Какво става в българския футбол - расизъм на стадиона

  • 13 369
  • 615
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 8 567
То от английските трибуни какво ли не е летяло, какво ли не се е чувало, та не знам що сега се държат като ощипани моми и направиха от мухата слон.
Затова и продължавам да следя темата, смазаха ни, и то без особено усилие, обявиха ни за расисти, за животни...все чакам накрая да изплюят камъчето, какъв им е проблемът?

# 376
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 344
Това е просто поредната тема целяща да се очерни България,да се оплюят българите.
Очакваше се да се вайкаме в каква расистка държава живеем и колко ни е срам от това.
Да,ама не се получи.

Не сме ние  расистите.Други са.

# 377
  • London
  • Мнения: 6 732
не се забелязва колективно самобичуване в темата. освен 2-3, които яко се кефят че михайлов вече не е шеф и може би си мислят като ицата че като ни изключат за х години, това противно на всякаква логика много ще ни помогне (на футбола де). Laughing
Да ще помогне, ако се замислиш ще разбереш защо. Стоичков едва ли има съмнение, че разбира повечко от теб и мен от футбол...

# 378
  • Мнения: 11 625
Какво става в Англия?
Нищо! Гробно мълчание.
https://petel.bg/Grobno-malchanie-v-Angliya-sled-prekrateniya-ma … a-rasizam__336434

Защо е бил прекратен мача?
,,причината е расистки скандирания към камерунския вратар на Харингей Дъглас Паятат, който дори е бил НАПЛЮТ от фенове на гостите.,,
Каква свинщина,а?

Как скандалът е свързан с българския футбол?
,,Медиите на Острова бегло щрихираха инцидента, след като масово оплюха България след европейската квалификация с Англия в понеделник, прекъсната два пъти заради нацистки лозунги и расистки скандирания от страна на петдесетина български фенове. Медиите на Острова нададоха вой до небесата и заклеймиха страната ни като расистка. Разгромният резултат от 6:0 за Англия остана далеч на заден план, за да се даде воля на истерията около расизма, разпалена на Албиона далеч преди първия съдийски сигнал. Темата зае челно място във всички британски медии, а заглавието в Дейли Мейл гласеше: Лъвове – Животни 6:0. ТОВА  Е  ВИСША  ПРОЯВА  НА РАСИЗЪМ, ТЪЙ КАТО С 6-0 ПАДНАХА ФУТБОЛИСТИТЕ НИ, А НЕ ФЕНОВЕТЕ, КОЕТО ОЗНАЧАВА, ЧЕ ИЗДАНИЕТО НАРИЧА ФУТБОЛИСТИТЕ НИ „ЖИВОТНИ“. Достатъчен повод за реакция и от наша страна.,,

И същото това издание мълчи,когато камерунският вратар е залят с расистки обиди и даже наплют от английските фенове.
Когато си се оак*л, не ти остава нищо друго, освен да си затраеш и да се надяваш да не замирише много.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 00:10 от precious*

# 379
  • Мнения: 8 567
Нова, сега ти видях поста. Питам отново, защото питах и по-рано в темата, ама никой не събра смелост да ми отговори: Това, че Англия има проблем със същото от своите агитки значи ли, че чернокожите футболисти трябва да приемат покорно расизма срещу тях на чужд терен? Тоест един английски запалянко казал нещо расистко и чернокожите играчи колективно да носят вината и покорно да търпят недопустимо отношение към себе си на чужд терен заради това? Поне стана ясно, че темата се раздели на два лагера - малцинството, което смята, че на българските трибуни наистина има расизъм и мнозинството, което намира расизъм само в чужбина.

Ох, как изопачаваш нещата и търсиш под вола теле.
Не е същото, каквото е в България, онова в Англия.
А и очевидно търсят проблем, също като теб, там, където го няма.
Да, имало шепа запалянковци, дето правили нещо си на наш стадион, ми то те на шепа запалянковци, издаващи маймунски звуци, както се разбра, не обръщат внимание, когато си е у тях.
Разбираш ли, все едно един българин да се напие и повръща в английски курорт и да гръмне точно британската преса, че всичките българите са пияндета и животни. Няма ли да се възмутиш поне малко?

И още нещо - тези звуци нашите са ги копирали, не са измислили топлата вода, ако има расизъм по стадионите, то го разпространяват други фенове, много вероятно точно английските.

Последна редакция: нд, 20 окт 2019, 22:49 от нова

# 380
  • София
  • Мнения: 39 135
Според мен, английската преса разду скандала, та малко от малко да охлаби напрежението от Брекзита.

# 381
  • Мнения: 4 397
Нова, според мен трябва да се мери с един аршин.
Ако шепа запалянковци не са представителни за запалянковците в България, то шепа запалянковци не трябва да са представителни за запалянковците в която и да е друга страна. В тая тема много смело се обобщава за чуждите запалянковци от действията на някои от тях и същевременно бурно се протестира, ако някой дори направи намек да обобщи за всички български запалянковци по действията на някои от тях.
Как да не обръщат внимание, когато на свой терен запалянковци правят същото? Това е лъжа.

Българските запалянковци нито са измислили monkey chanting, нито са измислили развяването на свастики и нацистки поздрави от трибуните. Но може би уникалното беше да изрисуват свастики по полуголите тела на две деца в друг мач. Но да не обвиняваме другите за действията на тази групичка, а? Всеки сам е отговорен за действията си.

Относно гръмките обобщения в пресата за цял един народ, обикновено не чета такива жълти медии, но
Скрит текст:
пък помня преди много години едно заглавие на първа страница в чуждестранен вестник и статия, в която се предупреждава за налазващите талази българи, които да търсят политическо убежище в страната, съдейки от няколкостотин молби за кратък период от време. Всичките с отказ като неоснователни, както се оказа. Аз бях отишла преди едницифрен брой години тогава и заглавието ме изненада. Първо защото с големи букви се предупреждава, че българите идват, все едно това е голяма опасност за страната, и второ, защото такъв голям брой организирано са отишли с цел да подадат такава молба. Но не съм се засегнала или обидила, нито съм го приела лично, че някой журналист е видял заплаха за националната сигурност в молбите за политическо убежище на няколкостотин човека от България.

# 382
  • Мнения: 15 960
Относно гръмките обобщения в пресата за цял един народ, обикновено не чета такива жълти медии, но

Скрит текст:
пък помня преди много години едно заглавие на първа страница в чуждестранен вестник и статия, в която се предупреждава за налазващите талази българи, които да търсят политическо убежище в страната, съдейки от няколкостотин молби за кратък период от време. Всичките с отказ като неоснователни, както се оказа. Аз бях отишла преди едницифрен брой години тогава и заглавието ме изненада. Първо защото с големи букви се предупреждава, че българите идват, все едно това е голяма опасност за страната, и второ, защото такъв голям брой организирано са отишли с цел да подадат такава молба. Но не съм се засегнала или обидила, нито съм го приела лично, че някой журналист е видял заплаха за националната сигурност в молбите за политическо убежище на няколкостотин човека от България.
Има си хас пък да си се засегнала или обидила, нали са великите чужденци.
Така преди няколко години, когато шведът изрита камериерката в главата, някакъв си председател на хотелиерите ли беше в България, апелираше да не раздухваме много случая, за да не вземат да се обидят шведите.

# 383
  • Мнения: 1 302
Явно целта на темата е всички да клекнем, да признаем, че сме расисти, да се извиним 230 пъти и така...

Целта на темата е интернет тролене. Енергиен вампиризъм. Толкова хаотични, разхвърляни и взаимоизключващи се разсъждения с една едничка идея да провокираш участниците във форума да ти отговорят, само и само за да си на въпреки, каквото и да ти напишат, скоро не бях чела по форумите.

# 384
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Не, целта на темата е отново да се оплюят българите. То не беше биете си децата, то не беше мързи ви да работите, то не беше расизъм. Като чете човек, ще рече, че българите са най-голямото зло на планетата. Чак пък толкоз да са се издигнали някои "чужбински" българи над корените и същността си, че да се чувстват в правото си да назидават, като се правят, че не виждат, че това, в което се стремят да обвиняват българите, в "толерантните" страни е в пъти по-разпространено и че цялата работа е едно лицемерие.

# 385
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 344
La Sombra точно така е.
И е много грозно,защото такива теми се пускат от българи забравили от къде са излезли.

Никой тук не отрича ,че ултрасите заслужават да бъдат наказани за безобразието,което сътвориха на стадиона.

Обаче не може да се сравняват английската преса и шепа футболни хулигани.
Защото английската преса падна по-долу и от тяхното ниво и избълва  расистки обиди даже не към ултрасите и не само по адрес на националния ни отбор,ами и на страната ни.

Всеки средно интелигентен човек може да схване разликата.

Последна редакция: пн, 21 окт 2019, 14:15 от -veni-

# 386
  • Мнения: 1 302
Точно поради каква причина го прави не е от значение, а фактът че не можеш да дискутираш някакъв въпрос, тема с някого, като поначало на въпросния най-вероятно диалогът не му е бил цел. Хванал някаква гореща за деня тема за ушите, само за да привлече по-голямо внимание и да е на въпреки.
Друго, когато  човек не е запознат с естеството на на въпроса си поне малко, едва ли има смисъл точно той да се бута да дава мнение по него. Няма аргументи. Не е в позиция. В случая "Какво става с българският футбол".

# 387
  • Мнения: 30 802
Аз от футбол разбирам толкова, че да знам, че във Филибето има бултраси и не трябва да се бъзгат. Най-вероятно са и расисти, и какво ли не, но какво да направим - за щастие смелият нов свят още не може да почне да влиза в главите на хората и да им редактира мислите. Явно са си намерили отдушник, това са млади мъже, в труден за живеене свят. Не мисля, че са демони.

Айде да почнем да ги затискаме още отгоре с някакви лелки-комсомолки, дето знаят как се мисли правилно, та да изтрещят съвсем и да изпозастрелят някое училище...

Впрочем двама от пловдивските чернокожи футболисти май живеят в съседния вход. В квартала на бултрасите. Не знам дали им е много комфортно, но съм ги виждала да излизат без кола, така че явно не бият негри по улиците.

# 388
  • Мнения: 840
никак даже. но пък ако го набият ще е поради расизъм, а не защото са се счепкали, прецакал е някой мач и т.н. просто заради расизъм и омраза към негрите ще бъде всяко лошо поведение спрямо него.

# 389
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 344
Футболът е просто предлог .В тази тема.
Използва се ситуацията като повод да се заклейми България като расистка страна и българите като расисти.

Общи условия

Активация на акаунт