Какво става в българския футбол - расизъм на стадиона

  • 13 252
  • 615
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 380
Не съм по футбола, но по новините и навсякъде се говори само за българските футболни фенове с расистики подмятания към чернокожи английски футболисти.
Гледам, че Бойко Борисов също е излязъл с изявление по въпроса, иска се оставката на Б. Михайлов, валят критики към треньора Балъков, че не приел насериозно случилото се и коментирал неподходящо по време на мача.

Не е първия такъв случай - неотдавна норвежците също се оплакаха от расистки подвиквания от трибуните като гости в София.

Какво се прави в България по въпроса? Или се чака наказанието от УЕФА?

Михайлов, Лечков и Балъков са ми познати като имена. Гледах и аз 1994 в САЩ. Но какво става днес?

# 1
  • Мнения: 1 495
Не е първия такъв случай - неотдавна норвежците също се оплакаха от расистки подвиквания от трибуните като гости в София.
На мен ми се струват малко като форумските тролове. Колкото повече внимание им обръщат и ги отразяват по новините толкова повече се надъхват. За извършителите реалните последствия  освен вниманието, което им се дава са нулеви.

# 2
  • Мнения: 6 446
Случва се логичното след десетилетия шуробаджанащина,  безхаберие,  корупция, пране на мръсни пари.

# 3
  • Мнения: 840
ще се говори. като няма кой да каже "гнусни уефаджии, ай да не гледаме само 50 човека от 20 000 на стадиона".

в предния мач наще са били наричани цигани ама нищо. big fucks small. особено като сме самопродажни.

# 4
  • София
  • Мнения: 27 160
Силно се преекспонира. Расизъм има навсякъде, особено в Италия, скандинавието, източна Европа, да има и на балканите.

# 5
  • Мнения: 252
Какво се случва в българския футбол не следя. По-притеснително е това, което се случва в българското общество, а то е, че разизмът се превръща в обществено приемлив. Силно обезпокоителна тенденция, която от ден на ден става все по-видима.

# 6
  • Мнения: 36 469
Ето скрийншотът, който бях сложила в темата за сериалите:

Тоби Стивънс е актьор и син на актрисата Маги Смит.

Отговорили са му да не слага всички под общ знаменател.
Аз като цяло нямам много добро мнение за западняците (е, не е расизъм, или нацизъм); нямам нищо против да се обидят и да не идват повече насам...

П.п. Освен това, в пресата им има ужасни статии.

# 7
  • Мнения: 8 803
Към кого расизмът се превръща в обществено приемлив?
Ако е към българите-да, това е така и е тревожно. В собствената ни държава нямаме равни права с малцинството, което си позволява да обижда и това е най-малкото. За гнусните им деяния, останали ненаказани, даже няма смисъл да говорим.
Що се отнася до подмятанията на разни пияни фенове по трибуните на мачовете, те са нещо ,което го има навсякъде и не са мерило за никое общество.

# 8
  • София
  • Мнения: 27 160
Перуката е подал оставка. Новина отпреди малко.

Ето какво бях писал в една друга тема, че там може да минат с метлата  Laughing


мнение 1
необразованите инглизки примати са срам за нацията си.
всичките бяха мъртво пияни и дрогирани. не знам дали знаете, но един от тях е починал от свръх доза онзи ден?! Отделно разбиха едно заведение на Витошка замеряйки се със столове.
да, публиката викаше 'ууууу' но според мен нарочно и на пук на перуката и мафията в бг футбола, на пук и на олигофрените от острова.


Ето ви един цитат на едно приятелче от един футболен форум, за това кой има или няма култура:

Скрит текст:
Цитат
Пълен смях, някакви полуграмотни идиоти ( над 90% от тези в сектора ) , предци на колонизатори, ще ни държат сметка кой е мързелив и кой е расист.
Нищо не се е променило. И до днес в бившите колониални империи тежката работа я вършат източноевропейци и цветнокожи.

Да, нашата страна е изостанала, но да не забравяме как Чърчил и Сталин са си поделили Балканите на един лист хартия.
И когати после при окупацията съветите ти вземат над 100 милиарда лева и не само, това предопределя съдбата на много поколения напред.

И получаваме насреща наглост и лицемерие.

Българите са високо интелигентна нация, изпреварила в някои отношения другите с години.
На наша територия са открити следите на пет древни цивилизации.
Хан Тервел спасява цяла Европа от турско владение, в годините още преди да се появят монархическите укрепвания на властта, по католическа линия.
Защото дотогава е можело и да няма Европа.
Още МакХаган описва как във всяко българско село има училище, макар и честно казано образованието да не е било на високо ниво.

А когато в Англия се преведат толкова произведения на български автори колкото тук на английски, включително и на Чърчил, то тогава да заповядат пак да определят какви сме.

Извинявам се за отклонението от футболните въпроси.


мнение 2
а ето какво скандираха ингилизките фенове по наш адрес:
''Youuu, laaazy bastards, and youu knoww you areee, youu laazy bastards, and youu knoww you aare..."

в Англия пък ни обиждаха на джипсита/цигани.

Мен друго ме нервира и тук го казаха, защо им се кланяме на тези идиоти, да не кажа колко наши заблудени фенове копират от тях, милеят за отборите им и като чуят за ''великата'' английска публика и изпадат едва ли не в екстаз. Докато ние за тях сме едно голямо нищо.

# 9
  • Мнения: 840
даже и гдбоп му прати организатора на проявата.

# 10
  • Мнения: 36 469
На какви ни обиждат няма значение. Аз разбирам защо българските роми се преселват на запад - там им плащат, дават им работа лесно, Меркел даже ги нарече свежа кръв и работна сила. И още ще отидат Simple Smile

# 11
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 277
Расизмът отдавна е на стадионите и не само в България.

В Германия например халфът на Арсенал Месут Йозил обвини ГФС-германски футболен съюз в расизъм и се оттегли от националния отбор.

Италианският футбол от години има проблеми с расистките прояви по стадионите.
Също и в Англия и в Скандинавските страни...

Винаги сред футболните фенове има  една не малка група расисти.

И у нас също за съжаление.

Но никога и никъде обществото не е приемало поведението на футболните фенове за приемливо-пиянските и расистките им изцепки,побоищата..





# 12
  • Мнения: 36 469
Никой не го намира за приемливо и тук.

# 13
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Какво се случва в българския футбол не следя. По-притеснително е това, което се случва в българското общество, а то е, че разизмът се превръща в обществено приемлив. Силно обезпокоителна тенденция, която от ден на ден става все по-видима.
Това болднатото е като преписано или копи-пейстнато от статия на Смилев.

Познах ли?

Или имаш лични наблюдения?

В каква лоша среда се движиш, че такова нещо е "обществено" приемливо?

Но не, връщам се на първото предложение. Преписано е.

# 14
  • Мнения: 4 380
Силно се преекспонира. Расизъм има навсякъде, особено в Италия, скандинавието, източна Европа, да има и на балканите.

Кое се преексопонира силно? Че български хулигани подмятат расистки призиви на мач на националния отбор Расизъм има навсякъде, но по стадионите - не мисля, че е навсякъде. Не знам коя скандиндавска публика подмята расистки призиви към чернокожи играчи от други страни, не съм чула. Въпросът е България какво прави, за да се спре с явленията там. Идентифицират ли се расистите така, че да им се забрани достъпа до стадионите? Затварят ли се стадионите за публика? Била съм на мач само два пъти и то в скандинавска страна. Публика без забележки. Дори ултрасите се държаха повече от прилично.

Обезпокоителни са твърденията, че расизмът става приемливо явление на обществено ниво. Надявам се да не е така в България. А оправданията ''Ама и те се държат лошо с нас'' не вървят.Това не може да е оправдание за грозни сцени.

Общи условия

Активация на акаунт