В момента чета ... 62

  • 45 556
  • 741
  •   1
Отговори
# 360
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 793
Да кажеш после за "Инспекцията" отзиви. Купих я заедно с Червеното пиано. Не бях чела до сега Малерман, само бях слушала невероятни превъзнасяния за книгите му. Изчетох Червеното пиано, много се запалих, хареса ми идеята, но не и края... Та не съм очарована особено.
Сега чета "Така го правят датчаните". И тя в началото много ме запали, но съм минала 2/3 и леко взе да ми доскучава. Някои описания ми идват прекалено излишни.


Това за мен е Малерман - интересна идея и накрая сякаш просто му писва, цапва някакъв финал и това е. Така мисля за "Кутия за птици", "Къщата на езерното дъно" и "Червеното пиано". 3 от 3 Simple Smile

"Така го правят датчаните" много ми хареса. Изобщо не ми стана скучна. Допадна ми, че авторката не спести и лошото в Дания, а по едно време си мислих, че всичко е прекалено нереално. Опитвам се да докарам хюга у дома. Извадих всички свещи, които съм получавала някога като подаръци и си ги паля Simple Smile Яд ме е, че Туборг няма да вкарат коледната си бира в България, а в предишни години са го правили. В момента чета другата книга от авторката "Атлас на щастието".

# 361
  • Мнения: 10 799
Да кажеш после за "Инспекцията" отзиви. Купих я заедно с Червеното пиано. Не бях чела до сега Малерман, само бях слушала невероятни превъзнасяния за книгите му. Изчетох Червеното пиано, много се запалих, хареса ми идеята, но не и края... Та не съм очарована особено.
Сега чета "Така го правят датчаните". И тя в началото много ме запали, но съм минала 2/3 и леко взе да ми доскучава. Някои описания ми идват прекалено излишни.


Това за мен е Малерман - интересна идея и накрая сякаш просто му писва, цапва някакъв финал и това е. Така мисля за "Кутия за птици", "Къщата на езерното дъно" и "Червеното пиано". 3 от 3 Simple Smile

"Така го правят датчаните" много ми хареса. Изобщо не ми стана скучна. Допадна ми, че авторката не спести и лошото в Дания, а по едно време си мислих, че всичко е прекалено нереално. Опитвам се да докарам хюга у дома. Извадих всички свещи, които съм получавала някога като подаръци и си ги паля Simple Smile Яд ме е, че Туборг няма да вкарат коледната си бира в България, а в предишни години са го правили. В момента чета другата книга от авторката "Атлас на щастието".
И аз все си мисля за тая хюга и за много неща от книгата. Направо се чувствам нещастна, защото много неща от живота в Дания се припокриват с моите представи за живота, а тук в България е другата крайност ( е, явно и в Англия също).

# 362
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 793
След тази книга си купих "Хюга ваканция" на Роузи Блейк и „Малкото кафене в Копенхаген“ на Джули Каплин и доста от това, което бяха писали съвпадаше с това, което прочетох в "Така го правят датчаните". Направо 1:1. Много приятни книги, които ме накараха да се почувствам хубаво, уютно и топло. Проверих обаче цената на датските лампи и ... нямам необходимия стандарт, за да дам около 1700 евро за тях. Но са красиви, наистина.

# 363
  • Мнения: 10 799
След тази книга си купих "Хюга ваканция" на Роузи Блейк и „Малкото кафене в Копенхаген“ на Джули Каплин и доста от това, което бяха писали съвпадаше с това, което прочетох в "Така го правят датчаните". Направо 1:1. Много приятни книги, които ме накараха да се почувствам хубаво, уютно и топло. Проверих обаче цената на датските лампи и ... нямам необходимия стандарт, за да дам около 1700 евро за тях. Но са красиви, наистина.
Преди две години бях в Копенхаген, но нито знаех за лампите, нито за невероятните сладкиши. Чак се учудих колко ги възхваляват, но аз не обичам канела, та сигурно няма да съм във възторг.
Ще ги имам в предвид тези двете книги Simple Smile

# 364
  • Мнения: 6 149
О, обожавам канела и мисля да я чета книгата, така че спирайте се вече. Остана ли друго за четене? Още не съм я започнала, а вече търся някакви лампи и гледам какво е хюга. Смилете се!

# 365
  • Мнения: X
Аз след като четох и недочетох  2-3 "сериозни" книги , реших да мина в криминалния жанр -  " Красиви момичета " на Карин Слотър. От доста отдавана отгатвам убиеца или края на книгата най- късно на 20 стр.и затова поизоставих жанра. В тази прочетох стотина страници  и  все още ме държи в напрежение.  Също  я има електронно, в рулит.
  Хубава книга за скандинавците е " Почти перфектните хора" . Но е повече познавателна, отколкото развлекателна. Авторът е англичанин и си е вкарал английското чувство за хумор. Но имаше моменти, които ме потресоха , особено в частта за Швеция.

Последна редакция: нд, 01 дек 2019, 07:56 от Анонимен

# 366
  • Мнения: 1 153
Знам, че не е за тук, но тъй като питаха няколко души, ето я Глад- Алма Катсу. Вчера я получих от Мейлбукс.

# 367
  • Мнения: 2 224
Започнах"Хюга ваканция" Роузи Блейк и ми пасна идеално в съботния следобед/сигурно и в днешния/....сега ще прочета малко повече за принципите на хюга,стана ми интереса тази философия.

# 368
  • Бургас
  • Мнения: 446
Знам, че не е за тук, но тъй като питаха няколко души, ето я Глад- Алма Катсу. Вчера я получих от Мейлбукс.
Благодаря!
И за да не е спам, в момента чета "Човек на име Уве". Още съм на 21% от книгата, за сега е интересна.
Чета предимно в почивните дни, много често за 1 ден прочитам книга ако ми е интересна.

Предният уикенд се захванах със "След" на Анна Тод - прекалено лека и тинейджърска, накрая се изнервих на едни и същи думи и реплики и я заразах. Чак ме хвана яд, че си изгубих времето с нея.

# 369
  • Мнения: 9 571
Прочетох и аз "Хана сама вкъщи", която препоръча Тарталета. Сега ще започна "Джинджифиловата къща".
Преди тях свърших "Дребната старица, която наруши всички правила" и "Какво е мъж без мустаци", пак тук ги бяхте споменали.  Laughing

Тази година почти спрях да гледам телевизия и прочетох  много книги, засега са към 90 Simple Smile Чета бързо, а и някои от тях бяха поредици от сравнително тънки издания.

Последна редакция: нд, 01 дек 2019, 14:01 от 🎀 Осмичка 🎀

# 370
  • Мнения: 74
Благодаря за "Глад". " Красиви момичета " на мен ми хареса, увлекателна е. Завърших "Птича песен"(от рулит я изтеглих), страшно много ми хареса, за Първата световна война от английска гледна точка + любовна история. Езикът и стилът на автора е красив, служи си с неочаквано добри сравнения и метафори, предава изключително достоверно ужаса и безсмислието на войната. Напомня ми за най-добрите книги на Ремарк. Любовната линия също е достоверна за мен. Препоръчвам.

# 371
  • Мнения: 74
Все забравям да препоръчам тази книга, за който не я чел. Прочетох я преди месеци и още ме държи. Заслужава си Много!

# 372
  • Мнения: 13 805
Прочетох Глад.  Започнах я петък вечерта и Докато не я прочетох не можах да я оставя. Знаех много за Доннър събитията, но това не ми попречи. Хубава, хубаво написна не доскучава нито за момент. Не харесвам хорър литература но тази не ме подразни с нищо.

Все забравям да препоръчам тази книга, за който не я чел. Прочетох я преди месеци и още ме държи. Заслужава си Много!


Дръпнах я току що от рулит. Започвам я.

# 373
  • Мнения: 157
Чета Майката на дъщеря й. Само на 50-та страница съм и вече мога да заключа, че... няма толкова скапан превод просто Angry

# 374
  • Мнения: 74
Почнах "Глад". Засега ми е много увлекателна. Нищо не знам от историческа гледна точка, няма и да търся. Обещаващо започва, красив език...

Общи условия

Активация на акаунт