изненадва неприятно.

# 324
  • Мнения: 6 346
Блажев превъзнася всички книги на "Сиела". Simple Smile Аз вече подхождам с едно наум към неговите писания. Винаги гледам да прочета повече за книгата и на други места, преди да реша дали да я чета.

# 325
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Е, то на Блажев превъзнасянето на заглавия на Ciela си му е част от трудовата характеристика Simple Smile Но определено прекалява понякога.

Момичета, предвиждайте си време да поставяте заглавията на книгите в кавички. Самата тема ни задължава.

armeria, права си напълно. Аз само ще вметна, че заглавията на книги на английски не се отбелязат в кавички. Счита се за старомодно и се прави само в академичните среди. Отбелязвам го, защото чета доста на този език и споменавам сравнително често такива заглавия Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 16:39 от Лу

# 326
  • Мнения: 6 346
Така е, разбира се, просто и читателите не трябва да забравят това.

# 327
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Продължавам да чета "Майката на дъщеря й" и тя продължава да ми харесва. Ето едно интервю с авторката.

   https://bgstoryteller.co/2019/11/18/%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0% … 1%82%D0%BA%D0%BE/

# 328
  • Русе
  • Мнения: 1 095
И на мен ми хареса без края - наистина беше малко нескопосано, да не кажа много ,язък за цялата история, наистина имаше напрежение, загадка , мистерия и финалът ми развали всичко ...... Neutral Face

# 329
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Книгомани, препоръчвам ви двете от книгите на Джоди Пико. Понеже само тях съм чела. Тая жена веднъж ме очарова с "Домашни правила", сега с " Малки големи неща". Ще търся да прочета и другите й книги.
А между временно намерих това. Малко идва като спам, но прощавайте. 

Общи условия

Активация на акаунт