Фермата сезон 5 тема 3

  • 27 281
  • 981
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 560
На мен също ми се дтрува абсолютно неуместно да ходиш да се предлагаш по този начин. Първо- сегашните ти работодатели те гледат. Даже и да се решил да напускаш, направи го интелигентно и коректно. Историята познава доста случаи, в които живота така те завърта, че може да се наложи пак да почукаш на тази врата. А пък и да не стане така, въпрос на елементарен интелект и възпитание е.
Второ- да  си предлагаш услугите на хора, с които си се запознал вчера, мноУ тъпо. Какво се очакваше да направят Митака и Сами, да изскочат с оферта? Ми опознай ги тези хора, пийте 2- 3 кафета извън фермата първо, пък тогава се пробвай. Сори, Станиславе, сигурно си точен пич, ама тук се издъни.
Бетката съм съгласна, абсолютно невменяема е на моменти, доста чести при това.
Според мен,  ако Митака предизвика Ивайло, продукцията ще разреши. Вие представяте ли си какъв бомбастичен рейтинг ще е това😆

# 136
  • London
  • Мнения: 6 732
Без айти технологии се живее, ама без хляб на масата не се. Това го забравяме и едва ли не всеки следва да гони Михаля... на младите отрано им се говори, че земята е неблагодарна, че еди коя си професия не е добре платена. Абе изобщо от всичко това следва да изчезнат и плодовете на пазара с бабите дето измрат и хляба, че няма кой да сее и тн и тн. Не отиват нещата на добре с тоя технологичен свят, накрая дискети и юесбита ще почнем да ядем поради липса на друго.

# 137
  • Мнения: 10 798

Според мен,  ако Митака предизвика Ивайло, продукцията ще разреши. Вие представяте ли си какъв бомбастичен рейтинг ще е това😆

Мхм, ще задмине по гледаемост Световното от '94 Grinning Grinning
Между другото много ме забавляват с какъв патос разсъждават водещите и коментаторката на шоуто за сериозните и философски теми Grinning Тия общи приказки за призванията, децата, за бедните, богатите... Опитват се да са сериозни и някакви народни будители, но с герои като Сашо, Ивайло, Бетито и т.н. предаването си просто чист сеир и за запълване на свободното време.

# 138
  • Мнения: 2 560
Аз изобщо не ги слушам опосумите какво плямпат. Писала съм много пъти, че не ги харесвам, не мога да си променя мнението за тях и това е. Колкото и да се опитват да го играят сериозни и отговорни бизнесмени, мъже със семейства, гражданска позиция и тн, за мен си остават крайно неприятни и неискрени същества, които биха казали, проповядвали и направили всичко  за кинти.

# 139
  • Мнения: 3 865
Ти въобще гледаш ли Фермата или си тролиш за спорта?4 деца има Иван,Станислав не помня да е казал какви са му бъдещите планове. И не всеки трябва да е с образование за айти сферата,айде не се правете на толкова недосагаеми.

Някой каза Как ще геда 4 деца с военна заплата. Може да е споделил, че толкова планува. А в ИТ фирма като се предлагаш с какво образование трябва да си? Той изобщо има ли някакво или предлага само лоялност, но без никакви конкретни умения и без английски дори. Днешно време без английски и крави не можеш да гледаш де се вика и това не е умение, а условие да работиш каквото и да е в чужбина, па вече и в България. Като знаеш английски и нищо не можеш и заминеш в Англия където всички  знаят английски и то по-добре от теб с какво точно ще спечелиш работодателя, освен евентуално с нагласата да работиш за двойно по-малка заплата от нормалната.
Phoenix, съгласна съм за опосумите

# 140
  • INFJ
  • Мнения: 9 355
Андрей каза на Иван да си представи, как би гледал четирите си деца с военна заплата. Станислав не е казвал, че иска 4 деца.

# 141
  • Мнения: 8 759
Без айти технологии се живее, ама без хляб на масата не се. Това го забравяме и едва ли не всеки следва да гони Михаля... на младите отрано им се говори, че земята е неблагодарна, че еди коя си професия не е добре платена. Абе изобщо от всичко това следва да изчезнат и плодовете на пазара с бабите дето измрат и хляба, че няма кой да сее и тн и тн. Не отиват нещата на добре с тоя технологичен свят, накрая дискети и юесбита ще почнем да ядем поради липса на друго.
     Тъй като работата ми е свързана с това,много млади хора обработват земя и изкарват добри доходи от това.Купуват се трактори,с електронно задаване на задачи,за жътва,сеене,оран и прочие.Вътре в тях има интерент връзка,климатроник,хладилник с безалкохолни напитки.За животновъдите е същото.Не говоря за двор с 15 овце и 10 кози,за истински ферми,модернизирани.Това за хляба и сеенето.И пак ,свързано с работата ми,почти няма баби ,които да не обогатяват почвите с тор и да не хранят животните с фураж.

# 142
  • Мнения: 3 865
Иван ли има 4 деца?

# 143
  • London
  • Мнения: 6 732
Без айти технологии се живее, ама без хляб на масата не се. Това го забравяме и едва ли не всеки следва да гони Михаля... на младите отрано им се говори, че земята е неблагодарна, че еди коя си професия не е добре платена. Абе изобщо от всичко това следва да изчезнат и плодовете на пазара с бабите дето измрат и хляба, че няма кой да сее и тн и тн. Не отиват нещата на добре с тоя технологичен свят, накрая дискети и юесбита ще почнем да ядем поради липса на друго.
     Тъй като работата ми е свързана с това,много млади хора обработват земя и изкарват добри доходи от това.Купуват се трактори,с електронно задаване на задачи,за жътва,сеене,оран и прочие.Вътре в тях има интерент връзка,климатроник,хладилник с безалкохолни напитки.За животновъдите е същото.Не говоря за двор с 15 овце и 10 кози,за истински ферми,модернизирани.Това за хляба и сеенето.И пак ,свързано с работата ми,почти няма баби ,които да не обогатяват почвите с тор и да не хранят животните с фураж.
То е ясно, че земеделието не е като през миналия век, всичко се модернизира, но пак не е желана дестинация за повечето млади хора.... Много професии и сфери са като чума в устите им. Ето сега някакви ифлуенсъри се счита за по-привлекателна дейност от това да станеш военен, лекар, учител.... Нещата стават много сбъркани и ако няма държавна политика да понаправи живота на някои кръгове по-приемлив чрез по-добро заплащане ще имаме милион кандидат инфлуенсъри и предлагащи се в разни айти фирми без да знаят защо само защото са чули, че там има пари.... не че са наясно какво се случва, а други професии ще замрат и няма да има кадри.

# 144
  • Варна
  • Мнения: 10 548
Да, не всички са негови, но да.

# 145
  • Мнения: 3 865
Какво значи земята е неблагодарна? Та нали всичко, което плюскаме тя ни го дава? В БГ на голяма част от хората заплатата отива предимно за храна.  Земя имаш ли и обработваш ли я, от глад няма да умреш. Мечтая си за ферма където да си произвеждам храната. Представям си село, където всяка фамилия се занимава с отглеждане на някакви култури и животни хората си менкат домашно произведени продукти без да се налага да се ползват пари. Така всеки ще има всичко за ядене и то безплатно. И къщата можеш сам да си построиш както се видя. Слагаш си слънчеви панели, инсталират се няколко вятърни мелници и ето ти и безплатен ток. Изкарваш си пак безплатна вода от земята. Все ще намериш кво да продадеш за да си купиш това, което сам не можеш да си произведеш ако си преценил, че без него не можеш. Но поне няма да умреш от глад, студ и най-вече от мързел.
Не знаех, че има 4 и от там объркването

Последна редакция: ср, 16 окт 2019, 16:01 от Skrekkelig

# 146
  • London
  • Мнения: 6 732
То хубаво, но във свят в който е по-важно да сменяш всяка година айфона, колата, да имаш още и още е малко нерентабилно всичко това. Просто малко хора го искат, повечето имат консуматорско мислене. То като цяло чорбаджиите са точно с такова мислене, бедните за жалост видяхме и те, защото амиша например е беден и живее простичко по желание и защото се стреми към това, а нашите бедни се оказа, че просто щото толкова си могат, не че материалното са го оставили на заден план.

# 147
  • Мнения: 3 865
Аз явно не съм от този свят. Ако нямах семейство, за което е много важно да живее в цивилизацията и да се ползва максимално от "благата" и щях да се забия някъде в гората и да живея като отшелник. Карбовски показа един такъв преди 3-4 седмици

# 148
  • Мнения: 3 453
Skrekkelig,
твоята мечта е чудесна, но според мен е приложима за хора, които вече са отгледали децата си и те са поели по пътя си. В противен случай не виждам как хем ще си отглеждам храната, ще разменям със съседите, ще продавам излишъците /спорен момент колко ще са/ , хем ще отгледам/изуча две деца,  на които само извънкласните занимания са над 300лв месечно. Да не говорим, че и аз съм човек и като такъв имам нужда от културни мероприятия.
Ако съм крупен земеделец, съгласна съм, но само тогава.

# 149
  • Мнения: 8 759
La Catrala,така казано съм на твоето мнение.Атрактивна професия е айти,да и си бутаме децата натам.Защото се вадят пари.включително и аз,как ли не се опитвах да мотивирам синът ми да ходи в академията на Телериг,още повече,че е безплатна в момента в нашия град.Ми не ще,не е неговото.А яд ли ме е?!
    Тоя отшелника го гледах и аз,но не му повярвах.Въобще,това ми е супер в сферата на фантазията.животът е такъв,че не можеш да се върнеш към супер еко,био и натурално,за съжаление.
    Имам приятели,които имат съседи,които си направиха къща от естествени материали-слама,глина,кал.Без желязо,арматура и пвц.Отвън е измазана,шпаклована и по нищо не личи.Отвътре не знам,не съм влизала.Но имат печеливши професии и двамата.И живеят в рамките на града.

Общи условия

Активация на акаунт