В момента чета ... 62

  • 45 614
  • 741
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 960
Чета много и бързо( към момента сигурно наближавам 60 книги от началото на годината). Не подбирам жанрове и автори, чета на конвейер, пристрастена съм. Един от най- големите ми страхове е да не ослепея... Защото няма да мога да чета!

Чак толкова бързо като теб не мога, но и аз съм с тази " диагноза". Обкръжението ми често подмята на шега, че не съм добре. Случва се и на работа да си мисля за книгата, която ме чака у дома защото чета само на хартиен носител. Искам да си ми шумоли в ръцете. От библиотеката взимам по десетина, но малко ми е неудобно, че са множко. Но жената там ме познава от години.
А по темата- започнах Калуня Каля и не ме впечатли.  Изкарах до премеждията с колибарката и до там. Прочетох и края.
Сега съм на 1981, на стр.1 .  Simple Smile

# 391
  • София
  • Мнения: 700
Аз за съжаление нямам достатъчно време, за да чета толкова колкото ми се иска. Чета около 30-40 книги годишно, но също мисля, че съм пристрастена. Надявам се да не видя някой познат на спирката или в автобуса, за да мога си чета.
Завиждам на всички, които има още какво да четат с Хари. Аз не съм чела само последната "Нож". А "Макбет" я започвах преди време, но не ми допадна и я оставих почти в самото начало. Някой ден ще я пробвам отново.
Завърших "Хипнотизаторът" от Ларс Кеплер. Очаквах прекрасен скандинавски трилър, но бях дълбоко разочарована. Всичко е хаотично и написано като сценарий. Половината неща ми останаха неизяснени и постоянно се дразнех докато я четох. Според мен и 2 звезди са много.
Преди това четох "Където пеят раците". Хареса ми  и ме натъжи историята на Кая.
Сутринта в автобуса подхванах "Глад".

# 392
  • Мнения: 74
Благодаря за линка, Нощен ястреб. Изтеглих "Хлебарките", при "Леопардът" за съжаление ми дава само опция "купи".

# 393
  • Мнения: 6 346
О, на мен "Хипнотизаторът" ми е сред любимите скандинавски трилъри. Не съм я възприела като хаотична, за разлика от филма по нея. Но за всеки влак си има пътници, както се казва. Simple Smile

# 394
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Завърших"Сияние"на Кинг .Хареса ми книгата ,но на моменти ми доскучаваше . Втората част "Доктор Сън" някой ако я е чел ще се радвам да чуя мнения.. много и се чудя  ,дали да я почвам

# 395
  • София
  • Мнения: 700
О, на мен "Хипнотизаторът" ми е сред любимите скандинавски трилъри. Не съм я възприела като хаотична, за разлика от филма по нея. Но за всеки влак си има пътници, както се казва. Simple Smile
Да, различни сме и затова книгите ни въздействат по различен начин Simple Smile Отдавна не се бях разочаровала така от книга. Явно книгата и авторът не са моите просто.

# 396
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 751
Идвам със страхотна новина! Снимката е от страницата на Еднорог във фейсбук. 

# 397
  • Мнения: 315
Здравейте ,
последно прочетох "Светлина в пукнатините" на любимата ми Л. Пени  и ми хареса толкова много ,че нямам думи. Атмосферата беше коледна , с много сняг и уют в малкото селце Трите Бора , случаят за разплитане беше доста интригуващ , а отношенията между Гамаш  и Жан ги Бовоар .....се развиха в неочаквана посока.
А онзи ден видях ,че вече е излязла и следващата книга от поредицата -"Дългият път към дома" , където героите явно ще се впуснат в издирването на Питър Мороу . Нямам търпение да я прочета Simple Smile
След това прочетох "Жената в каюта 10" на Рут Уеър . Започнах я , тъй като харесвам книги от типа на "Жената на прозореца" и "Момичето от влака " и началото на историята беше доста силно , но финалът малко ми куцаше . Някой неща ми звучаха леко нелогични и не добре структурирани . Но като цяло книгата остави в ен добри впечатления , прочетох я бързо и ме държеше в напрежение почти до края.
Сега вече съм на коледна вълна и чета "Винаги ще има Коледа " на Дж. Хейл  - много лека и сладка коледна история , която е тотално предсказуема и елементарна като сюжет , но пък ми се четеше нещо точно такова . Много обичам по това време на годината да чета подобни книги . Миналата година четох от същата авторка "Коледни пожелания и бисквитени целувки" както и "Целувка в Ню Йорк" на К. Райдър . Има толкова много хубави коледни книжки ,че цяла година не би ми стигнала да ги прочета. Christmas TreeGiftChristmas Tree

# 398
  • Мнения: 956
Преполових "Мълчаливият пациент" на Алекс Михаелидес (Silent Patient). Интригуваща и различна от трилърите, които съм чела напоследък. Доколкото разбрах искат да правят и филм.
Историята разказва за криминалния психотерапевт Тео Фабер, който се опитва да помогне на обвинената в убийството на мъжа си Алисия. Проблемът е, че след убийството Алисия престава да говори и съответно никой не може да разбере истината и мотивите й за убийството. Тя самата е обявена за луда и затворена в психиатрична клиника, където Тео Фабер започва да работи с нея.

# 399
  • Мнения: 960
Извинявам се. Книгата не е1981, а 1984. Но вие вече го знаете.Simple Smile
Но с една дума-не е за мен.
Не ми допада жанра явно.
Аз да си призная и фантастика не харесвам.
Още не съм чела Хари Потър.
Книгите от библиотеката ги привърших и ще почна купените на промоция.
Ред е на Каин и Авел и След края.

# 400
  • Мнения: 74
"1984" съм чела два пъти. Аз наистина много я харесвам. Но признавам, че е трудна и тежка за четене, особена книга.
Аз почнах" Хлебарките" .

# 401
  • Мнения: 6 346
Аз започвам с нов криминален шведски роман (заглавието е Din vän Forsete, което за момента не смея още да тълкувам как трябва да се преведе) - от Кристина Ериксон, първа част от поредица. Бях чела две книги от съпруга на авторката, който също е писател - много интересни и по-различни криминални романи. Този също започва добре. Четох, че имала амбицията да стане новата шведска кралица на криминалния роман (сигурно ще се стреми да измести Камила Лекберг).

А междувременно чета и сигурно скоро ще приключа "Истории от 90-те" - прочитам по 3-4 на ден и се връщам назад към онзи период. Някои ми харесват повече, разбира се, други са ми малко странни. Но книгата си заслужава наистина.

# 402
  • Мнения: 9 572
Аз прочетох "Избрах теб" на Сюзън Елизабет Филипс. Точно нещо леко и неангажиращо ми се четеше сега.
Станах нещо като книжна преследвачка на Тарталета Joy Обаче каквото тя  препоръча и съм чела ми харесва, а каквото не съм също ми допада после.  Вече няколко книги чета веднага след като ги похвали.  Heart Eyes

# 403
  • Мнения: 10 698
Аз в момента чета "1984" и на мен много ми харесва. Само дето нямам време за четене и ми върви бавно...

# 404
  • Мнения: 13 825
Чета Да защитаваш Джейкъб по препоръка от тук. За съжаление нямам време и за сега съм я преполовила, но ме тегли тегли да чета. Много ми напомня по нещо Невинен до доказване на противното. Отделното е засегната темата родители / тийнейджъри и понеже имам един такъв у дома, това допълнително внася емоционална окраска в прочита. Питам се как бих постъпила, какво бих направила...

Общи условия

Активация на акаунт