В момента чета ... 62

  • 45 542
  • 741
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 6 346
Да, и на мен ми хареса много стилът на писателката. Четох на английски, но явно и преводът е много добър, а книгата определено заслужава добър превод.

Между другото, приключих "Баба праща поздрави..." и я добавям към списъка с книгите, които са ме развълнували най-много. Разпознавам се донякъде в Елса, та може би затова. А снощи започнах "Истории от 90-те".

# 376
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Чета много и бързо( към момента сигурно наближавам 60 книги от началото на годината). Не подбирам жанрове и автори, чета на конвейер, пристрастена съм. Един от най- големите ми страхове е да не ослепея... Защото няма да мога да чета!
В момента давършвам "Героите са моята слабост" на Сюзън Елизабет Филипс. Харесвам книгите й по принцип, има една тънка нишка хумор в тях. Тази ми идва малко прекомерно инфантилна, вероятно заради заниманието на героинята, но пък детайлите от живот на острова са много интересни.

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 22:54 от Тарталета

# 377
  • Пловдив
  • Мнения: 198
В събота започнах "Дом" на Камелия Кучер. Прочела съм около 60-70 стр., дотук ми харесва. Харесва ми изказът на авторката, начинът, по който изгражда героите си, ще видим по-нататък.
Аз си качвам прочетените книги, които са ми харесали, с ревюта и снимки в албумче във фейса, правя го и за приятелите си, и за себе си. Не си водя сметка за бройки.

# 378
  • Мнения: 74
Завърших "Глад". Хареса ми, въпреки, че беше ясно какво ще се случва още в началото. Понякога ме дразнят и анотациите на книгите по тая причина. Но книгата е увлекателна, реалните събития наистина са ужасяващи, авторката е добавила щипка фантастика и своя талант към историята. Добър и лек стил на писане има, използва красиви метафори, обобщения и общочовешки заключения. Харесах я!

# 379
  • Мнения: 6 346
Аз си мислех същото - че самите събития са си ужасяващи. И въпреки че книгата много ми хареса, бих се радвала да прочета и нещо по-реалистично за тази история. Май ще чета по-подробно в Уикипедия. Simple Smile

# 380
  • Мнения: 13 798
Без да спамя авторката доста добре е преплела реалните събития давайки свои обяснения. Аз бях наясно с историята  (рових четох дори гледах първия филм) но нейната интерпретация не ме подразни, а по принцип не съм фен на хоръра както казах. Единствено от гледна точка на наследниците на тези хора от книгата. повечето от които са реални личности, бих се засегнала на  изкривеното макар и художествено представяне на някои персонажи. За въпросната личност около която се върти фабулата има доста противоречиви писания, като накрая всички обвинения за изтеглени дори от роднините на загиналите, но независимо от това доживява старост в заклеймяване и отритване.

# 381
  • София
  • Мнения: 6 025
Аз не мога още да стигна до "Глад", че една колежка ми даде "Неизживени спомени" на чичо Стиви и  веднага я почнах. Мислех, че съм прочела всичко от 'стария' Кинг, а тази някак си съм я пропуснала.

# 382
  • Мнения: 4 611
Чета много и бързо( към момента сигурно наближавам 60 книги от началото на годината).
Ех, много хубаво! Аз пък много бавно чета и ако за година прочета 10-15 пак ще е добре. Но и трудно избирам книга за четене.
 Може ли да ми препоръчате някоя книга тип Агата Кристи?

# 383
  • София
  • Мнения: 6 210
Уейв, чела ли си Антъни Хоровиц? Ако не, бих препоръчала него Simple Smile

# 384
  • Мнения: 949
 Ех, много хубаво! Аз пък много бавно чета и ако за година прочета 10-15 пак ще е добре. Но и трудно избирам книга за четене.
 Може ли да ми препоръчате някоя книга тип Агата Кристи?
[/quote]

Книгите на Луиз Пени за инспектор Гамаш много ми напомнят за Агата Кристи. Заплетени са, с много интересни персонажи и приятна атмосфера. Никога не ти оставят тежко чувство заради убийствата. Много приятни и леки за четене. Направо ти се иска да живееш в селце, подобно на Трите Бора.

# 385
  • Мнения: 315
Чета много и бързо( към момента сигурно наближавам 60 книги от началото на годината).
Ех, много хубаво! Аз пък много бавно чета и ако за година прочета 10-15 пак ще е добре. Но и трудно избирам книга за четене.
 Може ли да ми препоръчате някоя книга тип Агата Кристи?

Мога да препоръчам книгите на Алън Брадли "Мистериите на Флавия де Лус".

Относно четенето на книги, аз също чета много бързо около 10-12 книги месечно. По напред във форума изказахте страхове, които си мислех, че са само мои: да не изгубя зрението си в степен да не мога да чета; друго -  при такъв обем книги наистина вече много трудно може да ме впечатли книга:disappointed_relieved:

# 386
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
О, въпреки обема, винаги намирам книги, които да ме впечатлят. Някои страхотно много, вълнуват, разплакват. Други- не толкова. Абе, важното е да чета, пък сред плявата винаги се открива нещо интересно!
" Немезида" започнах, затъжих се за Хари Simple Smile

Последна редакция: вт, 03 дек 2019, 22:30 от Тарталета

# 387
  • Мнения: 2 223
Ох и аз съм го зарязала Хари,даже не помня последно до къде го четох,ще взема да го активирам:)

# 388
  • Мнения: 74
Ох и аз съм го зарязала Хари,даже не помня последно до къде го четох,ще взема да го активирам:)
Момичета, като казахте Хари, първите от поредицата не съм ги чела. Мисля, че почнах с "Червеношийка" и всички нататък. Откъде мога да изтегля първите?(Мисля някакви хлебарки бяха и някакъв леопард май?)
И за да не е спам, последните две от поредицата бяха страхотни - "Жажда" и "Нож"!
Преди това "Макбет " също ми хареса. Доказах на себе си, че харесвам Несбьо, не само Хари Хуле като образ. Даже се зарових тогава и изчетох "Макбет" на Шекспир, да си я припомня. Това мисля е била и целта на проекта.
Изобщо, Несбьо ни е слабост вкъщи, аз го чета наред, мъжа ми го чете на немски, дъщеря ми му обожава детската поредица за Д-р Проктър(даже представи  негова книга в училище, за часа по литература).

# 389
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
MarryCherry, има ги и двете https://www.rulit.me/author/nesbo-yu/bg/1/date
Аз тази година съм прочела към 60 книги.
Чете ми се нещо леко и коледно след поредицата Огън и лед и започнах "Коледна тайна" на Карън Суон. Малко скучна ми идва засега, но съм прочела едва 30%. Иска ми се да прочета нещо забавно коледно, като "Да пропуснеш Коледа" на Гришам. Или криминално коледно от сорта на "Коледата на Поаро", "Приключенията на коледният пудинг". Засега не намирам нищо, което да ме грабне. Накрая ще си ги препрочета, заедно с традиционната "Дядо Прас" на Пратчет.

Общи условия

Активация на акаунт