Какво става в българския футбол - расизъм на стадиона

  • 13 285
  • 615
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 120
Боже, аз съм по неволя в UK сега, в Шотландия съм , но ходих 2 пъти до Лондон заради посолството, аз поне на няколко пъти бях обект на расистки подмятания от типа на - не си българка, приличаш на румънка, а те са криминълс....с тези очи не може да си българка, те са черни....в хотелчето, което съм отседнала има всякакви нации, предимно източна европа, но тук таме и туристи от UK, възрастен груб англичанин всеки ден ме тровеше с някоя глупост, докато не ме видя да рева на химна ни, вече по джентъл се държи, но ни в клин н в ръкав идва и ми казва "ДОРИ НЕ ЗНАМ КЪДЕ Е СТРАНАТА ТИ КАКВО ОСТАВА ДА ПРОИЗНЕСА ИМЕТО Ѝ"...Ми да си учил, Сър, аз как знам цялата ви история дори кой крал е спал със сестра си, кой с братовчедка си....пък и много ми е важно дали точно ти знаеш.
Над десет години работя с английски туристи, ами тези дето идват у нас са отвратителни, даже англичаните, които вече имат имоти и живеят в България не желаят контакт с тях и ги наричат white trash.
Aз и много пияни българи съм виждала, но никога тийнове да прибират родителите си защото те (родителите) не могат да ходят, не съм виждала млади и красиви хора да лежат на тротоара/улицата потънали в сосбтвените си секрети (ама те и тук го правят), не съм виждала възрастни хора пенсионери да изпаднат дотам да не могат да стоят на краката си...Преди толкова ги харесвах, първите сезони следяхме полетите, кога им започват, сега 100 пъти предпочитам израелтяни пред тях. Напаст. Като ми вдигнат кръвното англичаните колегите все ми казват- какво очакваш от хора потомци на родители кръвосмесители Simple Smile

Последна редакция: ср, 16 окт 2019, 10:40 от инфантилна

# 76
  • Мнения: 10 910
Една хубава черта имаме и те ще я оплюят Grinning
Сега сериозно, да си гледат работата точно пък тази измет англичаните. Дето мухлясалия им остров е пълен с утайката на вселената, а преди време ореваха света, че българи и румънци щели да им превземат халифатчето. Значи към нас расизъм може, ама към тях не може. Писма ми от преекспонирането на расизма и правата на малцинствата, които вече са мнозинства и са ни се качили на главата. Ако не си негър-гей-вегън значи си расисит. Айсиктир бе! Пияни агитки и малоумници има навсякъде, но Англия и „цивилизованите” западяци няма да пропуснат възможността да ни помачкат малко, че да се почувстват по-велики. Типична черта, останала от колониалното им минало.
Сега ще почнат едни извинения, една преклонена главица, едно дупедаване на цялата държава, заради 20 олигофрена. Но нали знаете не е луд, тоя дето яде баницата...

# 77
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
И да, на мен ми пука какво ще кажат чужденците (както някой се изказа).
На мен пък не ми пука, първо, защото не съм отговорна за поведението на шепа парапитеци, второ, защото чужденците не са идеални, че да виждат и сочат треската с чуждото око, но не и гредата в своето. Да погледнат първо себе си и да се замислят дали пък с тия плюнки уж по чужди не плюят всъщност себе си, понеже не са нещо по-различно. Идват тук и се държат като отвързани бесни кучета, като оня, който изрита камериерка в главата, футболните фенове и летовниците. И накрая ще имат наглостта да се пенявят, че и да искат да им се извиняват за същото, което и те правят. Не трябва да им се извиняват - като докажат, че те не са същите, тогава могат да искат това. Кухите фрази "не на расизма, ти си расист" нищо не значат и не могат да отмият техните расистки прояви в миналото, та няма нужда и да прехвърлят вината си на други под формата на фалшива борба с расизма. Фалшива, защото докато говорят за расизъм, се държат към хора, особено от източния блок, като към добитък трета ръка.

# 78
  • Мнения: 36 666
Аз всъщност искам футболните хулигани да бъдат наказани и не само те, а всички престъпници.
Но не виждам как те са срам за държавата? Кой знае дали Джонсън Простака не е преекспонирал нарочно (може и да е насърчил техните медии), за да отклони вниманието от себе си.
И естествено, че мисля, че като нация англичаните са по-долу от нас и нямат право да ни упрекват. Това, че са по-богати е някакво неблагоприятно стечение на историята, те не са заслужили нищо от това, с което се гордеят.

И сега някой ще напише, че ги мразя. Не мразя всички англичани. Сър Тери Пратчет е любимият ми автор Simple Smile

# 79
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 309
А какво ще кажете за това?
Расизъм,да.И то в английската преса.Паднали са на нивото на футболните хулигани.
Ето това е срамно.

# 80
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 064
А какво ще кажете за това?
Расизъм,да.И то в английската преса.Паднали са на нивото на футболните хулигани.
Ето това е срамно.


Английско лицемерие, какво да кажа.

# 81
  • Мнения: 36 666
В българските новини това го преведоха като "англичани - 6, расисти - 0", което за пореден път доказва, че в медиите ни работят идиоти и те трябва да се игнорират. Simple Smile

# 82
  • Мнения: 4 120
А, да си дойдем на думата. Лицемерни не, ами и аз не знам каква е думата. И в туризма са същите, докато са на почивка не казват и гък, само "Oh, you r so kind"..Öh...you are not smiling like yesterday, are you ok, do you want me to buy you a tea"....върнат се- искане за рефънд "фамилиарничат, заглеждат съпруга ми"..."агресивна е, не се усмихва, расистка"...щото е била полу индийка да речем. Моля??? Сто пъти предпочитам евреите като туристи, там е право куме та в очи, изглаждате всичко в първите 2 дни и после не те занимават.

# 83
  • Мнения: 5 277
Аз пък се чудя кога ще спрем да сме мазохисти и четем и разпространяваме глупости за самите себе си. Абсолютно отказвам да ме сравняват с просташка семка, просто родила се в същата държава. Не слизайте толкова долу, моля. Човек трябва да може да филтрира, което определено изключва четене на тъпи статии в евтини вестници. Ако никой не ги чете, ще започнат да изчезват.

# 84
  • Мнения: 4 120
Ами не е честно пък, защото вчера като гърмяха всички медии за българите расисти тук мен например няколко ме гледаха на кръв, един минавайки покрай мен изсъска-расистка. Аз дето имам колеги цигани и сме приятели, с някои съм и живяла......само защото използваха манипулируема група преди избори. Навремето в Пловдив съм движила с ултраси, там са най лудите, Локо и Ботев, та те си имат 2-3 тартора, които преди мач им казват какво да викат. На тези пък тартори друг им казва какво да викат, сигурно се сещаш случая Катуница и как ги употребиха. И сега са знаели, че ще има много камери, много журналисти на ББС не заради расизма, а заради черното тото, защото те пък от международните организации не спят все пак и виждат за какво иде реч...и използваха случая да влезем в медиите. И спрямо момчетата от агитката не е честно, то си е част от ултраската култура, те и на наши дербита така си се държат. Както и английските ултраси, ама естествено те стигат много по далеч. В Русия гък казаха ли английските ултраси, там не минават номерцата, другарите си ползват палките по предназначение

# 85
  • Мнения: 5 277
...и използваха случая да влезем в медиите.
Това е класика. Не помниш ли как смотаха на световно ниво Челси заради едни глупаци в метрото в Париж? Този човек поне изби пари от славата си, аз също така бих постъпила, след като интересът е толкова голям.

Гледат те "на кръв"? Попитай ги кой е изобретил Millwall Brick-a и с каква цел... Права си; не е честно да има толкова много глупави хора по света. Просто ги избягвай максимално.

Да ти кажа, видях марша на хиляди ирландски  футболни фенове миналата година през декември . Имах чувството, че нахлува войска в града, даже не ми се пишат подробности.

# 86
  • Мнения: 4 120
Аз на шотландския национализъм и на шотландските ултраси се кефя, не знам стигат ли до ексцесии и смъртни случаи като английските, виждат ми се луди по пловдивски. те също, шотландците бяха за нас, много мразят англичаните Simple Smile ама...следващия път.

# 87
  • Мнения: 36 666
На мен и шотландците, и ирландците ми изглеждат по-свестни от "истинските" англичани.

# 88
  • Мнения: 12 318
Нищо не е скалъпено, всичкото го имаше. Не коментари, а жестове и звуци. Има достатъчно снимки и видео материал.

Оставям настрана, нацистката символика, която сигурно би трябвало да е забранена със закон, но вероятно трябва да имаш доста расистко мислене , за да вложиш расизъм в звуци.

# 89
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Аз много се кефя на шотландски носии и на ирландските танци, защото ми приличат на български.

А иначе, англичаните са различни - има и такива, има и онакива.

Ето вижте, това са ирландци в началото на миналия век:

Скрит текст:


Ето това са ирландски баби:

Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт