В момента чета ... 62

  • 45 544
  • 741
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 091
Вчера завърших "Портретът на Дориан Грей" - хиляди излишни описания, малко ми дотегна даже. Давам и 3/5 точки.
Започнах друга книга, която ми подариха - "Човек на име Уве". Малко е странен стилът на писане, но ще видим натам.
Човек на име Уве ,не ми беше много интересна ,но Баба праща поздрави и се извинява ,наистина беше впечатляваща за мен.

# 586
  • Мнения: 5 911
На мен пък от всички книги на автора Уве ми е на 1 място. Бабата е хубава, да. Бьорнстад е също заслужаваща да бъде прочетена.
За Уве има шведски филм. Беше номиниран
за Оскар за чуждоезичен филм, ако не се лъжа. Американците четох, че също ще правят или може би са направили вече с Том Ханкс в главната роля.

# 587
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Мен точно "Баба..."- та ме отказа изобщо от Бакман!

# 588
  • Мнения: 9 570
"Уве" ми харесва, но  "Брит Мари беше тук"  ми е любимата от Бакман. Днес си купих "Тревожни хора", обаче е обемиста, а съм си свикнала с Киндъла и не знам кога ще я почна  Grinning

# 589
  • Мнения: 5 911
Мен точно "Баба..."- та ме отказа изобщо от Бакман!

Ако е била първата прочетена, не се отказвай. Но пък може би Бакман не е твоя автор.

# 590
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Първата, да. После прочетох "Всяка сутрин пътят към дома...", тя много ми хареса, да. Но така или иначе, има толкова други книги, които съм планирала да прочета, че до Бакман няма да допра скоро.

# 591
  • Мнения: 5 911
Напоследък като хвана един автор и ми хареса, чета ако не всичко издадено, то повечето.
ММ се шегува, че уча за изпит.

# 592
  • Мнения: 13 798
Прочетох "Три седмици да се сбогуваш", хареса ми много.
В електронен или книжен вариант?  Намерих е в рулит, но сайтът днес е недостъпен и не мога да я сваля.

# 593
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Електронен.

# 594
  • Мнения: 4 611
Прочетох първата книга на 1Q84, допадна ми доста. След бая търсене на втората част, която не намерих никъде, в крайна сметка я взех от библиотеката и ми остават 100 страници от нея. Grin Ще се окаже, че до момента Мураками ми е любимият автор, тъй като това е 7-мата негова книга, която чета.

# 595
  • Мнения: 100
Прочетох "Три седмици да се сбогуваш", хареса ми много.
В електронен или книжен вариант?  Намерих е в рулит, но сайтът днес е недостъпен и не мога да я сваля.
Налична е в mailbooks

# 596
  • Мнения: 394
Довършвам Институтът. Е няма такъв кеф! След едно разочарование от краля, което преживях, тази книга направи ме върна в играта както се казва!
Първата глава ми беше мъка,, признавам без бой! Все се чудех, ей  богу сега защо за някакъв си полицай говорим, а в резюмето пишеше друго.... Ноооо после като се развихри действието, като ми харесаха тези прекрасни детски герои, като намразих лошите герои... Ей страхотно върви! Нямам търпение да свърши от една страна, а от друга не искам да свършва! С такива книги се сещам защо обичам толкова Краля! 💓💓💓

# 597
  • Пловдив
  • Мнения: 13 470
Приключих Кома - Робин Кук
Книга, която дава много храна за размисъл. Писана преди толкова години, днес може да е перфектен бизнес-план на лекарската мафия. Когато става въпрос за пари, дали може да говорим за Хипократова клетва и човешки подбуди?!?

# 598
  • Мнения: 760
Вчера започнах да чета на Станислав Лем "Високият замък". В тази книга, автора е описал спомените си от детството и младостта. Мисля, че е нещо като биография Simple Smile

# 599
  • Мнения: 423
Чета на Хелън Ръсел-"Така го правят Датчаните". Леко четиво е, чете се бързо. Грабна още в началото, но ще видим. В книгата се разказва как героинята и мъжа и се местят от Лондон в Дания-един нов живот, към който се опитват да се приспособят, а Дания е страна, където всички са щастливи. Но дали е така ще се резбере накрая.

Общи условия

Активация на акаунт