Момиченце или момченце знае се вече, АПРИЛЧЕ- расте си малкото човече.

  • 33 536
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 90
Микробилогичното изследване има ред условности, то не е нещо 100% обективно.
Може да се хване бактерията, може да не се хване, а да я има.
Може да не се разпознае съвсем точно. Така или иначе в пробата  прорастват множество бактерии, между които има съревнование и една от тях надделява с най-голям растеж опростено казано. Може при следваща посявка друга да надделее. Културите не са чисти, не са съставени от една единствена бактерия.

Как може да навреди на бебето е специфичен въпрос, който трябва да коментирате с лекаря си.

Аз например имам Стретокок тип Б и не може да се изчисти, няколко антибиотика изпих, не става. Смятаме го за резидентен при мен и това е. Този стрептокок може да инфектира бебето при нормално раждане, но има начин за профилактиране по време на раждане - чрез венозно прилагане на антибиотик. Питах няколко лекари , които ме увериха, че е не е нужно да правим секцио заради това и силно се надявам да родя нормално, като просто ще съм на система преди и по време на раждането.

Здравейте момичета. Възможно ли е в една лаборатория на микробиология, вагинален секрет, да ми излезте една бактерия стафинококи  след една седмица в друга лаборатория да ми излезе пак такава бактерия, но друг вид? Притеснява ме следното, тъй като ми взимат секрет в 7 и 3 месец, тоест в 7 ми излиза тази бактерия.. Възможно ли е да съм я имала доста отдавна и да навреди на бебето, секцио ще ражда по мед причини?

# 721
  • Мнения: 492
Момичета, имам въпрос по отношение на гнездата. Взех едно, но се чудя колко дълго е полезно малкият да спи на него, защото все пак няма матрак? Дали не е проблем по-дълго спане в него за бебето?

# 722
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 294
Момичета, имам въпрос по отношение на гнездата. Взех едно, но се чудя колко дълго е полезно малкият да спи на него, защото все пак няма матрак? Дали не е проблем по-дълго спане в него за бебето?

Аз щях да взимам, но след много размишления се отказах. С първото дете не съм ползвала и не ми се иска да се затрупвам с излишни неща. В началото е хубаво да спят на по-твърдо на една страна и да го слагаш ту налявата страна, ту на дясната.

# 723
  • Мнения: 64
Здравейте,на някоя от вас случвало ли й се да усеща хълцането на бебето в нея?Много ми е притеснено в интернет четох само гадни неща,от 3 дни усущам едно и също трептене на едни и същи интервали,които не продържават повечеот 1 или 2 минути...всеки ден по 1 път го усещам това Sad доктора ми е извън страната дали да не посетя друг лекар?

# 724
  • Мнения: 639
Да, постоянно! Всеки ден. И с дъщеря ми, която е вече на 4 години и сега с малкия. В момента това прави. Откачам! Много ми е неприятно. Все едно нерв ми играе.
Здравейте,на някоя от вас случвало ли й се да усеща хълцането на бебето в нея?Много ми е притеснено в интернет четох само гадни неща,от 3 дни усущам едно и също трептене на едни и същи интервали,които не продържават повечеот 1 или 2 минути...всеки ден по 1 път го усещам това Sad доктора ми е извън страната дали да не посетя друг лекар?

# 725
  • Мнения: 884
Моето бебе по цял ден и цяла вечер шава в корема ми. Върти се,рита,корема ми подскача като луд,а в следващия момент все едно пришълеца мърда вътре. Най обича отляво да ме ръби с ръка ли е крак ли е не знам. Няма спиране,викам му пумпалчо. Не знам дали е нормално,но това е. Човечето не спира да мърда,а съм в 31 седмица и съм чувала,че колкото повече напредва бремеността става по тясно и не мърда толкова. А аз имам чувството,че повече мърда.Изобщо никога не съм се шашкала дали мърда или не. Постоянно ръката ми е на корема,защото искам да усетя всяко движение.

# 726
  • Мнения: 45
И моя бебчо има доста активни периоди и силни движения, чак ме стресира понякога, основно в ребрата ме ритка откакто се обърна с главичката надолу Hug И аз си го пипам, но моята АГ всеки път ми прави забележка, че не е хубаво да си пипаме бебетата постоянно, нз защо, но избягвам когато се сетя 😉

Моето бебе по цял ден и цяла вечер шава в корема ми. Върти се,рита,корема ми подскача като луд,а в следващия момент все едно пришълеца мърда вътре. Най обича отляво да ме ръби с ръка ли е крак ли е не знам. Няма спиране,викам му пумпалчо. Не знам дали е нормално,но това е. Човечето не спира да мърда,а съм в 31 седмица и съм чувала,че колкото повече напредва бремеността става по тясно и не мърда толкова. А аз имам чувството,че повече мърда.Изобщо никога не съм се шашкала дали мърда или не. Постоянно ръката ми е на корема,защото искам да усетя всяко движение.

# 727
  • Мнения: 884
Че защо да не е хубаво да ги бараме. Плюс това аз си барам корема за да усетя движенията.
И моя бебчо има доста активни периоди и силни движения, чак ме стресира понякога, основно в ребрата ме ритка откакто се обърна с главичката надолу Hug И аз си го пипам, но моята АГ всеки път ми прави забележка, че не е хубаво да си пипаме бебетата постоянно, нз защо, но избягвам когато се сетя 😉

Моето бебе по цял ден и цяла вечер шава в корема ми. Върти се,рита,корема ми подскача като луд,а в следващия момент все едно пришълеца мърда вътре. Най обича отляво да ме ръби с ръка ли е крак ли е не знам. Няма спиране,викам му пумпалчо. Не знам дали е нормално,но това е. Човечето не спира да мърда,а съм в 31 седмица и съм чувала,че колкото повече напредва бремеността става по тясно и не мърда толкова. А аз имам чувството,че повече мърда.Изобщо никога не съм се шашкала дали мърда или не. Постоянно ръката ми е на корема,защото искам да усетя всяко движение.

# 728
  • Мнения: 136
Не е добре да се пипат корема и гърдите, защото това дразнене може да предизвика контракции на матката.

# 729
  • Мнения: 884
Не е добре да се пипат корема и гърдите, защото това дразнене може да предизвика контракции на матката.
За пръв път чувам такова нещо... И вече съм в 31 седмица и контракции не съм имала. Какво общо има да си сложиш ръката върху корема с контракциите?

# 730
  • Мнения: 715
Какви ли неща не пробвах за да предизвикам контракции с първата бременност, не е толкова лесно. И сега постоянно си пипам корема, нищо ми няма. Виж горещ душ и вибрации ( автомобилни и от кино) са ми предизвиквали стягания, но много неща са преувеличени или строго индивидуални. Бременеем с една мама с еднакъв месец на раждане. Тя е с постоянни болки от най-малките движения. Аз по цял ден тичам и нося 11 кг дете и за щастие нямам проблеми.

# 731
  • Мнения: 136
Написах, че може да доведе до контракции, разбира се, че при всеки е различно. На мен ми се стяга корема като го пипам, на други - не.

# 732
  • Мнения: 89
Здравейте! Купихте ли дрешки? Какво и  по колко взехте? От кои онлайн магазини пазарувате?

Последна редакция: чт, 27 фев 2020, 03:07 от desss_i

# 733
  • Мнения: 884
Здравейте! Купихте ли дрешки? Какво, по колко и от къде взехте?
Купих и ще продължавам да купувам. Доста бодита с дълъг ръкав и малки и за от 2 месеца нагоре. Три комплектчета блузка с ританки. Два чифта чорапи и едни ританки отделно. Една хавлийка за къпане. Количката в понеделник идва,а кошарата стои на склад в магазина докато дойде момента да я сглобим.

# 734
  • Мнения: 289
Аз също за сега съм купила много бодита с дълъг и няколко с къс ръкав, три броя ромпърчета, три броя коплектчета блузки с ританки,чорапки,ръкавички и два броя хавлийки.
Момичета дайте предложения от къде да взема нощници,трябват ми за болницата. Видях че има в Сгушени и магазин Слънчице.

Общи условия

Активация на акаунт