В момента чета ... 62

  • 45 567
  • 741
  •   1
Отговори
# 345
  • Бургас
  • Мнения: 1 258
Започнах "Повелителката на конете" на Джоджо Мойс , прочетох шейсетина страници и още нямам никакво понятие за какво ще се разказва по нататък. В пролога се разказва история от миналото, а по-нататък се разказват паралелно за живота на двама съвсем различни човека и до сега не виждам общо между тях, но май се досещам какво може да е. Иначе я чета с интерес, не е повърхностна или просто за запълване на време.

# 346
  • Мнения: 13 806
Прочетох  книгата на Стефан Данаилов. Лесно и бързо се чете ,може и за един ден ако е почивен.  Само 70 стр е което далеч не е роман. Звучи   шеговито , чете се леко ,не е биография в истинския смисъл на думата. Последната част за политиката много ми буксуваше, дори леко ме подразни, но вероятно заема голяма част от неговия живот , която трябва да бъде уважена.

Преминавам към " Татуировчикът от Аушвиц"  - нищо не знам за нея, изтеглих я по случайност.

# 347
  • Мнения: 74
Аз прочетох "Огън на леда", Мариана Запата. И много ме яд - толкова хубава идея, толкова потенциал да има в нея и такова нескопосано изпълнение. Любопитно ми беше, аз съм се занимавала със спорт, синът ми се занимава, в средата около мен е пълно с активни спортисти и може би затова ме е яд толкова. Просто си давам сметка, че наистина може да се получи много добра книга с тази идея.
И на мен ми хареса. И на мен ми липсваше нещо обаче, не ми беше съвсем достоверна. И по-точно техните отношения, може би откъм спортна гледна точка беше ок.

# 348
  • Мнения: 74
По въпроса колко книги годишно - много. И аз чета много бързо, мъжа ми казва, че чета така, както синът ни яде - гълтам без да дъвча😁Но да речем 10-20 книги месечно, което е много годишно. Което има страшно много положителни, но и много отрицателни страни- губя време, залисвам се в книгата, все по-трудно ме впечатлява книга и т.н. Но пък съм научила децата да четат само с личен пример. Дъщеря ми прочита "дебела тухла" от 200 страници за ден-два, а е само на 11г.

# 349
  • София
  • Мнения: 336
Здравейте,
Благородно ви завиждам за броя книги годишно, надявам се, като децата пораснат още малко, да имам повече време за четене.
Аз приключих днес с Майките на Теодора Димова и много ми хареса. Мисля за тази година да спра с "майките" и семейните отношения (предишната книга беше Оризовата майка) и да я приключа с нещо леко и усмихнато - тук имам нужда от вашите препоръки Simple Smile

# 350
  • София
  • Мнения: 6 033
Ще имаш. Аз почнах да чета пак като ср върнах на работа от майчинство. Преди това 3.5 години -йок. Simple Smile Сега чета в метрото, в обедната почивка, като заспят децата....
И аз направо ги гълтам книгите. Особено ако ми е интересна, имам чувството че само сканирам страниците. Лошите страни са, че след 2 дни нищо не ми е останало в главата. Simple Smile

# 351
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Чета "Черната къща" от Питър Мей. Може би защото нямам много време за четене, но някак все още не мога да я "усетя" тая книга. Имам чувството, че надничам в чужда книга за малко. Вероятно съм си я изтеглила след положителни отзиви от тук и не е от Читанка. Форматът не ми допада, но ще я прочета.

# 352
  • Мнения: 10 687
Знам, че много хора ще се зарадват на тази новина, затова споделям тук Simple Smile
"Глад" на Алма Катцу е качена днес в МБ Simple Smile Енджой Simple Smile

# 353
  • Мнения: 2 225
Веднага се придобих с нея:)

# 354
  • Мнения: 630
И аз с новината за "Глад" идвах, приятно четене.

Аз прочетох "Останалите". На мен ми допадна, книгата наистина е за останалите, как те приемат и се справят със случилото се. В тази връзка някой питаше по-назад разбира ли се къде са отишли изчезналите, отговарям в скрит текст:
Скрит текст:
Не

След това прочетох "Все още Алис". И филмът и книгата са много силни, сега като ми се случи някоя дума да не ми идва наум на мига и веднага за книгата се сещам.

Прочетох и "Колекционер на деца". Започна добре, ама по средата заприлича на книга за Тоскана - то вино, то любов, чак се замислих да не би да са сканирали две различни книги и да ми е дефектен файлът Sweat Smile

Сега чета "Инспекцията" на Малерман, първа среща ми е с него, да видим.

Моето предизвикателство в ГР е 30 книги. Сега съм на 27-ма, няма да го изпълня вероятно. Възхищавам ви се, че четете по 50+ книги.

# 355
  • Мнения: 10 802
Да кажеш после за "Инспекцията" отзиви. Купих я заедно с Червеното пиано. Не бях чела до сега Малерман, само бях слушала невероятни превъзнасяния за книгите му. Изчетох Червеното пиано, много се запалих, хареса ми идеята, но не и края... Та не съм очарована особено.
Сега чета "Така го правят датчаните". И тя в началото много ме запали, но съм минала 2/3 и леко взе да ми доскучава. Някои описания ми идват прекалено излишни.
След нея мисля да почвам "Инспекцията".

# 356
  • Мнения: 13 806
Аз дръпнах Глад още вчера вечерта и съм прочела посреднощ  60 страници, не можах да заспя от  радост. Толкова  безрезултатно я търсих последните седмижи в електронен вид и тука такава приятна изненада. Затова отложих Татуировчикът .

# 357
  • София
  • Мнения: 6 033
Може ли някоя добра душа да ми я прати? Не ползвам Мейлбуукс. В замяна мога да пратя много интересна книга - „Сушата”. Simple Smile

# 358
  • Мнения: 13 806
Може ли някоя добра душа да ми я прати? Не ползвам Мейлбуукс. В замяна мога да пратя много интересна книга - „Сушата”. Simple Smile

Прати ми на лични мейла си

# 359
  • Бургас
  • Мнения: 446
Може ли и на мен? Нямам регистрация и не звам как става в mailbooks Confused

Общи условия

Активация на акаунт