Какво става в българския футбол - расизъм на стадиона

  • 13 261
  • 615
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 30 802
Голямата грешка е, че подвикването става в един климат, в който расизмът е обявен за злото на деня. Това е главно медийна тенденция, направо ресор. Вървежно е да си woke. Съответно едно такова поведение е като валериан за котки за западните медии. И веднага си упражняват целия талант, като показват на целия свят колко са не-расисти и са от правилната страна на историята.

Така че колкото и да шумят западните медии, просто ми е известно откъде извира това шумене, което е чиста проба virtue signalling. Ще пошуми и ще отмине, и други "расисти" ще си намерят.

# 91
  • Мнения: 36 523
Издавали са маймунски звуци))

Не знам колко е вървежно да си woke, знам " Get Woke, Go Broke" Wink

# 92
  • Мнения: 12 309
Издавали са маймунски звуци))

Да, гледах записа, това имам предвид. Според мен това може да се приеме за расистка обида само ако имаш расистко мислене и наистина виждаш паралел между маймуна и някоя раса.  Т.е. не бих приела "гъска" за расистка обида, но като се замисля, че гъските май са само бели, вероятно е точно това.

# 93
  • Мнения: 36 523
Така е - защо са приели, че обиждат само тъмнокожите им футболисти. Чувала съм многократно израза, че кравите в Англия са по-красиви от жените - и това се отнася за бели и руси жени, определено не е расизъм.

# 94
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Плюят,че сме расисти,а пускат статия с расистко заглавие.
Има една българска поговорка много подходяща за този случай.
,,Крадецът вика дръжте крадеца,,

# 95
  • Мнения: 4 120
Ахаха, значи тук като ми казаха стюпид кау е комплимент Heart   Аз не се обиждам, харесвам ултраси.
Аз знам лафа "Красотата на британските жени е дала на света най-известните мореплаватели и пътешественици" Simple Smile

# 96
  • Мнения: 30 802
Аз да припомня ли, че английската преса има дълга история с карикатуренето точно на българи? Поради исторически причини, както и езикови, защото им е смешно, че звучи или като vulgar или като booger или като bugger.

# 97
  • София
  • Мнения: 14 713
Англетата първо да кажат колко цветнокожи имаше в тяхната агитка по трибуните?😂 
Иначе, УЕФА разследва и английската публика заради освиркването на нашия химн.

# 98
  • Мнения: 4 120
Аз да припомня ли, че английската преса има дълга история с карикатуренето точно на българи? Поради исторически причини, както и езикови, защото им е смешно, че звучи или като vulgar или като booger или като bugger.
И на г-н Чърчил изказванията за българите...

# 99
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Вече са арестувани петима заради скандала.
Издирват се още 25.
Значи цялата група е била 30 човека.
https://blitz.bg/sport/bg-futbol/arestite-zapochnakha-zakopchakh … andal_441088.html

# 100
  • Мнения: 30 802
Да, то оттам тръгва. Иначе британците са си страшни шовинисти, те и към ирландци са били расистки настроени, доста остро. Irish twins е израз с идея да е обиден, в смисъл - плодят се като зайци, всяка година гадина.

Не че две лоши неща се неутрализират. Но е хубаво да мисли човек с главата си, а не просто защото е мода, да громим расизма. В случая е драматична проява, което е свеж полъх след серията от микроагресии.

Поразсеяха публиката от блек фейса на Трюдо.

# 101
  • Мнения: X
Unamused

Оставям настрана, нацистката символика, която сигурно би трябвало да е забранена със закон, но вероятно трябва да имаш доста расистко мислене , за да вложиш расизъм в звуци.

Звуците бяха маймунски.

Чувала съм многократно израза, че кравите в Англия са по-красиви от жените - и това се отнася за бели и руси жени, определено не е расизъм.

Изразът е за Швейцария.


Работата пак стана "а вий що бийте негрите..." Unamused

# 102
  • Мнения: 30 802
Чек, искаш да кажеш, че когато се спомене маймуна, 100% от хората правят връзка с определена раса, но само една част са расисти? И на какъв принцип определяме кои от хората, които правят връзката маймуна-чернокож са расисти и кои са woke?

# 103
  • Мнения: 12 309
Unamused

Оставям настрана, нацистката символика, която сигурно би трябвало да е забранена със закон, но вероятно трябва да имаш доста расистко мислене , за да вложиш расизъм в звуци.

Звуците бяха маймунски.

Е и?

# 104
  • Мнения: 2 889
Немските вестници да припомнят кой си е спасил евреите...

И от кого се е наложило да ги спасяват...

Общи условия

Активация на акаунт